(Magyar Bajnokság)
Már. 23. Kedd, 18:00
Veszprém Aréna
Bírók: Kékes Csaba, Kékes Pál
A szokatlan időpont ellenére teltház várta a pályára lépő csapatokat a Veszprém Arénában.

A hazai csapatban a társaival melegített a saroksérülése után visszatérő Dejan Peric és a térdsérülése után lábadozó Marko Vujin – akit azonban végül nem nevezett Mocsai Lajos vezetőedző. A Pick Szeged csapatából a sérült Zubai Szabolcs és a fegyelmi vétség miatt büntetésben lévő Igor Kos nem léphetett pályára.

Két gyors szegedi gólt követően emberelőnyből három veszprémi válasz érkezett (3:2). Felváltva estek a gólok, veszprémi oldalon főleg az Iváncsik testvérek jeleskedtek, kétgólos előnyt az első negyedóra végén Nikola Eklemovic góljával tudtunk szerezni (9:7). Tovább tartott a kiegyenlített játék, a hazaiaknál főleg védekezésben csúsztak be hibák, a jól játszó Pick ezt kihasználva a játékrész vége előtt 2 góllal elhúzott (15:17), amit Sesum és Iváncsik Gergő gyors góljaival sikerült a haziaknak kiegyenlítenie. 17:17-es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

A második félidőben repülőrajtot vett az MKB, 6 veszprémi gólra nem érkezett szegedi válasz (23:17). Csapatunk védekezése feljavult, védőfalunk a hosszú sérülése után a 2. félidőben kapuba álló Dejan Peric vezérletével sokszor állította megoldhatatlan feladat elé a szegedi támadósort. A félidő derekáig maradt a hatgólos hazai előny (27:21), majd következett a veszprémi gála: Perke hetest védett, a végére 5 gólig jutó Gulyi átlövésből ért el gólt, szebbnél-szebb találatok követték egymást, 30:21-nél már 9 góllal vezettünk. 33:24-nél felharsant a hazai szurkolók részéről az ’Indul a busz!’ rigmus. Perke tért ívelő indításából lőtt Vilovski gól tette fel a koronát a második félidő teljesítményére.

A vége 34:26, ezzel az MKB Veszprém a tavalyihoz hasonlóan veretlenül zárta az alapszakaszt.
MKB Veszprém KC - Pick Szeged KC 34:26 (17:17)

MKB Veszprém KC: Fezekas - Iváncsik T. 2, Sulic 3, Lushnikov, Lapcevic 1, Terzic 5, Iváncsik G.  7  (4) Csere: Peric, Eklemovic 3, Vilovski 2, Gulyás 5, Sesum 5, Perez 1, Korazija.

Pick Szeged KC: Marjanac - Stranovsky 1, Krivokapic 3, Andjekovic 5, Herbert 4, Katzirz 4,   Zvizej 7 (3) Csere: Liszkai, Vadkerti 1, Osmajic, Nenadic 1.

Hétméteres: 5/4 ill. 5/3
Kiállítás: 16 perc ill. 6 perc
Mocsai Lajos: „A Szeged az edzőváltás után sok új elemet épített be a játékába, a mai napon a 3-2-1 típusú komplett védelmet választotta a kolléga. Ez ellen nehéz játszani, az első félidőben a belső területeken hagytuk magunkat lebirkózni. Nagy problémáink voltak a védőjátékkal, nem tudtunk mit kezdeni a beállójukkal, aki a védelmünk mögött nagy területeket szabadított fel. Peric pályára lépése után a védőjáték jelentősen javult. A félidőben a védőjátékunkat szerveztük át, a támadójátékban pedig Eklemovic és Gulyás segítségével egy rendkívül jó második félidőt produkáltunk. Először is gratulálok a magas hőfokú, de sportszerű mérkőzéshez, amelyben méltó partner volt a Szeged, másodszor pedig a második félidőben nyújtott jó játékunkhoz a csapatnak.”

Eklemovics Nikola: „Nagyon jó főpróba volt a vasárnapi mérkőzéshez. Az elején a Szeged nagyon jól védekezett és gyorsan támadott. A második félidőben sikerült a saját stílusunkat játszani, így sikerült megfordítani a mérkőzést.”

Dragan Djukic: „Gratulálok a veszprémieknek a győzelemhez és a csodálatos veszprémi atmoszférához. Második félidő elején veszítettük el a mérkőzést, amikor nem tudtunk válaszolni a játékukra. A kapusteljesítményünk sokkal rosszabb volt az ellenfélénél.”

Katzirz Dávid: „Az első félidőben jól játszottunk, a második játékrészben nem működött a védekezésünk így sajnos súlyos vereséget szenvedtünk.”