VELUX EHF Bajnokok Ligája
(Negyeddöntő 2. mérkőzés)
Máj. 04. Szombat, 17:30
Veszprém Aréna
A mai napon a Veszprém nagy előnnyel vágott neki az utolsó mérkőzésének a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, annak köszönhetően, hogy múlt héten 6 gólos előnyt harcoltak ki az idegenbeli találkozó során.

Annak ellenére, hogy a Veszprém kezdte a mérkőzést a vendégcsapat 5 gólos előnyt dolgozott ki az első 6 percre, így David Davis ideje korán kikérte első idejét. A legnépesebb szurkolótábornak a Veszprém Aréna történetében egészen a 9. percig kellett várnia az első hazai gólra Nagy László révén, de Lauge gyorsan újabb gólt szerzett (6. perc: 1-6). Mindkét oldalon jellemezték technikai hibák a játékot. Andreas Nilsson góljának köszönhetően sikerült a Veszprémnek 3 gólra ledolgozni a hátrányát (12. perc: 4-7). Gajic hétméteresből szerzett gólt, Mikler váltotta Sterbiket a kapuban és egy hatalmas védéssel mutatkozott be (15. perc: 5-8). Újabb hetes újabb gól Gajictól, így már csak 2 gól volt a vendégcsapat előnye. David Davis cserékkel igyekezett frissíteni a csapat támadó játékán, Wanne kihagyott egy helyzetet, ezután Nilsson egyenlített (19. perc: 9-9). A német bajnok 2 góllal jelentkezett, így a hazaiak vezetőedzőjének újra ki kellett kérnie idejét a 22. percben 9-11-es állásnál. Mikler védést mutatott be, Mahé hatalmas gólt lőtt, amire Lauge azonnal válaszolt, de Manaskov briliáns meglátásával a vendégek hatosán belül pattogó labdát váltotta gólra. Gajic egy akciógóllal vétette észre magát, Manaskov labdát szerzett, amiből Blagotinsek üres kapura lőtt gólt. Ezután időkérés következett a Flensburg vezetőedzője állította meg a játékot (26. perc: 14-12). Remek teljesítménnyel rukkolt elő a Veszprém az első félidő utolsó pár percében. Mikler remek védéseinek és Manaskov labdaszerzéseinek köszönhetően a hazaiak üres kapus gólokat tudtak lőni. Nemcsak az előnyt sikerült növelni, de a Veszprém javára 4 gólos előnnyel vonultak a csapatok a szünetre (Félidő: 17-13).

Az első két gólt a második félidőben a vendégek szerezték, amire Nenadic válaszolt (4. perc: 18-15). Gólok mindkét oldalról Lékai és Svan révén a hetedik percben. Nagy László szerzett gólt átlövésből, amivel 20-17-re módosította az eredményt a Veszprém javára (9. perc: 20-17). A flensburgi csapat keményen harcolt annak érdekében, hogy ledolgozzák hátrányukat, de Wanne kihagyott egy helyzetet amikor újabb időkérés következett. A második félidő derekára a kapusokon volt a főszerep. Nilsson kisebb sérülése után újra érkezett a pályára és azonnal 5 gólosra növelte az előnyt két góljával (17. perc: 24-19). A hangulat fokozódott, amikor az előny már 6 gólra duzzadt a 20. percben. Jeppson három góljával a vendégek igyekeztek ledolgozni a hátrányukat és a mérkőzés végéig küzdeni, de a veszprémi csapat jól és kiegyensúlyozottan kézilabdázott (25. perc: 26-23). Az utolsó percekben Mikler bemutatott pár védést és Mahé beállította a 29-25-ös végeredményt.
Telekom Veszprém – SG Flensburg-Handewitt 29:25 (17:13)

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Manaskov 1, Ilic 1, Tonnesen, Gajic 6 (5), Nilsson 5, Nagy 2, Marguc 2, Strlek 1, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 3, Mahé 4, Mackovsek 1, Lékai 2

SG Flensburg-Handewitt: Buric, Bergerud – Karlsson, Golla 1, Hald 4, Glandorf 1, Svan 2, Wanne 7 (2), Jeppsson 3, Joendal, Steinhauser 1, Zachariassen, Johanessen 1, Lauge Schmidt 4, Röd 1

