Grundfos Tatabánya KC
27
(K&H Liga)
Ápr. 17. Szerda, 18:00
A mérkőzés egy Ilic blokkal kezdődött, azonban az első gólt mégis a Tatabánya szerezte Juhász révén. Az első veszprémi gólt Gajic nevéhez fűződött a 3. percben, de ekkor már 3:1-re vezetett a vendég együttes. A 6. percben sikerült egyenlítenie a Veszprémnek 3:3-ra, ezután viszont kiállították Nagy Lászlót, és az alkalmon kapva két góllal elhúzott a Tatabánya a 8. percben. Egyenlíteni a 14. minutumban sikerült 7:7-re. A hazai együttes kezdte elkapni a fonalat és a 17. percben először vezettek, majd Nenadic kétgólosra növelte a különbséget. Ez az előny a 25. percre már ötre nőtt, de a vendégek még vissza tudtak kapaszkodni. Bár a Veszprém már hat góllal is vezetett a mérkőzés során, a félidőre mégis csak négygólos előnnyel mehetett, 17:13-ra vezetve.

A második játékrész veszprémi rohammal indult, először Nilsson, majd Nagy volt eredményes, emellett pedig Sterbik büntetőt hárított. Az első vendég gólra a 36. percig kellett várni. A 39. percben hat góllal, 21:15-re vezetett a Veszprém, majd Strlek góljai következtek, és a 43. percben már 23 lőtt gólnál tartott az „Építők”. A 45. percben kettős, majd 39 másodpercre hármas emberelőnybe került a Veszprém, ekkor 25:20 állt az eredményjelzőn. A csapatokon látszottak a fáradtság jelei, sok volt a kihagyott helyzet és a technikai hiba. Az első nagyobb különbség az 53. percben jelent meg, amikor hét góllal, 29:22-re ment el a Veszprém. A végig remekül játszó Strlek a nyolcadik gólját lőtte az 58. percben, de a mérkőzés végét mégis Mahé bombája zárta. A végeredmény 32:27 a Telekom Veszprémnek.

Telekom Veszprém – Grundfos Tatabánya KC 32:27 (17:13)

Telekom Veszprém: Sterbik – Ilic 1, Tonnesen 3, Gajic 6 (2), Nilsson 3, Nagy 1, Strlek 8, Terzic, Blagotinsek 1, Nenadic 5, Mahé 1, Mackovsek, Hornyák, Szűcs, Lékai 3

Grundfos Tatabánya KC: Székely, Deményi – Bozovic 1, Pásztor, Vujovic 4 (1), Juhász 5, Sipos 4, Rozner 2, Nagy, Borzas 2, Ilyés 1, Rosta 3, Győri, Grigoras 5, Vrankovic

Hétméteresek: 3/2 ill.3/1
Kiállítások: 6 perc ill. 16 perc

David Davis: Minden csapat a céljaiért harcol már a szezonnak ebben a felében. A Tatabányáé az EHF Kupa FinalFour-jába jutás. Arra a találkozóra jobban koncentráltak. A mi célunk persze a Flensburg kiverése. A Tatabánya egy nagyon erős ellenfél, és ehhez mérten készültünk rájuk. Ma jóval többet rotálták a csapatot, mint szokták.

Blaz Blagotinsek: Jó meccs volt a mai. Nehéz egy válogatott hét után ilyen fontos mérkőzésen pályára lépni. Mostantól csak a Mezőkövesdre, és a Flensburgra koncentrálunk. A szezon e része mindenkinek nagyon fontos, hiszen minden együttes a céljai eléréséért küzd már.

Vladan Matic: Gratulálok Davisnek és a Veszprémnek. Jó főpróba volt a szombati EHF Kupa negyeddöntőre. Megmondom őszintén tegnap jött vissza a külföldi játékosok egy része. Ma sokan voltunk, mindenki kapott időt, és szerencsére senki nem sérült meg. Marad időnk arra is, hogy tudjunk a dán ellenfélre készülni. Látszik, hogy amikor a második sorunk bemegy a pályára, van különbség a játékban. Borzas és Nagy februárban csatlakoztak, és még tanulniuk kell a rendszert. Az biztos, hogy kicsit fegyelmezettebben kell játszani a Holstebro ellen.

Juhász Ádám: Gratulálok a Veszprémnek én is. Matic mester már a nagyját elmondta dolgoknak. Jól kezdtünk, de aztán bele hibáztunk és a Veszprém nagyobb előnyre tett szert. Látszott mindkét csapaton hogy válogatott szünet volt. Jó meccset játszottunk idegenben ellenük, és végül az ötgólos vereséget nem érzem soknak. Szorosabb is lehetett volna, de elégedettek lehetünk. Az volt a célunk ma, hogy gyakoroljunk a Holstebro ellen.