VELUX EHF Bajnokok Ligája
(Döntő)
Jún. 02. Vasárnap, 18:00
LANXESS-Arena, Köln
A Telekom Veszprém története negyedik Bajnokok Ligája döntőjére készült ma, amelyet a 2017-es győztes HC Vardar ellen játszott. A cél egyértelmű volt, megszerezni a Klub történetének első trófeáját a legrangosabb európai versenysorozatban a csapatot ide is elkísérő és fantasztikus hangulatot teremtő több ezer Veszprém szurkoló előtt.

A Vardar kezdte a mérkőzést, és meg is szerezték a vezetést Moraes góljával, ám Mackovsek egyenlített az ellentámadásból (2. perc: 1:1). Másfél perccel később már nálunk volt az előny Tonnesennek köszönhetően. Az 5. perc elején Moraes hetest harcolt ki, amelyet Cupic értékesített is (5. perc: 2:2). A 7. percben Dibirov és Tonnesen góljai váltották egymást, a 8.-ban pedig Moraesé és Mackovseké (4:4). A következő két percben csak a Vardar talált be Karacic és Dibirov révén, így 10 perc után 6:4-ra vezettek a macedónok. A következő minutumban aztán Mikler védett, a támadás végén pedig Blagotinsek volt eredményes. Shishkarev góljával ismét kettő volt a különbség, majd a 14. percben Moraes találata az 8:5-ös eredményt jelentette. Nilsson válaszolt Mahé remek passza után, de Skube is gólt szerzett (15. perc: 9:6). Nilsson bravúros gólja csökkentette volna a különbséget, ha Moraes nem válaszol gyorsan. Kristopans majd Ilic góljai következtek (19. perc: 11:8). Mikler védett, Lékai pedig két perces büntetést és hetest harcolt ki Kristopansszal szemben. A büntetőt Mahé váltotta gólra, ezzel már csak kettő volt közte. Emberhátrányban azonban Stoilov gólt tudott szerezni, sőt nemsokkal később a macedónok csapatkapitánya Terzic kiállítását is elérte. A Vardar emberelőnyét Skube használta ki (22. perc: 13:9). A csereként pályára lépő Nagy ekkor megszerezte az első gólját, ám Stoilov újabb találattal jelentkezett, majd Kristopans lőtt gólt. David Davis ekkor időt kért a 26. percben 15:10-es állásnál. A támadásunkból sajnos nem sikerült gólt szereznünk, Stoilov pedig kétperces kiállítást ért el Blagotinsekkel szemben. Skube gólja már a hatgólos különbséget jelentette, ám Lékai csökkentette azt (28. perc: 16:11). Mikler ezúttal védte Skube próbálkozását, ám Milosavljev is Manaskovét. Fél perccel az első félidő vége előtt a Vardar időt kért. A 2017-es győztes időn túli szabaddobáshoz jutott csak végül, amelyet Kristopans fölé lőtt. Így 16:11-es macedón vezetésnél vonulhattak a szünetre a csapatok.

