(Magyar Bajnokság Döntő)
Máj. 09. Vasárnap, 11:40
Veszprém Aréna
Bírók: Dobrovits Csaba, Dr. Tájok Péter
A sporteseményeknek nem túl kedvező időpont ellenére szépszámú szurkolósereg gyűlt össze a mérkőzés kezdetére a Veszprém Arénában.

Jól kezdett a Szeged, sokáig tartott a lépést a Veszprémmel, a tízedik percben 6:5-öt mutatott az eredményjelző, sőt, a 18. percben a vendégek át is vették a vezetést (11:12). Ez volt az utolsó alkalom, hogy vezetett a Pick, tíz hazai gólra nem érkezett válasz (21:12). 21:13-as állásnál vonultak pihenőre a csapatok. Az első játékrész krónikájához tartozik, hogy Iváncsik Tamás agyrázkódást szenvedett, a második félidőre már nem is jött ki.

A második félidőben igazi örömkézilabdát láthatott a közönség, szebbnél szebb gólokat lőtt a Veszprém. A legnagyobb különbség a 54. percben alakult ki, ekkor 38:25-re vezetett az MKB. Minden játékosunk játéklehetőséget kapott, a végjátékban a védőspecialista Lapcevic szerepelt irányító poszton, két gólt is szerzett, míg védőtársa Lushnikov akció- és hetesgóllal vétette magát észre.

Megérdemelten nyert a Veszprém, folytatás jövő vasárnap Szegeden.
MKB Veszprém KC - Pick Szeged KC 41:31 (21:13)

MKB Veszprém KC: Peric - Iváncsik T. 4, Sulic 4, Lapcevic 2, Lushnikov 2 (1), Terzic 5 (1) Iváncsik G. 4
Csere: Fazekas, Vilovski 3, Gulyás 3, Sesum 2, Perez 4, Vujin 6 (5), Eklemovic 2.

Pick Szeged KC: Liszkai - Stranovsky 6, Nenadic 1, Andjelkovic 2, Zubai 2, Katzirz 2, Zvizej 9 (1). Csere: Marjanac, Herbert 3, Simon 2, Vancsics 3, Vadkerti, Osmajic 1, Lele.

Hétméteres: 8/7 ill. 3/1
Kiállítás: 12 perc ill. 8 perc
Mocsai Lajos: Tiszteljük a Szegedet, akármilyen összeállításban lépnek pályára, minőségi csapatot alkotnak. A felkészülésünk jól sikerült, megérdemelten győztünk, a 3-2-1-es védekezés ellen jól felkészültünk, a különbséget azonban túlzónak tartom. A nagy különbség annak köszönhető, hogy volt néhány, a modern kézilabda természetéből adódó fázisunk, ahol 3-4 gólt tudtunk válasz nélkül lőni. 1:0-ra vezetünk, nagyon nehéz meccsek várnak még ránk.

Gulyás Péter: Az elsődleges célunkat elértük. Az év legnehezebb meccse következik Szegeden, ha ott is nyerünk, akkor karnyújtásnyira vagyunk a bajnoki címtől.

Dragan Djukic: Először is gratulálok a Veszprémnek a tízgólos győzelemhez. Támadás és védekezés nélkül nehéz ellenük játszani. Kivételt képeztek a szélsők, akik jó teljesítményt nyújtottak. Az MKB győzelme teljes mértékben megérdemelt.

Liszkai Szilveszter: Jól kezdtük a mérkőzést, utána törés következett be a játékunkban, sajnos nem volt olyan játékosunk, aki ebben a periódusban kisegíthette volna a gödörből a csapatot.