36
VELUX EHF Bajnokok Ligája
(14. forduló)
Már. 02. Szombat, 17:30
Zsinórban 17. győzelmére és a VELUX EHF Bajnokok Ligája „A” csoportjában a második hely megszerzésére készült a Telekom Veszprém a PGE Vive Kielce vendégeként. Az „Építőket” több mint 350 magyar drukker kísérte el Lengyelországba, hogy segítsen megszerezni legalább egy pontot, amely a kívánt pozíció eléréséhez volt szükséges.

A találkozó első gólját Mahé révén a Veszprém szerezte meg, amelyre Jachlewski gyorsan válaszolt. Mahé folytatta a gólgyártást, két hétméterest értékesítve. Az 5. perc végén 2:4 volt az állás a magyar rekordbajnok javára. A 7. percben Mikler védte a hazai büntetőt, majd Mahé gyönyörű gólt szerzett emberhátrányban. A hazaiak azonban igyekeztek tartani a lépést, így a 10. perc végén minimális előnye volt a Veszprémnek (6:7). 9:9-es állás után Nagy és Mackovsek találatainak köszönhetően két góllal vezetett az „Építők”, ám Lijewski is betalált. Cindric egalizált egy nagy góllal, ám Tonnesen visszavette az előnyt (11:12). Terzic kiállítása végén Kulesh góljával először vezetett a Kielce, majd Janc növelte az előnyt (14:12). Ezt követően is főként a lengyel bajnok akarata érvényesült, ezért 4 perccel a félidő vége előtt Davis mester időt kért (26. perc: 18:15). Az első játékrész hátralévő perceiben azonban nem csökkent a különbség, a Kielcének mindig volt válasza a veszprémi gólokra (21:18).

A második félidőt Sterbikkel kezdtük a kapuban, aki be is mutatott két védést gyorsan, elől pedig Mahé és Nenadic csökkentette egyre a különbséget. Sajnos a következő percekben több eladott labdája is volt a Veszprémnek, így a 40. percre ismét háromgólos hátránnyal fordultunk. Három perccel később azonban már az egyenlítésnek örülhettünk remek védekezések és Gajic két gólja után (27:27). Az utolsó 10 percre 31:30-as hazai vezetésnél érkeztek meg a csapatok. Az 54. percben Gajic betalált az üres kapuba, ezzel visszavéve hosszú idő után az előnyt a magyar csapatnak (32:33). Majd Nenadic növelte az előnyt, Strebik pedig őrizte azt egy szép bravúrral. Manaskov hétméterese már háromgólos előnyt jelentett, amire Janc válaszolt (33:35). Davis mester egygólos előnynél kért időt másfél perccel a vége előtt. Ám eladtuk a labdát és Janc egyenlíteni tudott egy perccel a vége előtt. Ezt követően az időt szépen fogyasztotta a Veszprém, és tíz másodperccel a vége előtt az egykori Kielce játékos Strlek visszavette az előnyt. A hazaiaknak még két lövésre is maradt ideje, ám Sterbik minkettőt hárította, ezzel az „Építők” megszerezte a győzelmet és a BL csoport második helyét (35:36).
PGE Vive Kielce – Telekom Veszprém 35:36 (21:18)

PGE Vive Kielce: Cupara, Ivic – Bis, Aguinagalde 4 (1), Jachlewski 3, Janc 7 (2), Lijewski 4, Jurkiewicz 1, Kulesh 4, Moryto 1, Mamic 1, Cindric 2, Fernandez 2, Karalek 6

Telekom Veszprém: Mikler, Sterbik – Manaskov 1 (1), Ilic 1, Tonnesen 1, Gajic 4, Nilsson 3, Nagy 5, Strlek 1, Terzic, Blagotinsek, Nenadic 6, Mahé 8 (4), Mackovsek 3, Lékai 3

Hétméteresek: 4/3 ill. 6/5
Kiállítások: 4 perc ill. 10 perc

David Davis: Számomra mindig hatalmas megtiszteltetés egy olyan edzővel szemben felkészülnöm és meccselnem, aki fontos az életemben. Ezúttal Talant Dujshebaevvel kerültem szemben, akinek a keze alatt játékoskarrierem legsikeresebb éveit tölthettem el. Gratulálok a csapatunknak, hiszen a végsőkig küzdöttünk. Az első félidőben voltak problémáink a védekezéssel, de nem adtuk fel, harcoltunk tovább, és ez eredményezte a sikert. Amikor októberben átvettem az együttest , akkor nagyon nehéz helyzetben voltunk, de azóta nagyon-nagyon jó munkát végeztek a srácok, folyamatosan javult a teljesítményük, és ezáltal el tudtuk érni a második helyet a csoportunkban.

Andreas Nilsson: Gratulálok a Kielcének, nagyon jól küzdöttek. Tudtuk, hogy nagyon nehéz itt játszani és nyerni is. Minden meccsen megszenvedünk ellenük. A második félidőben sikerült a megfordítani a találkozót és nyerni, ezzel pedig elértük a célunkat, és a második helyen végeztünk a csoportban.

Talant Dujshebaev: Gratulálok a Veszprémnek. Elégedett vagyok a csapatom küzdőszellemével, valamint azzal a fanatizmussal, amivel a szurkolók támogatták őket. Tovább kell küzdenünk a céljainkért.

Vladimir Cupara: Gratulálok én is a Veszprémnek. Büszke vagyok a társaimra, amiért ilyen keményen küzdöttek ma és ilyen nehéz meccsre kényszerítettük az ellenfelünket. Tovább kell dolgoznunk azért, hogy a Final4-ra odaérhessünk.