VELUX EHF Bajnokok Ligája
(Elődöntő)
Jún. 01. Szombat, 15:15
LANXESS-Arena, Köln
A Telekom Veszprém két csoportbeli győzelemmel a háta mögött várta a szezonbeli harmadik meccsét a PGE Vive Kielce ellen. A tét azonban most sokkal nagyobb volt, hiszen a magyar és a lengyel bajnok a Bajnokok Ligája döntőbe jutásáért csapott össze egymással ma. A csapatokat fantasztikus hangulat és teltház fogadta a LANXESS Arénában.

A gólok sorát a találkozón a Veszprém kezdte meg, Blagotinsek révén, majd egy labdaszerzés után Strlek talált be. A szlovén beállósunk ezután egy két perces büntetést és hetest harcolt ki, amelyet Gajic értékesített (3. perc: 3:0). Sterbik védése után Nenadic talált be az üres kapuba közel a saját hatosáról. A 6. percben Dujshebaev révén a Kielce is meglőtte az első gólját, ám Nagy hamar válaszolt rá, Sterbik pedig újabb bravúrral jelentkezett, ám Jachlewski lövését már nem tudta hárítani (8. perc: 5:2). Sterbik védte Janc hetesét, Mackovseket azonban nem sokkal később kiállították, Kulesh pedig szép gólt szerzett (11. perc: 5:3). Strlek válaszolt Lékai szép passza után, Strebik pedig ismét védett. Nagy hatalmas gólt lőtt, ám Karalek gyorsan belőtte a labdát a Veszprém üres kapujába. Sterbik újabb védéseket mutatott be, ám Kulesh lövését nem tudta hárítani a 15. percben (7:5). A 3 perces gólcsendet Strlek törte meg a 18. perc végén, majd Sterbik jelentkezett újabb bravúrokkal. Ám elől sajnos nem tudtunk eredményesek lenni, a Kielce pedig Dujshebaev és Mamic révén szerzett két gyors indításgólt (21. perc: 8:7). Utóbbi ziccerrénél rálépett a leérkezéskor Sterbik lábára, aki megsérült és le kellett cserélni. Cupara majd Mikler is védett egyet, ám a 22. percben Moryto kiegyenlített, sőt egy perccel rá Fernandez révén már a vezetés is náluk volt (8:9). Ekkor Davis mester időt kért. A megbeszélés utáni első helyzetet Tonnesen kihagyta, nem úgy Dujshebaev, aki átlövésből talált be. Tonnesen aztán gólt lőtt, de nem ért vissza időben, és Jurkiewicz a helyén betalált. Mikler újra védett, Ilic pedig egyenlített (26. perc: 11:11). Karalek, majd Lékai volt eredményes a következő percben. Strlek nagyszerű gólja már ismét az előnyt jelentette, ám később Mamek egalizálni tudott egy leindítás végén (29. perc: 13:13). Az utolsó percben Karalek fölé lőtte a labdát, ám sajnos Tonnesen is. A Kielce időt kért az utolsó pár másodpercre, ám Cindric lövését Mikler hárította, így 13:13-as döntetlennél vonulhattak a szünetre a csapatok.

