Magyar Bajnokság
(Magyar Bajnokság)
Már. 17. Szerda, 18:00
Bírók: Árokszállási Zoltán, Janáky Csaba
A mérkőzésre szépen megtelt a kecskeméti sportcsarnok, a lelátón nagyon sok szurkoló ült, piros veszprémi mezben. A mérkőzés előtt a helyiek Fazekas Nándort köszöntötték.

Az első percekben nagyon határozottan és motiváltan játszottak a hazaiak, többször a vezetést is megszerezték (10. perc 6:5). A vendégek lassan lendültek játékba, a kapuban Fazekas egyre többször találkozott a labdával, míg elöl elsősorban Sulic és a két Iváncsik termelte a gólokat (23. perc 9:10). A a félidő végét nagyon megnyomta az MKB, jó védekezésből indulva sok könnyű gólt lőttek és így ötgólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe (11:16).

A második félidő elején pár percig úgy tűnt, a bakonyiak gond nélkül gyűjtik be ismét a két pontot (36. perc 15:19), de a Kecskemét nem adta olcsón a pontokat és Hruscak vezérletével felzárkózott egy gólra (41. perc 20:21). A címvédő ezután újra összeszedte a védekezését és sorozatban öt gólt lőve hét gólosra duzzasztotta előnyét (52. perc (22:29). Az utolsó tíz percben minden játékos lehetőséget kapott az MKB-nál így kicsit csökkent a különbség a dicséretesen harcoló hazaiak ellen (25:30).

A mérkőzés végén a két csapat játékosai közösen osztották az autogramokat a lelkes szurkolóknak.

BB Kecskemét KKSE - MKB Veszprém KC 25:30 (11:16)

BB Kecskemét KKSE: Michal Shejbal - Berta Róbert 2, Ilija Belojevic 1, Prieto Sebastian 2, Varsandán Milán 2, Andrej Petro 2, Szabó Péter 3 - Csere: Bajusz Sándor 1, Bíró Balázs 2, Csorba Gábor, Gyuris Patrik, Nagy Levente, Patrik Hruscak 10 (4), Dobó Zsolt

MKB Veszprém KC: Fazekas Nándor - Iváncsik Tamás 5, Zarko Sesum 3, Nikola Eklemovic 1, Renato Sulic 7, Mirsad Terzic 1, Iváncsik Gergő 7 (2) - Csere: Andorka Gábor,Carlos Perez 5, David Korazija, Evgeny Lushnikov , Ivan Lapcevic, Gulyás Péter, Uros Vilovski 1

Hétméteres: 6/4 ill. 4/2
Kiállítás: 6 perc ill. 4 perc
Mocsai Lajos: Ez volt sorozatban a hatodik idegenbeli mérkőzésünk, amelyre a sok utazás miatt érthetően nem lehetett a szokásos minőségű a felkészülésünk. Fazekas Nándinak ismét köszönettel tartozunk, hiszen ismét betegen vállalta a mérkőzést. Változatlanul sok sérültünk van, az állapotuk lassan javul. Sajnos a taktikai elemeket nem tudjuk gyakorolni a sok sérült miatt, ennek a hiányát ma is megéreztük. A Kecskemét felszabadultan játszott, nagyon kellemetlen ellenfélnek bizonyult, sok kimagasló teljesítményük volt.

Skaliczki László: Nyilvánvaló, hogy nem a mi szintünk az MKB, de szakaszokban tudtuk velük tartani a lépést. A fiúk becsülettel küzdöttek, akik kilátogattak a mérkőzésre nem csalódtak, mert jó mérkőzést láthattak. Az összeszokottabb, stabilabb, jobb képességű csapat nyert.