A második játékrészt a Telekom Veszprém kezdte, ezúttal már Sterbikkel a kapuban. Lékainál azonban belemenést fújtak, így a túloldalon Karacic gólja már a hatgólos különbséget jelentette. A 32. perc végén Nenadic talált be (17:12). Sterbik védett, Strlek pedig büntetőt harcolt ki, amelyet Mahé váltott gólra. Blagotinsek szabálytalankodott a játékvezetők szerint két percet érőn Kristopansszal szemben. Sterbik azonban ismét védett, Nenadic pedig újabb gólt szerzett. Gajic labdaszerzése után ismét a szerb irányítónk lőtt gólt (36. perc: 17:15). Cupic a kapufára ejtette a labdát, ám Nenadic lövését védte Milosavljev. Kristopans mellé tüzelt, Tonnesen pedig minimalizálta a különbséget. Így a 40. percben 17:16-os állásnál Parrondo mester időt kért. Az akciójukból Moraes lőtt gólt, Nenadic lövését pedig védte a csereként beálló Ghedbane. Kristopans újabb kétperces büntetést harcolt ki, ezúttal Terziccsel szemben, az előnyt pedig Karacic váltotta gólra. Lékai lőtt szép gólt betörésből (43. perc: 19:17). Dibirov és Tonnesen góljai váltották aztán egymást. A 46. percben 20:18-as állásnál Mackovseket állították ki két percre, ám Sterbik hárította Dibirov lövését. Nenadic harcolt ki büntetőt és kétperces kiállítást Stoilovval szemben. A hetest Mahé értékesítette ismét (37. perc: 20:19). A Vardar is büntetőhöz jutott, Cupic pedig betalált. Gajichoz jutott le a labda a jobbszélre és nem hibázott (49. perc: 21:20). Moraes ejtette át Sterbiket, Nilsson viszont fejbe találta Ghedbanet. Kristopanst növelte háromra a különbséget. Lékai hetest harcolt ki, Mahé pedig bevágta a labdát a kapuba (53. perc: 23:21). A Vardar is hetest kapott, Cupic pedig belőtte, ezúttal Miklernek. Ismét büntető jött, ezúttal mi lőttük, és Mahénak köszönhetően gól lett belőle (54. perc: 24:22). A Veszprém kivédekezte ellenfele támadását, majd Davis mester időt kért. Nenadic újabb hetest harcolt ki, Mahé pedig egyre csökkentette a különbséget 5 perccel a vége előtt. Kristopans ismét góllal jelentkezett a visszaálló Milosavljev pedig védte Blagotinsek lövését. Két perccel a vége előtt 3 góllal vezetett a Vardar Cupic révén, ám Nenadic gyorsan válaszolt. A macedónok büntetőhöz jutottak 1 perccel a vége előtt, Cupic pedig ezt is értékesítette (27:24). A Veszprém ezután elvesztette a labdát. A Vardar utolsó lövését még védte Sterbik. A végeredmény 27:24 lett a Vardar javára, ezzel a Telekom Veszprém ismét a 2. helyen végzett a Bajnokok Ligájában.

HC Vardar – Telekom Veszprém 27:24 (16:11)

HC Vardar: Milosavljev, Ghedbane – Stoilov 2, Popovski, Kristopans 4, Moraes 6, Dissinger, Karacic 3, Skube 3, Kalarash, Cupic 5 (4), Dibirov 3, Gorbok, Shishkarev 1, Vojvodic, Kiselev,

Telekom Veszprém: Mikler, Sterbik – Manaskov, Ilic 1, Tonnesen 4, Gajic 1, Nilsson 2, Nagy 1, Marguc, Strlek, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 4, Mahé 6 (6), Mackovsek 2, Lékai 2

Hétméteresek: 4/4 ill. 6/6
Kiállítások: 4 perc ill. 10 perc

David Davis: Nem csalódott vagyok, hanem szomorú. Az első félidőben nem játszottunk jól. Gratulálok a Vardarnak, egész mérkőzésen magabiztosan vezettek.

Petar Nenadic: Gratulálok a Vardarnak és Macedóniának a győzelemhez. Nagyon sok barátom van ennél a klubnál. A mai találkozót az első félidőben veszítettünk el, mivel nem játszottunk a megfelelő szinten. Ellenfelünknek kiváló szezonja volt.

Roberto Garcia Parrondo: Először is, ez egy remek döntő volt a Veszprém ellen, és összességében kiváló torna a kézilabdázásnak. Nagyon örülünk a győzelemnek, amely megérdemelt. Köszönöm a játékosoknak, és a klubnak.

Stojanche Stoilov: Gratulálok a Veszprémnek a sportszerű mérkőzéshez. Nagyon jó meccs volt. Nehéz szezonon vagyunk túl, és ez egy remek győzelem számunkra, és Észak-Macedónia számára is.