Okt. 24. Szombat, 18:00
Veszprém Aréna
Bírók: Kisfalvy István, Péli Sándor
Kilencgólos győzelmet aratott csapatunk a Balatonfüredi KSE ellen.

Szépszámú közönség előtt meglepően jól kezdtek a vendégek, 3:2-es vezetésük után azonban a veszprémi csapat gyorsan megfordította az eredményt, Velky Mihály 7:3-nál időt kért. Folyamatosan érvényesült a hazaiak nagyobb tudása, a félidőt Iváncsik Tamás kínai figurából elért gólja koronázta meg. A csapatok 19:11-es állásnál vonultak az öltözőbe.

A második félidőben csapatunk kicsit könnyelműen játszott, így a vendégek felzárkóztak 5 gólra (26:21). Mocsai Lajos időt kért, ezzel kicsit felrázta csapatát, és a mérkőzés végére visszaállította a kilencgólos különbséget.
MKB Veszprém KC - Balatonfüredi KSE 35:26 (19:11)

MKB Veszprém KC:
Fazekas - Iváncsik T. 4, Vujin 8 (4), Sulic 3, Eklemovic 4, Terzic 4 (2), Korazija 3.
Csere: Lapcevic, Lushnikov, Gulyás 3, Sesum 2, Perez 3, Mirkovic 1.

Balatonfüredi KSE:
Szathmári - Tombor 4 (1), Kovács 3, Hortváth 1, Kis, Szöllősi 4, Pásztor 4.
Csere: Németh 2, Salamon 4, Lelkes 1, Frey 1, Bakos 2.

Hétméteresek: 7/6 ill. 2/1
Kiállítások: 0 ill. 8 perc
Velky Mihály: „Mindig nagy öröm Veszprémben játszani, az pedig különösen, hogy 10 gólon belül tudtunk maradni. A Dunaferr elleni nagy csalódás után ez különösen nagy siker. Hullámzó volt a játékunk, a hazaiak nagyobb tudása és rutinja kidomborodott. A mérkőzés jó felkészülési lehetőség volt a sorsdöntő FTC elleni mérkőzés előtt.”

Mocsai Lajos: „Nehéz a koncentrációt felépíteni a válogatott programok előtt. Nehezen lendültünk játékba, de utána megtaláltuk a ritmust és a ránk jellemző játékkal jelentős előnyt szereztünk. A második félidőben negatívumként éltem meg, hogy könnyelművé váltunk, a játékunk rövid lefolyású lett, és a gyorsan ellőtt labdákból az ellenfél 3-4 könnyű gólt szerzett, így 5 gólra felzárkózott. Az ilyen szintű könnyelműség – még ha látványos gólokat is eredményez – az én kézilabda filozófiámba nem fér bele. A mai mérkőzésen lehetőséget adtam Mirkovicnak, ezáltal Vilovski maradt ki a keretből. Korazija a vetésforgó jegyében megkapta az egész meccset, így a kitűnő formában levő Iváncsik Gergő a mai napon pihenhetett. Sesum a 2. félidőben gyakorolhatta a nyitott védekezés elleni játékot, míg Peric fejsérülése miatt nem kapott lehetőséget. Most két hét szünet következik, remélem, hogy játékosaim megfelelő állapotban térnek vissza a válogatottaktól a nagyon fontos velenjei mérkőzés előtt.”

Iváncsik Tamás: „Jó első félidőt produkáltunk, kiemelkedő kapusteljesítménnyel és védekezéssel. A 2. félidőre kicsit elfáradtunk, a Mester sokat cserélt, de összességében megérdemelten szereztük meg a két pontot.”