Mezőkövesdi KC
22
(K&H Liga)
Ápr. 19. Péntek, 18:00
Mezőkövesdi góllal indult a meccs, amit Manaskov rögtön ki is egyenlített. Mikler védés, majd Mahé gól érkezett az 5. percben 3:2. Mahé hetest rontott a 8. percben, a Mezőkövesd pedig kihasználta 4:5. A Veszprém támadásban sok hibával játszott az első 10 percben. A 12. percben már vezettek a hazaiak 8:6-ra. A vendégek kapusa, Pásztor Imre, kiválóan védte a kövesdi kaput, rengeteg ziccert hárított az első 15 percben. A Veszprém kezdte felvenni a találkozó ritmusát, és szép támadásokat vezetve 10:7-re lépett meg az ellenfelétől a 19. percben. A 23. percben 11:8 volt az állás, majd a 25. percben egy szép kínaival már 13:9-re vezetett az „Építők”. A félidőt Marguc zárta le egy hétméteressel, 17:12-es vezetést szerezve a pihenőre.

A második játékrész kihagyott helyzetekkel indult mindkét oldalon. A vendégek nem nagyon tudtak kapuba találni, a 35. percben időt is kért Buday Dániel vezetőedző. Az állás ekkor 20:12 volt a Veszprémnek. Mikler Roland remekül védett, többször is bravúrokat mutatott be. Előtte a védelem is jól végezte a dolgát, a 39. percben egy támadás alatt háromszor is blokkoltak, egyszer Mackovsek, kétszer pedig Szűcs Bence. A két csapat között állandósult a kilencgólos különbség egészen a 42. percig, amikor először 10 gólt tett közé a hazai együttes. A 45. percben 27:16, az 50.-ben pedig 30:17. A Mezőkövesd a mérkőzés végére elkészült az erejével, és sorozatban hibázott. Ezeket a Veszprém gyors indítás gólokkal büntette, és magabiztosan nyerte a találkozót. A végeredmény 37:22.
Telekom Veszprém – Mezőkövesdi KC 37:22 (17:12)

Telekom Veszprém: Mikler, Gödör – Manaskov 8, Ilic, Tonnesen 1, Gajic 2, Nilsson 5, Marguc 6 (2), Terzic, Blagotinsek, Nenadic 7, Mahé 5, Szuharev 1, Ernei, Mackovsek 1, Szűcs 1

Mezőkövesdi KC: Győri, Pásztor – Jancsó 3 (1), Kovács B. 2, Jóga 2, Rodic 3, Kovács P. 1, Halilbegovic 4, Horváth 2, Mikita 1, Menyhárt 2, Dávid 2

Hétméteresek: 3/2 ill. 1/1
Kiállítások: 4 perc ill. 8 perc

David Davis: Először is köszönöm a vendég klubnak, hogy egy nappal korábban játszhattuk ezt a meccset, hiszen így többet tudunk készülni a fontos jövő heti BL meccsre. Gratulálok a játékosaimnak, akiknek komoly erőpróba következik a Bajnokok Ligájában. Komolyan vették a mérkőzést. Sok időt adhattam a fiataloknak, nem csak pár percet, így például Szűcs Bencének is, aki negyedszer lépett pályára. Elmondható róla, hogy napról napra egyre jóbban teljesít. Gratulálok mindenkinek, folytatjuk a munkát tovább.

Szűcs Bence: A meccs elejétől kezdve próbáltunk 100%-os koncentrációval játszani. Sok sérültje volt a Mezőkövesdnek, de az első soruk mégis megnehezítette a dolgunkat. Pásztor jól védett, és csak négy-öt góllal tudtunk vezetni. A második félidőben megtaláltuk a védekezésben az összehangot, amelynek köszönhetően sok leindítás gólt szereztünk. Közben persze a Mezőkövesdnél is sok fiatal játszott.

Buday Dániel: Gratulálok a Veszprémnek. Kicsit nehéz ilyenkor értékelni, de szerintem az első felidőben jól tartottuk magunkat, bár sok a sérültünk. Pásztor védései meccsben tartottak minket. Utána elfáradtunk, a sebességünk alábbhagyott, a Veszprém könnyű gólokat lőtt, s megnyerte a meccset. Amit én vártam ma, azt nagyjából visszakaptam. Mások a célok a két csapatnál. Sok sikert kívánok a Veszprémnek a továbbiakban, remélem, sikeresek lesznek.

Pásztor Imre: Gratulálok a Veszprémnek. Büszke vagyok a csapatra az első félidei teljesítménye miatt. A másodikban kijött a két csapat közötti tudás. A Veszprém nagyobb fokozatra kapcsolt, mi pedig elfogytunk a végére. Ebből a mérkőzésből csak tanulni tudunk a következő találkozóinkra. Sok sikert a Veszprémnek a bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is.