40
K&H Liga
(K&H Liga)
Máj. 11. Szombat, 18:00
A Telekom Veszprém kezdte a mérkőzést Strlekkel, Mackovsekkel, Mahéval, Tonnesennel, Marguccsal és Nilssonnal beállóban, valamint Sterbikkel a kapuban. Az első két támadás mindkét oldalon kimaradt, a kapusok szépen védtek. A hazaiak Bíró hatalmas góljával kezdték a meccset, amire Tonnesen egyből válaszolt. Az 5. percben még mindig egyenlő volt az állás, 3:3. A Dabas hosszú lefolyású támadásokat vezetett, míg a Veszprém gyors játékból hamar ziccereket harcolt ki magának. A 8. percben Ilic hagyott ki egy Mackovsek által kiharcolt büntetőt. A 12. percre négygólos előnyt harcolt ki magának a Veszprém, miközben a Dabas többet hibázott a támadásban. A 17. percben 8:12 volt az állás, míg a 23.-ban már 10:15. Manuel Strlek több szép gólt is lőtt a szélről, illetve indításból. Már az első félidőben lehetőséget kaptak a fiatalok, amivel főleg Melnyicsuk tudott élni, aki három gólt is szerzett. A szünetre 15:21-es állással mehetnek a felek.

A második félidő egy Sterbik dupla védéssel, és egy Manaskov góllal indult. A hazaiak a harmadik percben tudtak először a hálóba találni. A Dabas 8 perc alatt két gólt tudott lőni, és bár szépek voltak a támadásaik, rendre Sterbik védte azokat. A Veszprém támdásban főleg Nilssont kereste a falban, de Tonnesen is eredményes volt átlövésekből, illetve Lékai remekül mozgatta a támadóegységet. A 42. percben kilencgólos veszprémi előnyt mutatott az eredményjelző, 19:28. Ez a különbség állandósulni látszott, amikor az 50. percben 24:33 volt az állás. Összességében végig dominált a Veszprém, megérdemelten viszi haza a pontokat az utolsó idegenbeli alapszakasz meccséről. Mikler Rolandon kívül mindenki pályára lépett, és szépen teljesített. RotaChrom Dabas – Telekom Veszprém 28:40

RotaChrom Dabas – Telekom Veszprém 28:40 (15:21)

RotaChrom Dabas: Holló, Pallag – Garajszki, Kekezovity, Shinosuke 2, Bíró 7, Perisic, Halász 3, Zakics 4 (2), Kluyko, Borsos 5, Lepsényi, Országh 3, Szöllősi 2, Simovic 1, Ács 1

Telekom Veszprém: Sterbik – Manaskov 3, Ilic 2, Tonnesen 4, Nilsson 3, Nagy 1, Marguc 7 (2), Strlek 6, Terzic, Mahé, Melnyicsuk 4 (1), Mackovsek 6 (1), Hornyák 1, Szűcs 1, Lékai 2

Hétméteresek: 2/2 ill. 5/4
Kiállítások: 4 perc ill. 6 perc

David Davis: Komolyan vettük a Dabas elleni mérkőzést, mivel remekül játszottak legutóbb ellenünk a Magyar Kupa elődöntőben. Nem akartunk meglepődni ma. A Szeged elleni döntőre készülünk, és ez a meccs ma tökéletes volt erre. Tudtunk futni és magas emberei vannak ellenfelünknek középen. Mindenki jól fókuszált volt, és maximális koncentrációval teljesítettek. Néhány játékos a junior csapatból segített ma minket. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével.

Melnyicsuk Viktor: Próbáltam élni a ma kapott lehetőséggel. Köszönöm David mesternek, hogy itt lehettem ma, és bemutatkozhattam. Igyekeztem minél jobban teljesíteni, motivált voltam. Próbáltam minél jobban segíteni a csapatot.

Tomori Győző: Először is szeretnék gratulálni a Veszprémnek, hogy a BL négyes döntőbe sikerült bejutnia, remélem idén sikerül megnyerniük. A mi célunk az volt, hogy jobb mérkőzést játszunk a kupa elődöntőjénél. Gólokban is közelebb tudtunk maradni, illetve egy tisztes játékot vártam a pályán, és ez sikerült is. A mi jövőhétre való felkészülésünket is szolgálta a mérkőzés. Sok sikert a Veszprémnek a négyes döntőhöz.

Zakics Bence: Gratulálok a Veszprémnek. Nehéz megvalósítani az elképzeléseket egy ilyen szintű csapat ellen. Megtettünk mindent, közönség szórakoztató sokgólos meccset játszottunk. Nekünk jövőhéten a Mezőkövesd ellen kell nyerni, amivel megszilárdíthatjuk a hetedik helyünket.