Magyar Kupa
(Negyeddöntő)
Már. 12. Kedd, 18:00
Földi Imre Sportcsarnok
A mérkőzés egy Sterbik védéssel, majd egy abból való Strlek lerohanással kezdődött, majd Mahé lőtt hatalmas gólt talpról, ezzel egy 0:2-vel indítva a találkozót. A hatodik percben megszületett az első kétperces kiállítás, ami Blagotinsek kapott, de a Tatabánya nem tudott gólt lőni Sterbiknek, akit pár perccel később rossz cseréért kiállítottak a játékvezetők. A 10. percben 3:5-re vezetett a Veszprém, de a 12. percre kiegyenlítette ezt a hazai csapat Vujovic büntetőjével. A 15. percre felvették már egymás ritmusát a csapatok, és oda-vissza születtek a gólok, miközben védekezésben főleg a keménység dominált. Ekkor állt be Nilsson, aki hamar döntő embernek bizonyult, mivel rövid idő leforgása alatt dobott három gólt, és harcolt ki büntetőt. A 20. percben hárommal, a 25. percben már néggyel vezetett az „Építők” 8:12-re. Több figyelmetlen technikai hibát is vétettünk, előfordult, hogy Blagotinsek kiállításával, és két rossz cserével tripla emberhátrányban voltunk. Ezt a nehéz időszakot Strlek góljával megnyertük 0:1-re, mivel a Tatabánya elkapkodta előnyös támadásait. A félidőre ötgólos, 10:15-ös vendégvezetéssel vonultak a csapatok.

A második játékrész egy Manaskov góllal indult, majd Ilic két szép átlövéssel szerzett további előnyt a Veszprémnek. A 38. percben Mackovseket küldték ki két percre, amelyből a Tatabánya rögtön gólt szerzett. A 40. percben újabb Vujovic hetessel jön fel három gólra ellenfelünk, de Ilyés kiállításából Marguc kétszer is gólt szerez, visszaállítva a 16:21-es eredményt. Sterbik szép védéseket mutatott be, Lékai betörésből, Mackovsek pedig lerohanásból szerzett gólt. Vujovic ismét hetest lőhetett, amivel öt gólra hozta vissza a hazaiakat 20:25-re. A mérkőzés végére kissé elfáradt a Tatabánya, és gyors indításokkal tudtuk növelni az előnyt. A végére egy kis kakaskodás is jutott, aminek vége egy Grigoras, Terzic, Blagotinsek kiállítás hullám lett az eredménye. Blaznak ez volt a harmadik, így ő piros lappal fejezte be a mérkőzést. A végeredmény egy magabiztos 21:30 lett, amivel bejutottunk a Magyar Kupa debreceni négyes döntőjébe.

Grundfos Tatabánya – Telekom Veszprém 21:30 (10:15)

Grundfos Tatabánya: Székely, Deményi – Bozovic 4, Pásztor, Vujovic 6 (4), Juhász 2, Sipos 1, Rozner, Nagy, Borzas, Ilyés 1, Rosta 1, Grigoras 4, Dénes, Vrankovic 2

Telekom Veszprém: Mikler, Sterbik – Manaskov 1, Ilic 4, Tonnesen, Gajic 3 (3), Nilsson 3, Nagy 1, Marguc 4, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek, Nenadic, Mahé 2, Mackovsek 5, Lékai 4

Hétméteresek: 4/4 ill. 3/3
Kiállítások: 8 perc ill. 18 perc

David Davis: Arra kértem ma a srácokat, hogy vegyék komolyan a találkozót, és ezt természetesen maradéktalanul vissza is kaptam. Örülök a győzelemnek, mivel mindig nehéz Tatabányán játszani. Elégedett vagyok, hiszen sikerült bejutnunk a Magyar Kupa négyes döntőjébe, amit meg is szeretnénk nyerni a Bajnokok Ligájával és a magyar bajnoksággal együtt. Ma a játékosok megmutatták, hogy milyen jól tudnak teljesíteni, ha rendesen koncentráltak. Egy élmény volt most itt lenni. Szeretném továbbá részvétünket küldeni Vladan Maticnak és családjának a veszprémi kézilabda család nevében.

Momir Ilic: Nehéz itt pályára lépni, ezt tudtuk is. Jól felkészültünk, és remek edzéseken vettünk részt az utóbbi napokban. Így kell készülnünk, és így kell kezdenünk egy mérkőzést, hatvan percig koncentrálva. Mentálisan és fizikálisan is jó formában vagyunk. A februári meccseinket ahogyan lejátszottuk, az tökéletes volt. Ehhez hasonlóan kell folytatnunk, ez még messze nem a vége. Készülnünk kell minden egyes találkozóra, és lépésről lépésre menni.

Sibalin Jakab: Először is gratulálok a Veszprémnek. Szerettük volna megmutatni, hogy tényleg nehéz itt játszani. Ez sajnos csak helyenként és időnként sikerült. Úgy gondolom, hogy négy napon belül két ilyen európai top csapattal nehéz játszani, nem pont fizikálisan, mert bár elfáradtunk a végére, fejben nem tudtunk igazán koncentrálni. Egy ilyen jó formában lévő csapat kőkeményen megbüntette ezt. Gondolok itt az első félidő végére, vagy a második játékrészben, amikor kicsit közelebb tudtunk volna kerülni, vagy az utolsó pillanatokban. Ezt ők maradéktalanul kihasználták.

Rosta Miklós: Gratulálok a Veszprémnek. Elég nehéz dolgom volt a falban, de úgy gondolom, hogy az a pár hiba, amit elkövettünk, és a Szeged ellen nem, azokból kaptuk a gyors indítás gólokat és a védekezésünk sem volt olyan masszív, mint az előző meccsen. Vannak sérültjeink, de szerintem fizikálisan még bírjuk, remélem ki fog tartani ez a szezon végéig.