25
35
(K&H Liga)
Okt. 17. Szombat, 18:00
A Gyöngyös kezdte a K&H Liga ezen fordulóját, de a veszprémi védelem és Corrales nem engedte, hogy betaláljanak. Manaskov szerezte az első Telekom gólt a 3. percben. A hazaiak mindössze egy góllal voltak lemaradva a Veszprémtől a 10. percben, 4:5. A 15. percben, 6:7-es állásnál következett a jól megszokott sorcsere a Veszprémnél; pályára lépett Markussen, Mahé, Yahia, illetve Ligetvári védekezésben. A Gyöngyös tartotta a lépést a Veszprémmel, és a 22. percben 9:11-re alakította az állást. A félidő vége felé több jó akciót is vezetett az „Építők”, és sikerült hat góllal, 11:17-re ellépnie. A különbségből egyet faragott le a hazai csapat a szünetre, 12:17.

Manaskov gól, majd gyöngyösi büntető indította a második félidőt. Főleg Marguc volt elemében, hetesből, szélről és lerohanásból is betalált és a különbség hirtelen nyolcara nőtt. Konkoly Csaba időt is kért 15:23-as állásnál a 38. percben. Két perccel később már 10 gólos volt a veszprémi előny. A 45. percben 18:28-ra vezetett a Veszprém. Az elejétől a végéig vezetve, összességében szép játékkal győzött a Telekom Veszprém Gyöngyösön, és várja bizakodva a szerdai Barcelona elleni Bajnokok Ligája rangadót. A végeredmény: Gyöngyös – Veszprém 25:35
HE-DO B.Braun Gyöngyös – Telekom Veszprém 25:35 (12:17)

HE-DO B.Braun Gyöngyös: Tóth, Merkovszki – Urbán 1, Németh, Halász 2, Papp 1, Varsandán 5 (2), Ubornyák 2, Hegedűs 1, Gábori 1, Duris 1, Vilovski 2, Gerdán, Herceg 5, Gráf 2 (2), Markez 2

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Manaskov 12, Yahia 3, Moraes 1, Tonnesen 2, Markussen 3, Ligetvári, Marguc 3 (1), Lauge 1, Blagotinsek 5, Mahé 3, Maqueda, Lékai 2

Hétméteresek: 6/4 ill. 1/1
Kiállítások: 10 perc ill. 4 perc
David Davis: Az első félidő jó volt, eredményben és védekezésben is, viszont a hozzáállással nem vagyok elégedett. A második félidőben ez már megváltozott. Rendben volt a védelem, a kapusok is jól védtek. Elégedett vagyok a végeredménnyel. Nehéz itt játszani, és a hazaiak vezetőedzője is kiváló. Minden ideutazó csapat tudja, hogy szenvedni fog itt, mivel teljes kerettel pörgetik végig a meccset.

Nikolaj Markussen: Fel voltunk készülve a nehéz meccsre. A hangulat kiváló volt. Úgy érzem folyamatosan fejlődtünk a találkozón. A második játékrészben jó volt a védekezésünk, ebből pedig tudtunk futni. A játékosaink megmutatták egyéni tudásukat.

Konkoly Csaba: Mi minden csapatra, még a Veszprémre és a Szegedre is ugyanúgy készülünk. Örülünk, hogy ez már kívülről is látszik. Köszönöm a közönségünknek a mai biztatást. Az első félidőben partyban voltunk ellenfelünkkel, de volt egy három perces kihagyásunk, amit nem engedhetünk meg egy Bajnokok Ligája győzelemre esélyes csapat ellen. A másodikban sok egyéni hibát vétettünk, amiből könnyű gólokat szerzett a Veszprém. Elégedett lehetek a csapatommal, szeretek velük együtt dolgozni. Hasonló habitusúak, mint én.

Gráf Martin: Gratulálok a Veszprémnek, jó meccset játszottunk. Nem felemelt kézzel érkeztünk a találkozóra. Az első félidő végén kicsit kiengedtünk, ezért volt a nagyobb különbség. A másodikban a saját pontatlanságainkból kaptunk könnyű gólokat. Sok sikert a Veszprémnek.