A második játékrészt a Kielce kezdte és Kulesh be is talált, ám Nenadic rögtön válaszolt. Mikler Védte Dujshebaev lövését, Nagy pedig gólt szerzett. Janc válaszolt hamar és egyenlített (33. perc: 15:15). Gajic habár kihagyta a Blagotinsek által kiharcolt hetest, a kipattanót már a kapuba lőtte. Blagotinsek a 35. percben már kétgólosra növelte a magyar rekordbajnok előnyét, ám Dujshebaev is eredményes volt (17:16). Nenadic egy gyönyörű lefordulásos cselt mutatott be, majd lőtt gólt. Jachlewski talált be a másik oldalon. a 38. percben Karalek egyenlített (18:18). Strlek kapufára lőtte a büntetőjét, majd Blagotinseket piros lappal kiállították. Mikler azonban védett, Dujshebaevet pedig színészkedésért kiküldték két percre. Ezután Lékai beállókat megszégyenítő módon talált be védőkkel a nyakán és vette vissza az előnyt (40. perc: 19:18). Nenadic növelte tovább a különbséget az üres kapuba betalálva, majd tette meg ezt újra csak még távolabbról. Mikler ismét védett, ezúttal pedig Gajic vette be az üres kaput (42. perc: 22:18). Karalek betalált, ám Nenadic is. Cindric gólja következett, majd Tonnesen harcolt ki büntetőt, amelyet Nenadic belőtt. Cindic is lőtt egy újabb gólt, így a 45. percben 24:21-et mutatott az eredményjelző. Gajic majd Cindric jegyeztek újabb gólokat, aztán Nenadic, Cindric és Lékai (47. perc: 27:23). Cindric ötödik gólja következett a 48. percben, Nilssont pedig kiállították. Nenadic ekkor hatalmas gólt ragasztott a léc alá. Dujshebaev azonban belőtte a Kielcének megítélt hetest, majd Janc is eredményes volt. 10 perccel a vége előtt 28:26 volt az állás. Az 52. percben Janc minimalizálta csapata hátrányát. Strlek harcolt ki hetest, Nenadic pedig értékesítette azt. Dujshebaev hasonlóan cselekedett a túloldalon. Tonnesen gólja továbbra is tartotta a kétgólos előnyt. Az 55. percben 30:28-as állásnál időt kért a lengyel bajnok. 4 és fél perccel a vége előtt Terzicet küldték ki két percre, Mikler védte Dujshebaev lövését fél perccel rá. Nilsson harcolt ki büntetőt, Nenadic pedig belőtte (57. perc: 31:28). A Kielce következő támadását kivédekeztük, Lékai pedig négygólosra növelte az előnyünket (58. perc: 32:28). Janc válaszolt, ám Nenadic hatalmas gólt lőtte erre (29. perc: 33:29). Dujshebaev büntetőjét még hárította Mikler. Janc állította be a végeredményt 33:30-ra, ami azt jelentette, hogy a Telekom Veszprém bejutott a vasárnapi Bajnokok Ligája döntőbe! A meccs legjobbjának Petar Nenadicot választották.

Telekom Veszprém – PGE Vive Kielce 33:30 (13:13)

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Ilic 1, Tonnesen 2, Gajic 5 (1), Nilsson, Nagy 3, Strlek 4, Terzic, Blagotinsek 2, Nenadic 12 (3), Mahé, Mackovsek, Lékai 4

PGE Vive Kielce: Cupara, Ivic, Walach – Bis, Dujshebaev 6 (2), Aguinagalde, Jachlewski 1, Janc 4, Lijewski, Jurkiewicz 1, Kulesh 3, Moryto 2, Mamic 2, Cindric 5, Fernandez 1, Karalek 5

Hétméteresek: 6/4 ill. 4/2
Kiállítások: 6 perc ill. 4 perc

David Davis: Jó formában vagyunk fizikailag és mentálisan is, hiszen megnyertük a magyar bajnokságot. Dolgozunk tovább a döntő megnyerésére.

Momir Ilic: Jó érzés itt lenni. Ez a kettő karrierem utolsó két mérkőzése. Nagyon boldog vagyok most. És nagyon büszke vagyok a csapattársaimra. Nagyszerű, hogy itt fejezhetem be a pályafutásom. Jó meccset játszottunk ma, habár nem volt tökéletes. De ez normális egy elődöntőben, egy ilyen kemény csapat ellen, mint a Kielce. Úgy gondolom, hogy megérdemeltük a győzelmet.

Talant Dujshebaev: Boldognak kell lennem a csapatommal, hiszen sérülések hátráltatnak minket. Megpróbáltam hármat is cserélni támadásban és védekezésben. Az elején Sterbik remekül védett, valamint az egy az egy elleni csatákat is elveszítettük. Kicsit több kellett volna védekezésben és kapusteljeítményben, mivel nehéz két védett labdával meccset nyerni. Holnap újabb lehetőségünk van harcolni. Mindent megtettünk, hogy nyerjünk, és a játékosaim 10 hónapig ezért dolgoztak. Lenyűgöző. Boldog és hálás vagyok értük. Sok sikert a Veszprémnek a holnapi döntőben.

Alex Dujshebaev: Gratulálok a Veszprémnek. Nagyon jó meccset játszottak ma. Az első félidőben sok helyzetet kihagytunk, Strebik lenyűgöző volt. A második játékrészben jobbak voltunk támadásban, de problémáink voltak a védekezésben és talán a kapuban is. Mikler szintén jól védett. Ha olyan sok lövést hibázol el egy olyan nagyszerű csapat ellen, mint a Veszprém, akkor nehéz nyerni.