Hétméteresek: 5/5 ill. 2/2
Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc

David Davis: Köszönöm mindenkinek! Ez egy nagy nap a városnak, a Klubnak és nekem is. Köszönöm a feleségemnek és a családomnak, akik támogattak minden változásban, amin keresztül mentünk az elmúlt időszakban. Köszönöm a Klubnak, amely mindennap mellettem van a munkám során, valamint a Szurkolóinknak, akik mindig mellettünk és mögöttünk vannak. Köszönöm továbbá a vezérigazgató úrnak, Dr. Csík Zoltánnak, aki végül meghozta azt az őrült döntést, hogy idehozzon engem. Fontosnak érzem, hogy ezeket elmondjam, mivel szerintem nagy dolgokat egyedül lehetetlen elérni. Visszatérünk Kölnbe, és valójában egy ilyen csapatnak, mint a Veszprém minden évben ott lenne a helye, de persze ezt nagyon nehéz elérni. Mindenki összefogásával lehet csak nagy dolgokat véghezvinni. Tudom, hogy nem egyszerű minden nap támogatni engem, így köszönöm a játékosoknak is, egy nagy család vagyunk. Nagyon büszke vagyok a munkájukra. Mindenki azt várta, hogy bejussanak a négyes döntőbe, ami nehézzé tette a találkozót számukra. Minden tiszteletem Maik Machullaé, és gratulálok neki ehhez a csodálatos idényhez. Remélem most is megnyerik a Bundesligát. A Flensburg egy kiváló együttes, jól és fegyelmezetten dolgoznak. A meccsről annyit mondanék csupán, hogy szerettünk volna nyerni, és sikerült is. Nehéz volt, de megyünk Kölnbe.

Dragan Gajic: A mérkőzés eleje nagyon nehéz volt, mivel mindenki azt várta, hogy ez egy könnyű győzelem lesz, de nem volt az, ahogy ezt az első 15 perc is mutatta. Idegesek voltunk és nagy nyomás helyeződött ránk, de úgy gondolom ez természetes. Szeretnék sok sikert kívánni a Flensburgnak a Bundesligához. Továbbá szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, akik akkor is mögöttünk álltak, amikor 5 gólos hátrányban voltunk. Köszönöm a feleségemnek és a családomnak a támogatást. Ez a mi pillanatunk, hogy ünnepeljünk.

Maik Machulla: Gratulálok Davidnak, és a Veszprémnek is a győzelemhez, valamint, hogy bejutottak Kölnbe. Megérdemelten, mindkét meccset figyelembe véve. Volt bennünk egy kis hit, hogy megfordítsuk az állást, de tudtuk, hogy nehéz lesz, hét góllal nyerni pedig még nehezebb. Jól kezdtünk, aztán túl könnyen visszaengedtük a Veszprémet. Hibáztunk, és rossz döntéseket hoztunk. Egy kis kockázatot is vállaltunk, ez az elején működött is. A második félidőben továbbra is harcoltunk, és számomra ez nagyon fontos, hogy a csapatom nem adta fel. Természetesen csalódottak vagyunk. Még egyszer gratulálok a Veszprémnek, mi pedig ismét a negyeddöntőben estünk ki. Az elmúlt két
évben, aki kiütött minket meg is nyerte a Bajnokok Ligáját, szóval sok sikert a Veszprémnek ezen sorozat folytatásához.

Simon Jeppsson: Gratulálok a Veszprémnek! A mérkőzés elején jó taktikát tudtunk alkalmazni, de könnyű hibákat vétettünk, így a Veszprém vissza tudott jönni a mérkőzésbe. A második félidőben megtettünk mindent, amit tudtunk, és a végsőkig küzdöttünk. Nagyon nehéz egy ilyen jó csapat ellen játszani, kiváló játékosokkal és fantasztikus hangulatban. Most van néhány pihenő napunk, hogy regenerálódjunk és felkészüljünk a következő Bundesliga mérkőzéseinkre, ahol végső célunk a győzelem.