30
VELUX EHF Bajnokok Ligája
(Nyolcaddöntő 1. mérkőzés)
Már. 24. Vasárnap, 18:00
Ma a Telekom Veszprém számára is elkezdődött a Bajnokok Ligája egyeneskieséses szakasza, méghozzá Portugáliában, ahol a Sporting CP volt a nyolcaddöntő első meccsének házigazdája. Lisszabonba közel 140 „Építők” drukker kísérte el a csapatot. A Veszprém két technikai hibával kezdett, míg a hazaiak két góllal (2. perc: 2:0). Az 5. percben Nagy góljával 3:2-re zárkózott a magyar rekordbajnok. A mai volt egyébként csapatkapitányunk 250. európai kupamérkőzése. A 10. percben Marguc majd Strlek gólja után egalizált a vendégcsapat (5:5). A 15. percben a Sporting szerencsés gólja után Davis mester 8:7-es állásnál időt kért. A következő percekben sem sikerült a Veszprémnek átvennie a vezetést, miközben a kapuban Mikler váltotta Sterbiket, Balgotinsek pedig már a második kétperces kiállítását kapta. A 23. percben Nenadic belőtte a második hetesét is, ezzel 12:11-re alakítva az eredményt. A 29. percben ismét a vonal mögé állhatott szerb játékosunk, és az újabb sikeres büntetője már az egyenlítést jelentette (14:14). Ám a játékrész utolsó támadását a hazaiak vezették, és Valdez beállította a félidei 15:14-es eredményt.

A második félidő első gólját a Sporting szerezte Frade révén több mint 2 perc után. Nagy egy szép góllal válaszolt. A 35. perc végén Nenadic hetesgólja után még mindig egygólos előnye volt a portugáloknak (17:16). Aztán Nagy egyenlített. Ám gyorsan háromgólos előnye lett a hazaiaknak a 39. percre (20:17). A 45. percben még mindig kétgólos volt Sporting előnye. A vendégek Nenadic góljaival próbálták a lépést tartani a hazaiakkal, Sterbik pedig visszaállt a kapuba, és védésekkel jelentkezett. Az 51. percben Mahé hetest és kiállítást harcolt ki, előbbit Nenadic értékesítette. Majd Manaskov talált be az üres kapura, és egyenlített. Sőt ezt a mutatvány megismételte a saját labdaszerzése után, ezzel már a Veszprémnél volt az előny (23. perc: 24:25). 5 perccel a vége előtt a magyaroknál volt az előny, sőt egy perccel rá Gajic megduplázta azt (25:27). Az 58. percben Valdez góljára Nagy válaszolt gyorsan, ezzel tartva a minimális előnyt, majd Mahé talált be egy gyors góllal (27:29). Az utolsó percben Ghionea hetesével zárkózott a Sporting, ám a Veszprémnek még volt egy támadása. David mester időt kért, majd Nenadic gólt szerzett. Hazai időkérés következett 9 másodperccel a vége előtt. A portugálok lövését azonban Sterbik hárította, így végül 28:30 arányban megnyerte a nyolcaddöntő első összecsapását a Telekom Veszprém.

Sporting CP – Telekom Veszprém 28:30 (15:14)

Sporting CP: Cudic, Gaspar – Valdez 3, Araujo 3, Bjelanovic, Pedroso 2, Ruesga, Marzo 3, Solha, Rocha, Carneiro 1, Chiuffa 2, Ghionea 7 (5), Nikcevic 2, Frade 5

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Manaskov 2 (1), Ilic 3, Gajic 1, Nilsson 2, Nagy 5, Marguc 1, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 8 (5), Mahé 2, Mackovsek, Lékai 2

Hétméteresek: 5/5 ill. 8/6
Kiállítások: 8 perc ill. 6 perc

David Davis: Gratulálok Hugo Canela mesternek, hatalmasat lépett előre a Sportinggal. Ma is egyértelmű volt, hogy jó kézilabdát játszanak, és hogy egy veszélyes csapat hazai pályán. Ezt mi is tudtuk. Nem kezdtünk jól, aztán minden sokkal nehezebb lett. Tudtunk volna cserélni, de szoros volt a találkozó. A lehető legjobban próbáltunk felkészülni a mai összecsapásra, most pedig lesz egy hetünk a második felvonásra készülni. Mielőtt ide jöttünk, azt mondtam, hogy győzni érkezünk, de ez még csak első fele volt a párharcnak. Minden meccsünket meg akarjuk nyerni, és odaérni a Final4-ra, mint mindenki más. Kedden játszunk egy mérkőzést, aztán pedig már csak a szombatra fogunk koncentrálni. Ma sok problémánk volt, szinte mindennel. Gratulálok a Sportingnak, és a szurkolóiknak, akik remek hangulatot teremtettek. Jobbnak kell lennünk szombaton.

Kentin Mahé: Megnyertük a meccset, ami jó, de nem lehetünk annyira elégedettek. Jó érzés idegenben győzni, de még a párharc második felét is szeretnénk behúzni. Számítottunk erre a hangulatra. Mindenki láthatja, hogy a portugál kézilabda emelkedik, ezt pedig jó látni. A Sporting egy remek együttes, így meggyűlt velük a bajunk. Azt gondolom, hogy megmutattuk a karakterünket, amiért nagyon büszke vagyok a társaimra. Így kielégítő a győzelem. Megyünk tovább, dolgozunk, dolgozunk, dolgozunk. Köszönjük a mai mérkőzést, remek volt a hangulat.

Hugo Canela: Először is gratulálok a Veszprémnek. Büszkék vagyunk, hogy egy ilyen kaliberű csapatot láthattunk vendégül a csarnokunkban. Az is büszkévé tesz minket, hogy élvezték az itt létüket, és azt a hangulatot, amit a szurkolóink teremtettek. Gratulálok nekik a győzelemhez. Tudtuk, hogy egy lenyűgöző együttessel csapunk össze. Jól küzdöttünk, és szerintem sok problémát okoztunk a Veszprémnek. Kihagytunk pár ziccert a második félidőben, aztán pedig a Veszprém a rutinjával meg tudta nyerni a meccset. Büszke vagyok a csapatomra, betartották a taktikát, és csak pár dologban hibáztak. Bele mertek nézni a veszprémi játékosok szemébe. Ma harcosok voltak a srácok, és gratulálok nekik. Ma az álmainkat éljük, és továbbra is úgy gondoljuk, hogy lehet esélyünk. Minden erőnket beleadjuk a jövőheti munkába.

Luis Frade: Azt gondolom, hogy kemény meccs volt, és büszke lehetek a csapatra, hiszen a Veszprém egy hatalmas európai top csapat. Van még egy találkozó, nekünk pedig sok a dolgunk addig.