Magyar Bajnokság
(Bajnoki döntő 2. meccs)
Máj. 13. Vasárnap, 12:00
Szeged
Teltház fogadta Szegeden a pályára lépő csapatokat. Veszprémből is rengetegen érkeztek, hiszen esély volt arra, ami még sohasem történt meg: az MKB Veszprém Szegeden ünnepelhet bajnoki címet.

Sulc találata vezette fel a találkozót, Vujin csak a 4. percben tudott hétméteresből egyenlíteni. Tatai és Alilovic is jól védett, a veszprémi fal jól működött, nagyon kevés gól esett mindkét oldalon. Kettős előnyből a biztos kezű Pribanic vezérletével az első negyedóra végén kettővel elhúzott a Pick (6-4).

Mocsai mester időt kért, a csapat egyenlített (7-7). A pályára lépő Perez új lendületet vitt az MKB játékába, felváltva estek a gólok. Alilovicot Fazekas váltotta, a félidő végén Buday góljával vezetett a Szeged (11-10).

A második játékrészt kettős emberhátrányban kezdte a Veszprém. Fazekas belelendült, Perez szárnyalt, ezzel tartotta a döntetlent az MKB (15-15). Tatai helyett Mikler jött a hazai kapuba, Prodanovic nem tudott hibázni, a Szeged elhúzott 3 góllal (19-16).

Czina a 3. kétpercesét kapta, a falban nagyot küzdő, de elfáradó Zubai helyére Pribanic lépett a pályára. A Gulyást váltó Urban bravúros góllal egyenlített (19-19). Tatai visszajött a szegedi kapuba, Alilovic a veszprémibe. Sziklaszilárdan védekezett mindét csapat, minden egyes labdáért nagyot harcoltak a játékosok. A kaotikus jelenetekkel fűszerezett végjátékra a Szeged fordult 24-22-es előnnyel. Vujin faragott a hátrányból, Laluskát kiszórták két percre. A Veszprém támadhatott az egyenlítésért, de nem sikerült döntetlenre menteni a meccset. A vége 24-23 a Pick Szeged javára.

Ezzel a két győzelemig tartó döntő állása 1-1, folytatás jövő szombaton Veszprémben.

Pick Szeged - MKB Veszprém KC 24:23 (11:10)

Pick Szeged 24/43 3/3 3/4 1/3 10/12 7/21 - 3 6 - - 1 1 4

Kapus Össz Mezőny Hétm. Szdobás Táv. Rendezett v. Rzetlen v.

A mérkőzés alakulása:
1-0 (Frantisek Sulc - 2. p);1-1 (Marko Vujin - 4. p);1-2 (Laluska Balázs - 5. p);2-2 (Rajko Prodanovic - 5. p);2-3 (Mirsad Terzics - 7. p);3-3 (Buday Dániel - 8. p);4-3 (Rajko Prodanovic - 9. p);4-4 (Marko Vujin - 10. p);5-4 (Rajko Prodanovic - 13. p);6-4 (Buday Dániel - 14. p);6-5 (Gulyás Péter - 16. p);7-5 (Buday Dániel - 18. p);7-6 (Császár Gábor - 19. p);7-7 (Carlos Perez - 20. p);8-7 (Rajko Prodanovic - 21. p);8-8 (Carlos Perez - 21. p);9-8 (Lékai Máté - 22. p);9-9 (Császár Gábor - 23. p);10-9 (Ancsin Gábor - 24. p);10-10 (Marko Vujin - 27. p);11-10 (Buday Dániel - 30. p);11-11 (David Korazija - 31. p);12-11 (Rajko Prodanovic - 32. p);12-12 (Carlos Perez - 34. p);13-12 (Rajko Prodanovic - 35. p);13-13 (Carlos Perez - 36. p);14-13 (Frantisek Sulc - 37. p);14-14 (Carlos Perez - 38. p);15-14 (Frantisek Sulc - 38. p);15-15 (Uros Vilovski - 39. p);16-15 (Rajko Prodanovic - 40. p);17-15 (Lékai Máté - 42. p);17-16 (Carlos Perez - 42. p);18-16 (Rajko Prodanovic - 43. p);19-16 (Zubai Szabolcs - 44. p);19-17 (Carlos Perez - 46. p);19-18 (Császár Gábor - 47. p);19-19 (Tomas Urban - 49. p);20-19 (Ancsin Gábor - 49. p);20-20 (Uros Vilovski - 50. p);21-20 (Vadkerti Attila - 51. p);21-21 (Carlos Perez - 51. p);22-21 (Lékai Máté - 51. p);22-22 (Marko Vujin - 53. p);23-22 (Frantisek Sulc - 55. p);24-22 (Frantisek Sulc - 56. p);24-23 (Marko Vujin - 58. p)
Skaliczki László: Nagyon boldog vagyok, hogy ismét nyertünk a Veszprém ellen hazai pályán. A védekezések váltogatására készültünk, ez most bejött, ráadásul a kapusok teljesítménye kifogástalan volt. A felállt védelem elleni játékunkban sok hibát vétettünk. A kiegyenlített küzdelemben szerencsére a döntő pillanatokból mi jöttünk ki sikeresebben. Megpróbálunk a harmadik meccsre a lehető legsikeresebben felkészülni.

Mocsai Lajos: Gratulálok kollégámnak és a Szegednek. Veszprémben még egy mérkőzés jót tesz a sportnak. Várható volt, hogy vagy a zavaró védekezés vagy az emberfogás lesz. Szoros volt a mérkőzés, a végjáték a végsőkig nyitott volt, de most nem sikerült ezt megnyernünk. A Szeged lelkes és taktikus játékával és Tatai parádés teljesítményével megérdemelten nyert.

Buday Dániel: A múlt héten rossz felfogásban játszottunk, egész héten a hibáinkat próbáltuk kijavítani. A végén talán szerencsénk volt, de úgy gondolom megdolgoztunk érte. Jövő héten mindent megteszünk a győzelemért, ott mi felszabadultan játszhatunk majd.

Császár Gábor: A sportágnak ez a mai meccs mindenképpen sikeres volt. Szerettük volna ma lezárni a párharcot, de ma a Szeged nyert. Tulajdonképpen végig szaladtunk az eredmény után, sajnos nem használtuk ki a lehetőséget a második félidő közepén. Jövő héten mindenképpen szeretnénk megnyerni a bajnokságot.