VELUX EHF Bajnokok Ligája
(Negyeddöntő 1. mérkőzés)
Ápr. 24. Szerda, 19:00
Flens-Arena
Az SG Flensburg-Handewitt otthonában lépett ma pályára a Telekom Veszprém, hogy lejátssza a VELUX EHF Bajnokok Ligája negyeddöntő első mérkőzését. A vendégek számára a cél az volt, hogy a lehető legjobb eredményt érje el a jövő szombati visszavágóra. A vezetést a hazaiak szerezték meg hétméteresből Joendal révén, majd Röd duplázta meg az előnyt (3. perc: 2:0). Lauge tovább növelte a különbséget, Blagotinseket pedig kiállították 2 percre. Lékai szerezte meg az első veszprémi gólt (6. perc: 3:1). A 10. percben már az egyenlítésnek örülhettek az „Építők” hívei ugyanis Mackovsek, Manaskov és Lékai góljainak köszönhetően 4:4-re alakult az állás. A következő percekben továbbra is fej fej mellett haladtak a csapatok, ám a 15. percben Ilic, majd Lékai góljával kétgólos előnyre tett szert a Veszprém. Ilic nagy erőfeszítése labdaszerzést ért, majd hatalmas gólt ragasztott a német bajnok kapujába (18. perc 6:9). A 20. percben Mahét nem zavarta a hazai szurkolók füttye, és belőtte első gólját, ám Joendal válaszolt (9:11). A 25. percben sikerült Svan révén az egyenlítés, majd a vezetés átvétele is a Flensburgnak. Ám Nilsson gyorsan válaszolt (13:13). Davis mester időkérése után a svéd beállós ismét betalált, ám Glandorf is pontosan célzott. Az első játékrész utolsó percében Buric hárította Manaskov hetesét, így 15:15-ös állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második játékrész a Sterbiket váltó Mikler védésével, majd Mahé hetesgóljával indult. Majd Mikler védett ismét, Mackovsek pedig betalált ziccerből. A 35-36. perc fordulóján Glandorf és Nagy lőtt egy-egy gólt (16:18). Egy minutummal később Mikler védte Joendal büntetőjét, Karlssont pedig kiállították. Nenadic és Nilsson használta ki az előnyt (39. perc: 16:20). Mikler Wanne hetesét is megfogta, Nagy pedig ötgólosra növelte az előnyt, majd Strlek hatra (44. perc: 16:22). A 46. percben Machulla mester az utolsó idejét is kikérte 17:23-as állásnál. Ám Mikler a hatodik védését is bemutatta, 75%-ra tornázva fel a védési hatékonyságát abban a pillanatban. Az 50. percben még mindig ötgólos volt a magyar rekordbajnok előnye. Az 55. perc végén 8 perc után talált be ismét a Veszprém Tonnesen révén, ám továbbra is 5 gól volt a különbség a felek között, köszönhetően a vendégek jó védekezésének és hosszú támadásainak. Mikler ismét védett, Nilsson és Strlek betalált, és az előny már hét gól is volt a magyar csapatnak egy perccel a vége előtt (21:28). Glandorf gólt szerzett, Davis pedig az utolsó fél perc előtt kikérte a harmadik idejét. Az utolsó akcióból azonban nem sikerült gólt szerezni, ám így 22:28-as, rendkívül kedvező végeredményt sikerült elérnie a Telekom Veszprémnek a negyeddöntő első meccsén.
SG Flensburg-Handewitt – Telekom Veszprém 22:28 (15:15)

SG Flensburg-Handewitt: Buric, Bergerud – Karlsson, Golla 1, Hald 2, Glandorf 5, Svan 3, Wanne, Jeppsson 1, Joendal 5 (2), Steinhauser, Zachariassen, Johannessen, Gottfridsson 1, Lauge 3, Röd 1

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Manaskov 2, Ilic 2, Tonnesen 2, Gajic 1, Nilsson 6, Nagy 2, Marguc 2, Strlek 2, Terzic, Blagotinsek, Nenadic 1, Mahé 2 (1), Mackovsek 3, Lékai 3

Hétméteresek: 4/2 ill. 3/1
Kiállítások: 6 perc ill. 8 perc

David Davis: Nagyon elégedett vagyok, mivel a játékosaim remek meccset produkáltak. Nem volt egyszerű számunkra a mai, hiszen volt pár csere a csapatban, és néha szokatlan felállásban játszottunk. Amikor mindenki koncentrált, akkor ilyen mérkőzéseket tudunk játszani. Nehéz a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében pályára lépni, hiszen az eddig eljutott csapatok mind kiváló együttest alkotnak. Akárcsak a Flensburg, amelyik remek kézilabdát játszik. Ma nagyon jó volt a csapatunk, és amikor Mikler Roland beszállt a második félidőben, sikerült különbséget tenni közé. Ez csak a párharc első fele, és még le kell játszanunk 60 percet biztosan. Egy percre sem fogunk hátradőlni.

Andreas Nilsson: Flensburgban mindig nagyon nehéz játszani. Természetesen nem számítottunk erre az eredményre, de négy vagy öt nappal több idő állt rendelkezésünkre, hogy felkészüljünk, mint a Flensburgnak. Úgy gondolom, hogy a részünkről jól működött a taktika. Nagyszerű meccset játszottuk, és örülünk ennek az eredménynek.

Maik Machulla: Nagyon csalódottak vagyunk az eredmény, és a második félidőben mutatott teljesítmény miatt. Nem sikerült azt a szintet hozni, amit egy Bajnokok Ligája negyeddöntő igényel. Őszintének kell lennünk, és kimondani: ma egy olyan csapattal találkoztunk, amely jobban játszott nálunk. Nagyon kemény és fizikális volt a védelmük, és nem voltak meg azok a helyek, amik a mi játékunkban szükségesek. Vannak még fontos meccseink, és arra is fókuszálnunk kell még. Most játszunk egy mérkőzést a Bundesligában, majd készülünk a veszprémi visszavágóra. Meglátjuk, mire megyünk majd ott. Csalódott vagyok, ennél többet nem is tudok mondani.

Tobias Karlsson: Gratulálok a Veszprémnek. Úgy gondolom, hogy a második félidőben összehangoltabb volt a támadójátékuk, mint a miénk, és nekik volt a jobb a védekezésük és a kapusteljesítményük is. Ez jelentette a különbséget. Mi nem tudtuk elérni azt a szintet, amelyen játszani szoktunk, és amelyen játszani akartunk. Ezt ki kell elemeznünk, és meg is fogjuk tenni, természetesen. Aztán meglátjuk, hogy mit tudunk jobban csinálni majd az idegenbeli meccsen, Veszprémben. Biztos vagyok benne, hogy jobban fogunk kézilabdázni, mint a második félidőben tettük.