Feb. 24. Szerda, 18:00
Veszprém Aréna
Bírók: Medve Róbert, Nagy László
Közel kétezer ember várta a bevonuló csapatokat a Veszprém Arénában. A bemutatásnál a legnagyobb taps a volt veszprémi játékost Buday Dánielt fogadta.

Nehezen lendült játékba a veszprémi együttes, a vendégek az első tíz percben vezettek (3:4), ezután sikerült csak átvennünk a vezetést (16. perc 9:6). Azonban ez is csak átmenetnek bizonyult, mivel a rendkívül szimpatikusan küzdő vendégek ismét átvették a vezetést (23. perc 10:13). Ekkor olyannak lehettek szemtanúi a hazai nézők, ami bajnoki mérkőzésen nagyon ritkán fordult eddig elő: Mocsai Lajos időt kért. Ezután kicsit összeszedtük magunkat, így a félidő végére sikerült megfordítani az eredményt (16:15).

A második félidőben összeállt a csapat védekezése, fokozatosan növeltük előnyünket (40. perc 24:18). Iváncsik Gergő és Gulyás Péter sorozatban szerezte az indítás gólokat, a vendégek fokozatosan elfáradtak, így a 43. percben már tíz gólosra duzzadt a különbség (28:18). Peric bravúrjaival tovább nőtt a különbség (55. perc 34: 21). Az utolsó percekben kicsit hektikus lett a játék, mindkét csapat sokat hibázott, így az eredmény már jelentősen nem változott (37:25).

Összességében a mérkőzés jó felkészülést jelentett a hétvégi sorsdöntő BL összecsapáshoz.

MKB Veszprém KC - Csurgói KK 37:25 (16:15)

MKB Veszprém KC: Dejan Peric - Iváncsik Tamás 4, Zarko Sesum 5, Nikola Eklemovic 1, Uros Vilovski 7, Mirsad Terzic 1, David Korazija 4 - Csere: Andorka Gábor, Gulyás Péter 3, Iváncsik Gergő 6 (1), Ivan Lapcevic 2, Carlos Perez 3, Evgeny Lushnikov 1

Csurgói KK: Hudák Henrik - Oláh Gábor 8 (2), Erdélyi Péter 3, Szöllősi Szabolcs 2, Buday Dániel, Frey Tamás, Kemény András 1 - Csere: Nebojsa Nikolic, Szabó Balázs 3, Cifra Tibor 2, Kökény Tibor 1, Gelley Dávid 1, Fodor Krisztián 4, Nagy Máté

Hétméteres: 1/1 ill. 2/2
Kiállítás: 2 perc ill. 0 perc
Mocsai Lajos: "Sok problémával küzdöttünk a mérkőzés előtt, hiszen Fazekas rosszul lett a délelőtti edzés után, így képtelen volt védeni a mai napon, Sulic csak holnap kezdi el az edzéseket, Terzic pedig hosszú hetek óta boka és derékbántalmakkal küzd. Ez meglátszott az első félidő játékán, de a második félidőre sikerült rendezni a sorokat, és hozzánk méltó játékot produkáltunk. A hét első felében a csapat nem kapott pihenőt, a vasárnapi mérkőzés után, ennek oka, hogy szombatra szeretnénk elérni azt a friss állapotot, amellyel megnyerhetjük a fontos BL mérkőzést. Nagyon jól felépített csapat volt ma az ellenfelünk."

Buday Ferenc: "Gratulálok a Veszprémnek a mai és a vasárnapi teljesítményéhez is. A célunk az volt, hogy lehetőleg minél tovább meccsben maradjunk, ez az első félidőben sikerült is. A második játékrészben érvényesült a hazaiak akarata, mi sokszor voltunk figyelmetlenek, ebből sok lerohanást tudott indítani az ellenfél. Nekünk a következő hetekben nagyon fontos mérkőzés ek következnek, erre jó alapot adhat a mai mérkőzés."