Magyar Bajnokság
(Bajnoki elődöntő - 2. )
Ápr. 27. Kedd, 18:45
Bírók: Nagy Ferenc, Túróczy József
Meglepetésre nagyon kevés néző előtt kezdődött a mérkőzés, az alapszakasz meccsen is majdnem teltház előtt játszottak a csapatok, ma viszont még ötszáz néző sem jött össze a kezdő sípszóra.

A lelkes hazai fiatalok az összecsapás elején meglepték a vendégeket, hiszen bátor támadójátékuknak és Mikler védéseinek köszönhetően sokáig vezettek (10. perc 5:3). A félidő közepén az MKB fokozatosan főleg Iváncsik Gergő jó játéka miatt felzárkózott, sőt a vezetést is átvette (7:8), de a Dunaferr Takács góljaival visszavette a vezetést (20. perc 10:9). Az utolsó percekben a Veszprém dominált, így a félidőre ők vonulhattak előnnyel (14:16).

A második játékrész elejét nagyon megnyomta az MKB és jó védekezésének köszönhetően sorra lőtte a könnyű gólokat (39. perc 17:24). A bakonyiak továbbra sem vettek vissza a tempóból (ráadásul még fazekas is betalált az ellenfél kapujába) és Vilovski találatánál már tíz gól volt a különbség a két csapat között (50. perc 21:31). Az utolsó tíz perben érdekes események zajlottak a pályán, volt, amikor csak három mezőnyjátékos volt a küzdőtéren, így a dunaújvárosiak kicsit kozmetikázhattak az eredményen (27:34).

Az MKB Veszprém KC bejutott a döntőbe, ahol a Pick Szeged lesz az ellenfele. Az első mérkőzést május 9-én háromnegyed tizenkettőkor rendezik a Veszprém Arénában.

Közben megérkezett a szombati ellenfél hivatalos programja is a klubhoz, amelyből látható, hogy a katalánok nem fognak edzést tartani az Arénában, szombaton délelőtt csak egy bejárást erejéig teszik tiszteletüket a csarnokban.

A Barcelonát több mint kétszáz szurkoló fogja biztatni Veszprémben, de ezek a szurkolók nem Spanyolországból fognak érkezni, hanem a vendégek magyar rajongói fogják buzdítani a világsztárokat.

Dunaferr SE - MKB Veszprém KC 27:34 (14:16)

Dunaferr SE: Mikler - Miss 5, Kurbely 2, Kopco 1, Takács 7 (1), Nagy 2, Széles 4. Csere: Vitáris, Kemény, Bali, Rosta 1, Szepesi 1, Morva 3, Benmiloud 1.

MKB Veszprém KC: Fazekas 1 - Iváncsik T. 1, Sulic 2, Lapcevic 2, Lushnikov, Terzic 1, Iváncsik G.  11 (3). Csere: Peric, Gulyás 5, Sesum 1, Perez 1, Vujin 2, Eklemovic 4, Vilovski 3.

Hétméteres: 4/1 ill. 3/3
Kiállítás: 4 perc ill. 14 perc
Imre Vilmos: Sportszerű, kemény, férfias mérkőzés volt. Az első félidőben látszott, hogy sokat tudtunk készülni erre a mérkőzésre, nagyon jól működött a taktikánk. A második félidőben a Veszprémnek ismét volt egy olyan tizenöt perce, amit a csapatom képtelen volt követni. Azért dolgozunk, hogy ehhez a színvonalhoz minél közelebb kerüljünk. Úgy érzem volt 25-30 percünk, amit nagyon jól fogunk tudni hasznosítani a bronzmérkőzésen.

Mocsai Lajos: Nagyon fontos lépést tettünk meg ebben a hihetetlen nehéz sorozatban, hiszen ezzel a győzelemmel bejutottunk a döntőbe. Örülök neki, hogy két lépésben megoldottuk ezt a feladatot. Az első félidőben érződött a csapat játékán az, hogy tegnap hajnali háromkor értünk haza Barcelonából, a második félidőben a kemény szervezett védőjátékunk eredményeként az ellenfél elkészült az erejével. Bízom abban, hogy szombaton egy nagyon erős csapat ellen képesek leszünk kiharcolni a továbbjutást.