32
SEHA Liga
(Alapszakasz)
Aug. 27. Szerda, 19:30
A csapat szerdán kora reggel utazott el az első SEHA Liga meccsére Újvidékre. Az érkezés után ebéd, majd kb. három órás pihenő következett egy újvidéki szállodában. A meccs előtt a buszt rendőri felvezetés kísérte a Slana Bara csarnokba.

Az érdeklődés az összecsapás iránt meglehetősen kicsi volt, pedig a szervező ingyen engedték be a szurkolókat az összecsapásra. A kezdésre körülbelül 1000 néző gyúlt össze, így félház előtt kezdték a csapatok az összecsapást.

Az első 10 percben felváltva estek a gólok, majd Mikler Rolnad védéseinek köszönhetően, egy több mint 10 perces gólszünet jött a hazaiaknál, így sikerült 4 góllal elhúznia a Veszprémnek. A félidő hátralevő részében csak átmenetileg sikerült növelni az előnyt, a játékrész végére is maradt ez a különbség (9:13).

A második félidőben gyorsan eldöntötte a meccset a Veszprém, a félidő közepén már 10 gól volt a különbség (12:22). Ekkor egy rövidzárlat miatt visszajöttek a hazaiak 7 gólra (15:22), de utána ismét nőtt a különbség Momir Ilic vezérletével, aki 11 gólt lőtt a meccsen (9-et hetesből). A végén a hazaiak teljesen elbizonytalanodtak, így 12 góllal nyertünk az első SEHA meccsünkön.

Folytatás vasárnap a Szuper Kupa döntőben a Szeged ellen, a SEHA Ligában pedig kedden lesz a következő meccsünk Eperjesen.

RK Vojvodina - MKB-MVM Veszprém KC 19:32 (9:13)

Vojvodina 19/40 3/4 2/3 1/1 9/14 4/18 - - 3 5 - - 7 2 1

Kapus Össz Mezőny Hétm. Szdobás Táv. Rendezett v. Rzetlen v.

A mérkőzés alakulása:
0-1 (Gasper Marguc - 1. p);1-1 (Orbovic Milos - 3. p);1-2 (Iváncsik Gergő - 4. p);2-2 (Bezovic Uros - 5. p);2-3 (Nagy László - 5. p);3-3 (Stankovic Strahinja - 7. p);3-4 (Chema Rodriguez - 8. p);4-4 (Datukashvili Sergo - 9. p);4-5 (Iváncsik Gergő - 12. p);4-6 (Chema Rodriguez - 14. p);4-7 (Momir Ilic - 16. p);4-8 (Andreas Nilsson - 17. p);4-9 (Cristian Ugalde - 19. p);5-9 (Zivkovic Boban - 21. p);5-10 (Andreas Nilsson - 21. p);6-10 (Todorovic Bojan - 22. p);6-11 (Christian Zeitz - 22. p);7-11 (Zivkovic Boban - 25. p);7-12 (Gulyás Péter - 26. p);8-12 (Orbovic Milos - 27. p);8-13 (Momir Ilic - 28. p);9-13 (Nikolic Zoran - 30. p);9-14 (Nagy László - 31. p);9-15 (Momir Ilic - 32. p);9-16 (Nagy László - 34. p);10-16 (Bezovic Uros - 34. p);10-17 (Momir Ilic - 35. p);10-18 (Momir Ilic - 36. p);10-19 (Gasper Marguc - 37. p);11-19 (Zivkovic Boban - 39. p);11-20 (Nagy László - 40. p);12-20 (Bezovic Uros - 41. p);12-21 (Momir Ilic - 42. p);12-22 (Nagy László - 43. p);13-22 (Orbovic Milos - 44. p);14-22 (Zivkovic Boban - 44. p);15-22 (Orbovic Milos - 45. p);15-23 (Gasper Marguc - 46. p);15-24 (Momir Ilic - 48. p);15-25 (Andreas Nilsson - 49. p);16-25 (Bezovic Uros - 52. p);16-26 (Momir Ilic - 53. p);17-26 (Datukashvili Sergo - 54. p);17-27 (Christian Zeitz - 55. p);18-27 (Todorovic Bojan - 55. p);18-28 (Momir Ilic - 56. p);18-29 (Cristian Ugalde - 57. p);19-29 (Nikolic Zoran - 57. p);19-30 (Momir Ilic - 58. p);19-31 (Momir Ilic - 59. p);19-32 (Schuch Timuzsin - 60. p)

Rövidítések: Össz: összesen; 7m: hétméteres; Jsz: jobbszél; Bsz: balszél; 6m: hatméteres vonalról; 9m: szaggatott (kilences) vonalról; As: assziszt; K7: kiharcolt hétméteres; Sga: sárga lap; 2p: kétperces kiállítás; 2+2p: két+kétperces kiállítás; Piros: piros lap (azonnali kizárás); LEl: labdaeladás; LSz: labdaszerzés; Blk: blokk