Telekom Veszprém - Bjerringbro-Silkeborg 30:29 (17:13)

Telekom Veszprém: Alilovic – Iváncsik 2, Schuch, Ilic 8, Gajic 6 (4), Nilsson 1, Nagy 5, Ugalde 1, Chema 2, Ancsin, Terzic, Blagotinsek 2, Lékai 3

Bjerringbro-Silkeborg: Frandsen, Rasmussen – Thomsen, Lassen, Hansen 3, Skube 4, Orsted 1, Kier, Olsen, Espersen 1, Markussen 5, Hundstrup 6, Klitgaard 3 (3), Jensen 3, Knudsen 3

Hétméteres: 4/4 ill. 3/3
Kiállítás: 8 perc ill. 8 perc
Xavi Sabaté: Gratulálok a vendégcsapatnak, jól játszottak. Nagyon nehéz meccs volt számunkra, de erre számítottunk. A Silkeborg egyre jobb lesz, még nem is érték el a legjobb formájukat. Nagyon sok jó játékosuk van, akik nem túl ismertek, de nem a név a fontos, hanem a játéktudás. Fontos játékosok hiányoztak nálunk sérülés miatt, de ilyen a kézilabda. Voltak problémáink a védelemben, de szerencsére sikerült gyors lerohanásokkal könnyű gólokat szerezni. Fontos volt, hogy Lékai Máté és Chema Rodríguez jól játszottak, sokat hozzátéve a csapat játékához. A második félidőben a kezünkben volt az irányítás, de volt 5-6 perc kihagyásunk, ahol a kapusuk nagyon jól védett és könnyű gólokat engedtünk az ellenfélnek. Tanulnunk kell ebből, hogy a jövőben tudjuk az ilyen helyzeteket kontrolálni. Momir Ilic nagyszerűen játszott, akárcsak Nagy László, aki ismét vezére volt a csapatnak. De azért mindkét átlövőnk játékát nagyban segítette Lékai és Chema játéka. Szeretném megköszönni a szurkolóknak, hogy az egész meccsen buzdítottak minket, még a nehéz helyzetekben is. Mint már mondtam korábban, együtt erősebbek vagyunk.

Mirko Alilovic: Először is gratulálok a Silkeborg csapatának, akik 6-7 gólos hátrányban sem adták fel a mérkőzést és vesztették el a hitüket. Megszorongattak minket, különösen az utolsó 5 percben. A szurkolók mellettünk álltak. Különösen annak a fényében köszönjük ezt, hogy az elmúlt meccseken 10 gólos győzelmet is várhattak a csapattól. Ezért is különösen fontos az, hogy támogattak minket ma is. Nem könnyű győzni nagy arányban minden mérkőzésen, ráadásul sok a sérült játékos is van a csapatban most, például Palmarson vagy Sulic, akiknek hiányát bármelyik csapat megérezné. A meccs véghajrájában meg kell tanulnunk megtartani az előnyt, amit kiharcoltunk, ahogy azt Sabate edző is mondta. De a csapat küzdött, és meg tudta ma is mutatni az egységet a pályán, ami jellemez minket. Mindkét fél felé eldőlhetett volna a meccs. De a véghajrában és az utolsó két percben sikerült a mi javunkra eldönteni a mérkőzést.

Peter Bredsdorff-Larsen: Először is gratulálok a Veszprémnek, megérdemelték a győzelmet. Tudtuk, hogy a legnehezebb pályán játszunk, meg vagyunk elégedve a teljesítményünkkel. Az első félidővel nem annyira, de a másodikkal igen. Egyre közelebb kerültünk a hazai csapathoz, sajnáljuk, hogy nem sikerült a pontszerzés.

Johan a Plogv Hansen: Ahogy az edző is elmondta nem győztünk ma és nem sikerült pontot szerezni. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a második félidőre feljavultunk és sokat futottunk, gyors gólokat szereztünk. Nehéz volt játszani Európa egyik legjobb csapat ellen, de öröm is volt egyben egy ilyen atmoszférájú arénában pályára lépni.