29
VELUX EHF Bajnokok Ligája
(Nyolcaddöntő 2. mérkőzés)
Már. 30. Szombat, 17:30
A párharc első mérkőzését ugyan két góllal megnyerte a Veszprém Lisszabonban, de a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában ez közel sem jelentett megnyugtató előnyt. Ennek fényében a szurkolók már a mérkőzés elejétől kezdve óriási hangulatban részesítették a csapatokat.

Annak ellenére, hogy a vendégcsapat 2 gólos vezetést szerzett a mérkőzés elején, a veszprémi védelem jól működött, így Sterbik is hozzá tudta tenni a magáét már a mérkőzés elején. Gajic viszonylag gyorsan, a 8. percben egyenlített (3-3). Ezt követően Nilsson szerzett vezetést a hazaiaknak, amire válasz csak két perccel később érkezett a lisszaboni csapat részéről Frankis által (4-4). A védelemnek köszönhetően a veszprémi csapat gyors gólokkal és lerohanásokkal tudta növelni előnyét. Egy vendég hiba után Ilic lőtt a hálóba, 7-4-re módosítva az eredményt. Canela, a Sporting vezetőedzője kikérte első idejét a mérkőzés alatt. A portugál csapat nagyot küzdött, hogy ledolgozza hátrányát, de érkezett Mahé egy büntetőre, megtartva a 2 gólos előnyt a csapatnak (9-7). Ezután Gajic szerzett lerohanás gólt, Nagy remek labdát adott Balgotinseknek, aki megszerezte első gólját a mérkőzésen, 4 gólos előnyt kialakítva a hazaiaknak. A Sporting csapatának nyomás alatt kellett teljesítenie ugyanis a veszprémi védelem remekül működött, ennek következtében technikai hibákat követtek el, amit könyörtelenül büntetettek a hazaiak. Manaskov szerzett újabb gólt a 25. percben (15-10). Az első félidő utolsó pár percében 4 góllal visszajött a vendégcsapat a mérkőzésbe, de ennek ellenére 3 gólos különbséggel vonultak a szünetre a csapatok (17-14).

A második félidő elején Ghionea szerzett két hetest gólt a vendégeknek, ezután a harmadik már egyenlítést ért a portugáloknak (17-17). Itt kezdődtek az izgalmak, ugyanis felváltva estek a gólok. Blagotinsek kapott 2 perces kiállítást a 40. percben, de a hazai csapat megtudott újulni és három lerohanás gólt követően átvette a vezetést Strlek fenomenális góljával a 42. percben (23-19). Az előny 5 gólra duzzadt, így a lisszaboniak vezetőedzője kénytelen volt kikérni második idejét is 25-20-as hazai vezetésnél. Egy kiállítást követően, az emberelőnyt remekül kihasználva Strlek szerzett további gólokat a szélről. Mahé dinamikus játékkal és góllal vétette észre magát az 51. percben (29-24). A portugál csapat igyekezett lefaragni a hátrányából, de a hazaiak innentől kezdve nem engedték ki a kezükből a győzelmet, Marguc egymás után 3 lerohanás gólt szerzett az 54. percben, így Canela kikérte harmadik idejét is (32-25). Védések Sterbiktől és Miklertől, gólok a szélsőktől jellemezték a játék ezen szakaszát (34-27). A kiváló teljesítménynek köszönhetően a fiatal Szuharev Lev is pályára lépett élete első Bajnokok Ligája mérkőzésén. Több gól már nem esett a találkozón, így a Veszprém remek hazai győzelemmel bejutott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe (35-29).

Telekom Veszprém – Sporting CP 35:29 (17:14)

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler– Manaskov 4, Ilic 1, Gajic 3, Nilsson 2, Nagy 1, Marguc 5, Strlek 7, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 2, Mahé 3 (1), Szuharev, Mackovsek 3, Lékai 3

Sporting CP: Cudic, Gaspar – Valdez 3, Araujo, Pedroso, Ruesga 1, Carol 6, Solha 1, Rocha 6, Carneiro 4, Chiuffa, Ghionea 6 (3), Nikcevic, Frade 2

Hétméteresek: 2/1 ill. 3/3
Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc

David Davis: Nehéz mérkőzés volt a mai, csakúgy, mint Lisszabonban. Mindenki koncentrált volt, és ki tudtuk javítani a hibáinkat védekezésben és támadásban is. Ma nagyon könnyű dolgom volt, csak a játékosokat kellett cserélgetnem. Amikor a csapat ennyire fókuszált, akkor nagyon erősek vagyunk. Egy csapat sem juthat el a legjobb 16 közé, ha nincs bennük valami, ami miatt ide juthattak. A Sporting itthon, és idegenben is nehéz ellenfél volt. Mindenkinek megvannak a céljai, és a Sporting feltörekvő együttes. Nekünk is megvannak a céljaink, és jó úton vagyunk feléjük. Köszönöm mindenkinek, aki segít minket. Kezdve a Szurkolóinkkal, a Klubon és a játékosokon át egészen a médiáig. Köszönöm mindenkinek, aki a céljaink elérésében segít minket!

Mirsad Terzic: Büszkék lehetünk erre a győzelemre. Úgy készültünk a mérkőzésre, mintha ez lenne a legfontosabb meccsünk, de mindig így készülünk. Szeretnék gratulálni a szurkolóinknak, akik fantasztikusak voltak. Nagyon tiszteljük a Sporting csapatát, nekik is szeretnék gratulálni a jó mérkőzésekhez. Ma jobban koncentráltunk, de mindig többet és többet szeretnénk elérni. Gratulálok a csapattársaimnak is a jó játékhoz.

Hugo Canela: Gratulálok a Veszprémnek a negyeddöntőbe való továbbjutáshoz. Nagyon erős csapatot alkotnak, és remekül játszottak ma. Nem akartam ezt a mai eredményt, nem érzem fair-nek, hiszen annyit dolgoztunk. A Veszprém minden hibánkat megbüntette, és sok lerohanás gólt szerzett. Ellenfelünknek a legnehezebb gólt lőni felállt fal ellen. Büszkék lehetünk, hogy eddig eljutottunk. Boldognak kell lennünk, és azt kell éreznünk, hogy a gyengeségeink előbb-utóbb megmutatják majd az erősségeinket. A nagy menetnek most vége, sokat tanultunk, és édesanyám nem egy olyan embert nevelt fel, aki feladja. A csapatom erős, és továbbra is harcolni fogunk. Gratulálok a játékosaimnak azokért az erőfeszítésekért, amiket nap mint nap tesznek. Minden jót a Veszprémnek a következő körökben.

Valentin Ghionea: Gratulálok a Veszprémnek! Ebben a szezonban nagyon keményen harcolnak azért, hogy bejussanak a Final Four-ba. Ma megérdemelten nyertek és jutottak tovább a következő fordulóba. Mi is jól játszottunk, és úgy gondolom bebizonyítottuk, hogy van helyünk a legjobb 16 között. Ez volt az első alkalom, hogy eljutottunk idáig és remélem, hogy a jövőben még több mindent sikerül elérnünk.