28
Magyar Kupa
(Helyosztó)
Ápr. 07. Vasárnap, 16:00
A Telekom Veszprém a 28., míg a MOL-Pick Szeged a 7. Magyar Kupa elsőségéért szállt harcba ma délután a debreceni Főnix Csarnokban. A döntőt a Szeged kezdte, és Maqueda révén meg is szerezte a vezetést. Nagy azonban azonnal egyenlített is, majd Gajic szerezte meg az előnyt hétméteresből. Ezt követően Bombac egalizált. Nenadic harcolt ki büntetőt, amelyet ismét értékesített Gajic. Sigurmannsson hasonlóan cselekedett a másik oldalon (5. perc: 3:3). A következő 2 percben Sterbik és Alilovic mutatott be védéseket, majd a gólcsendet Bombac törte meg. Aztán Sostaric növelte a kékek előnyét, ám Nagy két góllal egyenlített (11. perc: 5:5). A félidő közepére a Szeged ismét kétgólos előnyt tudott felépíteni, ekkor Davis mester időt kért (15. perc: 7:9). 5 perccel később már a négygólos előnynek örülhetett a kék tábor (8:12). Ekkor Mikler váltotta a kapuban Sterbiket, és kézsérülése óta először Tonnesen is pályára lépett. A 23. percben Balogh büntetőgólja már a 8:13-as vezetést jelentette a Szegednek. A Tisza-partiak előnye pedig tovább nőtt, a 27. perc elején 9:16-os eredményél kért újra időt David Davis. A félidő hátralévő idejében egy-egy gólt szereztek a felek, így 10:17-es állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A második félidő első gólját Nagy szerezte, ám Bombac válaszolt. Az „Építők” próbált faragni a hátrányából, ám 5 perc alatt csak eggyel tudott (35. perc: 13:19). Ekkor a Szeged egymás után kétszer is betalált az üres kapuba. A Veszprém küzdött tovább, és a 42. perc elején Gajic hetesével ötre csökkentette a különbséget (17:22). Két perccel később Strlek gólja után már csak négy volt közte (44. perc: 18:22). A 46. percben Maqueda betalált, majd Bánhidit állították ki azonnali piros lappal. Gajic azonban kihagyta a megítélt büntetőt. Majd Bodó, Strlek és Nagy góljai következtek, Kallmant pedig kiállították 2 percre. Bodó azonban az emberhátrányban is betalált, amire Nagy válaszolt. Az 50. perc végén 21:25 volt az állás. Ezután két gyors szegedi gól következett. Lékai kettő és Mackovsek egy gólja háromra csökkentette a címvédő hátrányát 6 perccel a vége előtt (54. perc: 24:27). Majd Bombac és Ilic talált be (57. perc: 25:28). Canellas szabálytalankodott Nilssonnal szemben és kapott kétperces büntetést, a hetest pedig Mahé belőtte, így két perccel a vége előtt már csak kétgólos volt a Veszprém hátránya. Egy perccel a vége előtt Nagy egyre csökkentette a különbséget (59. perc: 27:28). Sterbik kivédte Sigurmannsson lövését és 5 másodperccel a vége előtt David Davis időt kért. Ám ennyi idő csak egy nagyon távoli Lékai lövésre volt elég, amelyet Alilovic hárított. A Szeged 27:28-ra megnyerte a mérkőzést és ezzel a Magyar Kupát.
Telekom Veszprém - MOL-Pick Szeged 27:28 (10:17)

Telekom Veszprém: Sterbik, Mikler – Manaskov, Ilic 2, Tonnesen, Gajic 5 (4), Nilsson 2, Nagy 7, Marguc, Strlek 3, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 1, Mahé 1 (1), Mackovsek 1, Lékai 4

MOL-Pick Szeged: Sego, Alilovic – Maqueda 7, Kallman, Bodó 2, Sigurmannsson 4 (1), Canellas 2, Henigman, Balogh 2 (2), Blazevic, Gaber 1, Sostaric 3, Bánhidi 1, Kasparek, Bombac 6, Zhitnikov

Hétméteres: 6/5 ill. 4/3
Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc