Magyar Bajnokság
(Alapszakasz)
Sze. 27. Kedd, 18:00
Csurgó
A várakozásnak megfelelően egy szeget sem lehetett leejteni a csurgói csarnokban, nagy érdeklődést váltott ki a Veszprém vendégjátéka.

A meccs hamar eldőlt, az MKB nem sokáig hagyta bizakodni a lelkes hazai drukkereket, a 6. percben 0:6 állt az eredményjelzőn. Jól védekeztünk, gyorsan és sikeresen fejeztük be a támadásokat, a kapuban pedig Alilovic ismét jól teljesített. A félidő közepén kicsit közelebb jött a vendégekhez a hazai csapat, de a végjátékban ismét belehúzott a Mocsai csapat, így 10 gólos előnnyel vonult pihenőre a két csapat (11:21).

A második félidő elején felváltva estek a gólok, majd tovább nőtt a különbség a két csapat között (55. perc 21:34). A végén kissé közelebb került a Csurgó az MKB-hoz, de Vilovski góljának köszönhetően nem sikerült 10 gólon belülre kerülniük (26:36).

Csurgói KK - MKB Veszprém KC 26:36 (11:21)

Csurgói KK: Paul Teodor - Miss Zoltán 1, Szöllősi Szabolcs 6, Herbert Gábor, Katzirz Dávid 1, Pavlovic Darko 3, Nagy Máté.
Csere: Császár Ferenc 8, Simon Bence 1, Nikolic Nebojsa (kapus), Borsos Tamás, Országh Ádám 2, Vadkerti Gábriel, Trivkovic Darko, Oláh Gábor 4.

MKB Veszprém KC: Mirko Alilovic - Iváncsik Tamás 2, Marko Vujin 7 (1), Ilyés Ferenc  3, Renato Sulic 5, Mirsad Terzics 4, Iváncsik Gergő 4.
Csere: Uros Vilovski 2, Császár Gábor 4, Laluska Balázs, Liszkai Szilveszter (kapus), David Korazija, Gulyás Péter 4, Carlos Perez 1.

Hétméteres: 3/0 ill. 4/2
Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc
Bakó Botond: Négy nap alatt két nagyon nehéz meccset játszottunk, ez jelenlegi állapotunkban kcisit sok volt nekünk. Sok volt a sérültünk, statikusan játszottunk, lassúak voltunk védekezésben és támadásban egyaránt. Rengeteg ziccert hibáztunk, ezt a Veszprém könyörtelenül megbüntette. Sebességben, koncentráltságban kell sokat javulnunk ahhoz, hogy sorozatban jól tudjunk játszani.

Mocsai Lajos: Jól sikerült felkészülnünk a mai meccsre, amíg végleg el nem döntöttük a meccset, nagy erőbedobással játszottunk. A védekezés és a kapus együttműködése, valamint a játék sebessége szenzációs volt. Jól működtek a lerohanásaink, de felállt fal ellen is kreatívan játszottunk. Értékes meccs volt, jó felkészülés a Kielce ellen.

Mirko Alilovic: Jól játszottunk, jó volt a védekezésünk. Az elején elhúztunk, nem adtunk esélyt a Csurgónak. A második félidőben nyugodtan játszottunk. Vasárnap sokkal nehezebb meccs vár ránk, de nekünk minden meccsre nagyon kell készülnünk, és arra kell törekednünk, hogy a legjobbat nyújtsuk Kielcében.

Marko Vujin: A Csurgó sokkal erősebb csapat, mint tavaly volt. Mi jól kezdtük a meccset, vasárnap is egy ilyen teljesítmény és kezdés eredményezhet sikert a BL-ben is. A mai meccs nagyon jó volt felkészülésnek a Kielce ellen.