26
Magyar Kupa
(Magyar Kupa helyosztó)
Ápr. 15. Vasárnap, 16:00
A múlt hétvégén sikeresen megvívott olimpiai selejtező után a Magyar Kupa döntőjében találkoztak a válogatott gerincét alkotó játékosok - ezúttal ellenfélként. Veszprémi oldalon többen küszködtek kisebb-nagyobb sérülésekkel, a bokatöréssel lábadozó Ilyés kivételével a döntőben már mind Mocsai Lajos rendelkezésére álltak.

Kapusbravúrokkal indult a találkozó a teltházas SportMax 2-ben. Gulyás átlövésből szerezte a meccs első találatát, majd villámgyors indításokkal a Szeged húzott el (2-5). Pribanic volt különösen elemében, az MKB lassan ébredezett, és Császár révén egyenlített a 13. percben. Az első negyedóra végén a rendkívül jó lövőformát Ancsin góljával újra a Szeged vezetett (8-9).

Mocsai időkéréssel próbált további lendületet adni a csapatnak, ami hatott is, átvette a Veszprém a vezetést (12-11). Skaliczki kért időt, a Szeged fordított, ebben a szakaszban újra szétfutotta a Pick a két hétméterest is hibázó Veszprémet és a félidő végén kétgólos vezetéssel vonult az öltözőbe (16-18).

A második félidőre az amúgy jó teljesítményt nyújtó Alilovic helyére Fazekas állt a veszprémi kapuba. Sulic kettős hátrányból is betalált, Vujin a veszprémi csapat első hetesgólját szerezte, majd Tatai állt a szegedi kapuba. Az első negyedóra végén még mindig a Pick állt győzelemre (23-24).

Folytatódott a kiélezett küzdelem, amit Zubai és Sulic páros kiállítása is fémjelzett. Feljavult a Veszprém védekezése, Sulic 5. góljával immáron a Veszprémnél volt az előny a 26. percben (26-25). Az utolsó 3 perc igazi thrillert hozott: Sulic ziccerben a felső lécet találta el, Ancsin lövést hibázott, aztán Vujin talált be (27-26). Repkedtek a kiállítások és a piros lapok, Czina, Bajorhegyi és Terzic is kipontozódott. Az utolsó támadást a Szeged vezethette, Laluska 2 perc árán megállította a támadást. Sulc időntúl még lőhetett, azonban nem talált be.

Egy végletekig kiélezett mérkőzésen egy minden erejét összeszedő és hatalmas tűzzel játszó Pick Szeged ellen szerezte meg az MKB Veszprém a 21. kupagyőzelmét.
MKB Veszprém KC - Pick Szeged 27:26 (16:18)

MKB Veszprém KC: Alilovics, Fazekas (kapusok) - Gulyás 2, Sulic 5, Terzics 3, Vujin 7 (2), Császár 4, Iváncsik G. 4, Perez 2, Schuch, Laluska. - Csere:

Pick Szeged: Mikler, Tatai (kapusok) - Prodanovics 9 (4), Sulc 3, Vadkerti 3, Ancsin 4, Zubai 1, Lékai 1, Bajorhegyi 2, Buday 2, Pribanic 1, Dr. Czina, Beocanin.

Hétméteres: 4/2 ill. 4/4
Kiállítás: 18 perc ill. 18 perc