32
Magyar Bajnokság
(Bajnoki döntő 2. mérkőzés)
Máj. 16. Vasárnap, 11:40
A mérkőzés elején egyperces néma felállással tisztelegtek a szurkolók és a csapatok a múlt héten tragikus hirtelenséggel elhunyt ex-szegedi edző, Zoran Kurtes emléke előtt.

Az első gólt Zubai lőtte, ezzel negyed óráig 1:0-át mutatott az eredményjelző, mivel a csarnok világításának meghibásodása miatt kényszerszünet következett. 3:3-nál Sulic góljával érték utol a vendégek a hazaiakat, majd Zvizej triplájával elhúzott a Pick (6:3). Peric és Marjanac is jól védett, a Szegednél feltűnően jól működött a nyitott védekezés.

Felváltva estek a gólok, a sok kiállítás miatt kissé kaotikussá vált a játék, volt olyan helyzet, hogy 3 Veszprémivel 5 szegedi nézett farkasszemet a mezőnyben. Perez hát mögött adott bejátszását Sulic váltotta gólra, ezzel nem sokkal a játékrész vége előtt újra a Veszprémnél volt az előny (10:11), amit a félidő lefújásáig meg is tartott az MKB (13:14).

A jól játszó Nenadic egalizált a második félidő elején (14:14), majd 18:17-nél a parádézó Zvizej találatával újra a Szegednél volt az előny. Terzic harmadik kétpercesét kapta, ezzel végleg kiszállt a küzdelemből. Negyedóra elteltével két góllal vezetett a Pick (24:22), sőt, Zvizej újabb kínaijával 27:23-ra elhúztak a hazaiak. Pericet Fazekas váltotta a Veszprém kapujában, heroikus küzdelemben Iváncsik, Sulic, Gulyás és Vujin góljával újra egyenlített a Veszprém (30:30).

A meccsből igazi krimi kerekedett a végére, nézzük a pontos forgatókönyvet:
30:31 (Iváncsik G.)
31:31 (Nenadic)
31:32 (Gulyás)
Lushnikov: 3. kétperces kiállítás szabálytalan cseréért
31:32 Fazekas kivédi Zvizej hetesét, az ellentámadásnál a Veszprém eladta a labdát, de a Szeged már nem tudott lövőhelyzetet kialakítani.

Az MKB Veszprém heroikus küzdelemben, igazi csapatként nyerte meg a bajnoki döntő második mérkőzését a hatalmas energiákat mozgósító, az utolsó leheletéig küzdő Pick Szeged ellen. Ezzel a döntő állása 2:0 az MKB Veszprém javára, folytatás jövő vasárnap délben a Veszprém Arénában.
Pick Szeged KC - MKB Veszprém KC 31:32 (13:14)

Pick Szeged KC: Marjanac - Stranovsky 1, Nenadic 9, Andjelkovic 2, Zubai 3, Katzirz 3, Zvizej 13 (2). Csere: Liszkai, Herbert, Vadkerti, Osmajic.

MKB Veszprém KC: Peric  - Gulyás 4, Sulic 6, Lapcevic, Lushnikov, Terzic 1, Iváncsik G. 7(4). Csere: Fazekas, Vilovski, Sesum 1, Iváncsik T., Perez 7, Vujin 6, Eklemovic.

Hétméteres: 4/2 ill. 5/4
Kiállítás: 12 perc ill. 18 perc
Mocsai Lajos: "Óriási mérkőzés volt, ami a szegedi közönséget is megigézte, akik fantasztikus hangulatot teremtettek a csarnokban, ehhez a mi, szép számban megjelent szurkolóink is hozzájárultak, végig hallottuk a buzdításukat, amit nagyon szépen köszönünk! A kritikus pillanatokban azt tettük, amit tennünk kellett, a cseréink jól sikerültek, mindenki kivette a részét a győzelemből. A Szeged jó játékerőt képvisel, képesek arra, hogy nagyon megszorongassanak bennünket, olyan keményen készülünk a harmadik mérkőzésre, mint amilyen keményen készültünk a másodikra ezen a héten."