(13. forduló)
Dec. 09. Szerda, 18:00
Budapest
Bírók: Kisfalvi István, Péli Sándor
A mérkőzés jelentős késéssel kezdődött, mivel a veszprémiek busza közel két és félórás dugóba került az M0-ás úton.

Majdnem teltház fogadta bemutatáskor a játékosokat, és a hazaiak kicsit meglepték a körülményektől kicsit fásultnak tűnő vendégeket. Az első tíz percben fej-fej mellett haladtak a csapatok (11. perc 4:3), majd az egyre jobb védekezést nyújtó vendégek fokozatosan kezdtek elhúzni (20. perc 7:10). Peric remekelt a kapuban, sok jó blokkot mutattunk be, így a félidő végére jelentős vendégvezetést mutatott az eredményjelző (9:16).

A második félidőben minden játékosunk pályára lépett, a kapuban Fazekas váltotta Pericset és szintén kiemelkedő teljesítményt nyújtott. A félidő első harmadában kialakult a 10 gólos különbség (38. perc 12:22). Ez a differencia tulajdonképpen a félidő további részében is megmaradt, így ismét nagy különbséggel nyertük meg a bajnoki mérkőzést (23:34). A második félidőben a csapat nagy figyelmet fordított a kilátogató közönség kiszolgálására is.
PLER KC - MKB Veszprém KC 23:34 (9:16)

PLER KC: Paul Teodor - Tóth József 1, Rév Mátyás 5 (3), Balogh Zsolt 5, Korsós Ádám 1, Lékai Máté 1, Bakos Gyögy 3 - Csere: Novák András, Kupi Szabolcs 1, Lendvay Péter, Székely Márton, Forgács Gyula, Kocsi András 1, Pordán Bálint 5.

MKB Veszprém KC: Dejan Peric - Iváncsik Tamás 2, Zarko Sesum 1, Nikola Eklemovic 4, Renato Sulic 4, Mirsad Terzic 7 (3), David Korazija 5 - Csere: Evgeny Lushnikov , Carlos Perez 3, Gulyás Péter 4, Uros Vilovski 2, Fazekas Nándor, Milan Mirkovic 2.

Hétméteres: 5/3 ill. 3/3
Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Mocsai Lajos: "Lapcevic után sajnos Iváncsik Gergő is megbetegedett, ezért ma már 14 játékost sem tudtunk nevezni. A játékosokon érződött a több, mint négy órás utazás, nagyon merevek voltak, ráadásul a bemelegítési is lerövidült 20-22 percre. A mérkőzés elején az utazás miatt felhalmozódott adrenalin segíttette a csapatot, majd belelendültünk a játékba - főként a védekezésbe, mert a támadójáték hagyott kívánnivalót maga után - jelentős előnyre tettünk szert, ami eldöntötte a mérkőzést. Mindkét kapusnak gratulálok a kimagasló teljesítményhez, ez volt a teljesítményünk bázisa."

Adorján Gábor: "Nehezen mentünk neki a mérkőzésnek, mert kisebb sérülések hátráltatták a csapatot, így kevesebb játékost tudtam szerepeltetni. Úgy gondolom, hogy tisztességesen helytálltunk, több olyan variációt is sikerült megvalósítani, amit eddig még nem tudtunk megvalósítani. Sok sikert kívánok a veszprémi csapatnak!"