VELUX EHF Bajnokok Ligája
(11. forduló)
Feb. 09. Szombat, 17:30
Veszprém Aréna
Az első félidőben inkább tapogatóztak, mintsem kezdtek nagy elánnal a felek. Folyamatosan estek a gólok mindkét csapat részéről, és technikai hibák is jellemezték a játékot. A 10. percben lerohanásból szerzett vezetést a Barcelona Arinho góljával. A hazai csapatot remekül tartotta a jó formában játszó Lékai Máté, illetve Sterbik is fontos pillanatokban tudott hárítani. A 19. percben Blagotinsek kapott kétperces kiállítást. Momir Ilic kiválóan szállt be a meccsbe, egymás után két góllal vetette észre magát. A kapuba érkezett Mikler Roland, aki jókor tudott hárítani, így már kettő volt a különbség a Veszprém javára. Dejan Manaskov gyönyörű akció után szerzett gólt a balszélről. A vendégcsapat vezetőedzője ki is kérte első idejét, miután Ilic blokkolta Dolenec lövését. Már három volt a különbség a Veszprém javára, amikor a Barcelona visszajött a mérkőzésbe. Az utolsó percben David Davis kikérte első idejét, ami után azonban a Barcelona szerzett egyenlítő gólt, így döntetlennel vonultak a csapatok a szünetre. (15-15)

A második félidőre érkezett Nenadic és Mahé is a pályára. A veszprémi csapat háromgólos előnyre tett szert a 37. percre. Xavier Pascual azonnal időt is kért. Ezután a Barcelonának sikerült ledolgoznia a hátrányából, amire válaszul David Davis is megszakította a játékot. A hangulat fokozódott a második félidő izgalmaival és a félidő derekára ismét fej-fej mellet álltak a csapatok. A Barcelona lerohanásgólokat szerzett és átlövésekkel operált. A sérülésből visszatért Tonnesen nagy napot fogott ki, hatalmas átlövés gólokat akasztott az ellenfél kapujába. A mérkőzés nyitott volt az utolsó 5 percig, egészen addig, amíg Sterbik több védést is bemutatott. Mahé labdaszerzése után már 3 volt a különbség, amit egészen a meccs végéig sikerült megőrizni, így a Veszprém 29:26 arányban legyőzte a csoportvezető Barcelonát.

Telekom Veszprém – Barca Lassa 29:26 (15:15)

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Manaskov 4 (1), Ilic 2, Tonnesen 4, Gajic, Nilsson 1, Nagy 2, Marguc 1, Strlek 1, Terzic, Blagotinsek, Nenadic 4, Mahé 4, Mackovsek 3, Lékai 3

Barcal Lassa: De Vargas, Möller – Tomas 4, Entrerrios 1, Andersson, Arino 4, N’Guessan 4, Gomez 3, Syprzkak 1, Goncalves 1, Dolenec 3 (3), Mem 3, Duarte 2, Ilic, Fabregas

Hétméteresek: 1/1 ill. 3/3
Kiállítások: 6 perc ill. 2 perc
David Davis: Minden tiszteletem Xavi Pascualé. Minden alkalommal nyerni akar, hiszen ő egy kiváló edző, aki már évek óta magas szinten tudja tartani a Barcát. Jó nap a mai a köszönetnyilvánításra azoknak, akik támogattak. Köszönöm mindenkinek, a játékosoknak, és akik a Klubnál dolgoznak, de főleg a vezérigazgatónknak, Dr. Csík Zoltánnak. Ugyanis ő hozta meg anno a végső döntést a szerződtetésemről. Köszönöm a bizalmat, és remélem tetszett a mai teljesítményünk neki is. A meccs maga nagyon nehéz volt, de talán a hazai pálya előnye nálunk volt. Az első félidőben mindkét együttes hibázott, de nagyjából egyenlő ellenfelek voltunk. Végül szerintem azért sikerült nyerni, mert több védésünk volt a második játékrészben, de egyébként fej-fej mellett haladtak a csapatok. Gratulálok a játékosaimnak, és Petar Nenadicnak. A világbajnokságról visszaérve megkértem, hogy játsszon balátlövőt, és ő vette a kihívást. Kulcsjátékos volt ma.

Petar Nenadic: Nem sok csapat tudja legyőzni a Barcelonát. Minden Bajnokok Ligája mérkőzés nehéz, különösen a világbajnokságot követően. Sok játékos és edző szerepel saját nemzete csapatában, fáradtan és sérülésekkel térnek vissza, de ez mindig ilyen. Úgy gondolom, hogy az edzők elmondtak mindent a mérkőzésről. Szeretnék köszönetet mondani a szurkolóinknak, fantasztikusak voltak. Sok barátom van Barcelonában, valamint Xavi Pascual az edzőm volt. Jó egészséget kívánok nekik és remélem, hogy találkozunk Kölnben.

Xavi Pascual: Gratulálok a Veszprémnek. Szerintem mindkét csapat számára remek találkozó volt. Köszönöm a Veszprém Aréna közönségének is, lenyűgöző itt játszani, de egyben nehéz is. A világon ebben a csarnokban a legjobb játszani. Azt gondolom, hogy a Veszprém jól kezdett az elején, és sok gólt lőttek előnyös helyzetekből. A második félidő szinte ugyanez volt, sokszor hibáztunk tiszta ziccerekben. Örülök a kapusom, Kevin Möller teljesítményének. Meglátjuk jövő héten mit hozunk ki a Kristianstad elleni találkozóból.

Kevin Möller: Gratulálok a Veszprémnek! Úgy gondolom, hogy ez egy jó mérkőzés volt, ami bárhogy alakulhatott volna. Nekünk több szerencsére lett volna szükségünk. A Veszprém nagyon jól játszott ma és a hangulat is fantasztikus volt. Nagyon büszke vagyok, hogy ennek a csapatnak a tagja lehetek. A végsőkig küzdöttünk.