Szuper Kupa
(Szuper Kupa)
Aug. 31. Vasárnap, 17:15
Veszprém Aréna
Majdnem teltház előtt kezdődött a Kinizsi Bak Szuperkupa döntő, az MKB-MVM Veszprém és a Mol-Pick Szeged csapatai között.

A Veszprém az első pillanattól kezdve dominált a mérkőzésen, az első 15 percben a szegediek kapura is alig tudtak lőni (13. perc 6:2). Különösen Marguc volt elemében, aki a cseréjéig 4 gólig jutott.

Védekezésben továbbra is extrát nyújtott a Veszprém, elöl pedig a félidő második részében a Zeitz-Nilsson páros produkált felejthetetlen dolgokat (félidő:17:12).

A második játékrész elején tovább nőtt a különbség, a 40. percben már 10 góllal vezettek a hazaiak, akik közül Marguc továbbra is hibátlanul használta ki a helyzeteit (8 lövésből 8 gólt ért el).

A vég igazi örömjáték volt, annak ellenére, hogy a Veszprém 16! percet játszott emberhátrányban kiütéssel nyerte meg a Szuperkupát!

Az összecsapás legjobb kapusának Mikller Rolandot választották meg, míg a legjobb játékos Gasper Marguc lett. Mindketten az MKB-MVM Veszprém csapatát erősítik.

MKB-MVM Veszprém - Pick Szeged 33:29 (17:12)

MKB-MVM Veszprém : Mikler (13 védés), Borbély - Gulyás, Iváncsik G., Schuch, Ruesga 2, Ilic 4, Nilsson 2, Nagy 3, Zeitz 4, Ugalde 2, Marguc 8 (3), Chema 3, Terzic 1, Sulic 3.

Pick Szeged:  Sierra, Wyszomirski - Mindegia, Vadkerti, Kallman 2, Robledo 2, Zubai, Ilyés 2, Balogh 4 (2), Blazevic, Prodanovic 1 (1), Bombac 1, Parrondo, Vranjes 5, Ancsin 7.  - Csere:

Hétméteres: 3/3 ill. 6/3
Kiállítás: 14 perc ill. 0 perc