(12. forduló)
Dec. 06. Vasárnap, 18:00
Veszprém Aréna
Bírók: Ágnecz Tamás, Sipos Ottó
Közel 4000 szurkoló várta a pályára lépő csapatokat. Bevonuláskor a hazaiak alkalomhoz illően öltöztek, Mikulás-sapkában köszöntötték a nézőket. A mérkőzés elején gyorsan hatgólos előnyre tettünk szert, a 9. percben már 8:2 volt az állás. A csapat megérezte a tegnap este belázasodó Lapcevic hiányát, így a jól küzdő FTC jól tudta tartani magát. Nem változott nagy mértékben a két csapat közti különbség, 24:17-et mutatott az eredményjelző a félidőben.

A második félidőben összeállt a csapat védekezése, a 36. percben 10 gólosra nőtt a különbség (27:17), a játékrész első 20 percében összesen 4 (!) gólt kaptunk (38:21). Szebbnél szebb gólok következtek: Perez saját kapuja előteréből lőtt a bal alsóba, Korazija Gulyás hatoson belüli pattintott passza után bombázott a kapuba. Az 58. percben húsz volt közte (43:23), a vége 44:26.
MKB Veszprém KC - FTC City-Line 44:26 (24:17)

MKB Veszprém KC: Peric - Iváncsik T. 1, Sesum 8, Eklemovic, Sulic 9, Terzic 6 (2), Iváncsik G. 4 (1) Csere: Fazekas, Vilovski 1, Gulyás 4, Perez 4, Korazija 4 (1), Lushnikov 1, Mirkovic 2.

FTC City-Line : Tóth - Németh 4, Mazák 4, Sándor 1, Kovács, Harsányi, Savon 8 (1) Csere: Perger, Török, Mórocz, Wieszt 2, Hastik 7 (1).

Hétméteres: 5/4 ill. 4/2
Kiállítás: 12 perc ill. 12 perc
Vladan Matic: „Csak gratulálni tudok, kicsit csúnya a 18 gólos vereség. Az első félidőben bíztató teljesítményt nyújtottunk, sok pozitív elemet fedeztem fel a játékunkban. Elfogytak az átlövőink, ezért megpróbáltunk átállni a két beállós játékra. Nem lehetett célunk a pontszerzés, nekünk más meccseken kell pontokat szerezni. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a Bajnokok Ligájában, a csapatban benne van, hogy a Final Fourba jusson!”

Mocsai Lajos: „Az első félidőben problémáink voltak, főleg védekezésben. A védelem tengelyében szereplő Lapcevic tegnap este sajnos belázasodott, hiányát nagyon megéreztük. Nagyon sok az első félidei 17 kapott gól, de úgy gondolom, hogy tisztességes második félidőt produkáltunk. Volt egy nagyon jó 20-25 percünk, koncentráltak voltunk. A közel 4000 ember jól érezte magát, egy igazi profi csapathoz méltó módon kiszolgáltuk őket. Egy nagyon nehéz sorozatban vagyunk, három idegenbeli meccs következik, aztán a Gyöngyös elleni hazai meccs.”