23
K&H Liga
(K&H Liga)
Már. 17. Vasárnap, 13:45
Az októberi hazai veresége okán kívánt revánsot venni a Telekom Veszprém a MOL-Pick Szegeden a mai napon a K&H Liga alapszakasz mérkőzésén. Egyúttal zsinórban huszadik győzelmét is szerette volna megszerezni a magyar rekordbajnok. Természetesen teltház és nagyszerű hangulat fogadta a magyar derbi résztvevőit, több mint 250 vendégdrukkerrel. A Szeged kezdte a meccset, ám Sostaric lövését védte Mikler, míg Nagy betalált a túloldalon. A 3. perc közepén Bombac egyenlített, majd Zhitnikov és Manaskov talált be, így 5 perc után 2:2 volt az állás. Blagotinsek kétperces kiállítása alatt a Szeged ismét egalizálni tudott, így a 10. perc végén 4:4-re álltak a felek. Ám ekkor Lékait állították ki, a Szeged pedig átvette a vezetést, és az első félidő felénél 6:4-re vezetett. A találkozó következő 5 percében csupán Mahé szerzett egy gólt, ám aztán Nilsson is betalált, majd Canellas és Ilic is (24. perc: 7:7). Sőt Nilsson újabb góljával már a Veszprém vezetett, ám Maqueda gyorsan válaszolt. A félidő hátralévő idejében minkét csapat kétszer talált még be, így 10:10-es állásnál vonulhattak az öltözőbe a játékosok.

A második játékrészt a Telekom Veszprém kezdte, és Manaskov hetesből gólt is szerzett, ám Bándhidi Sostaric és Gaber is betalált (33. perc: 13:11). 5 perccel később a veszprémi hibák megbosszulták magukat és a Szeged 15:12-re vezetett. A 42. perc végén Sostaric gólja továbbra is 3 gólos előnyt jelentett a hazaiaknak. Davis mester időkérése után elkezdett zárkózni a Veszprém, és hamar 16:15 lett az állás. Sőt, a 46. perc elején Nagy bombagólja már a döntetlent jelentette, ám Sigurmannsson is betalált. Ilic gólja után viszont Pastor mester kért időt (47. perc: 17:17). Ezt követően fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az 54. percre azonban ismét kétgólos előnyt sikerült kiépítenie a Szegednek (21:19). A Veszprém keményen küzdött, hogy ezt ledolgozza, ám 2 perccel a meccs vége előtt még mindig 23:21 volt a hazaiaknak. Hiába cserélte el magát a Szeged a végén, nem tudott élni vele a Veszprém, és ahogyan októberben, ismét kikapott a Szegedtől. A végeredmény 25:23.
MOL-Pick Szeged – Telekom Veszprém 25:23 (10:10)

MOL-Pick Szeged: Alilovic, Sego, Marczika – Maqueda 1, Kallman 2, Bodó, Sigurmannsson 3 (1), Canellas 1, Sunajko, Balogh 2, Blazevic, Gaber 1, Sostaric 6, Bánhidi 3, Bombac 2, Zhitnikov 4

Telekom Veszprém: Mikler, Sterbik– Manaskov 5 (1), Ilic 5, Tonnesen, Gajic 3, Nilsson 2, Nagy 3, Terzic, Blagotinsek, Nenadic, Mahé 3 (1), Mackovsek, Lékai 2

Hétméteresek: 2/1 ill. 3/2
Kiállítások: 6 perc ill. 10 perc

David Davis: Nehéz volt a mai találkozó, hiszen az egész hetünk az volt. Idegenben játszottunk a Tatabányával, majd most a Szegeddel ismét idegenben. Nekik az egész hetük ott volt felkészülni. Nem voltunk túl jók, de próbáltunk a lehető legjobban felkészülni erre a meccsre, a Szeged viszont az elejétől fogva jobb volt. Jobban fókuszáltak, és erősebben hittek a győzelemben. Kemények voltak ma. Természetesen mi küzdünk tovább. Jobban felkészülünk, és jobban is hiszünk majd. Gratulálok Pastor mesternek, hiszen mindenki tudja, hogy milyen kapcsolatunk van a pályán kívül. Azt gondolom, hogy jó munkát végzünk a magyar kézilabdáért, és ezt mindenki láthatja. Remélem, hogy mindkét csapat bejut majd a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe, hiszen az nagyon jót tenne a magyar kézilabdázásnak.

Kent Robin Tonnesen: Csalódott vagyok. Nagyon szerettünk volna nyerni, de tudtuk, hogy nem az nehéz lesz itt. Nem azon a szinten teljesítettünk, amin szerettünk volna. Nehéz meccs volt, de szerintem védekezésben viszonylag jók voltunk, de sok könnyelmű hibát vétettünk, amit megbüntetett a Szeged. Csalódottak vagyunk, hogy nem azt nyújtottuk, amit szerettünk volna. Gratulálok a Szegednek, mi ma nem voltunk elég jók.

Juan Carlos Pastor: Úgy gondolom, hogy jó meccset láthattak a nézők. Nehéz ilyen szintű összecsapás látni más országokban. Szerencsések vagyunk, hogy mi játszhatjuk ezeket a találkozókat. A mai tlaálkozón előreléptünk a védekezésben főleg. Jobban védekeztünk az első félidőben, de a másodikban már rosszabb volt a teljesítményünk a fáradtság miatt. Több góllal is elmehettünk volna szünetre, hiszen sok ziccert nem tudtunk értékesíteni. Ez volt az első olyan mérkőzés az új évben, ahol megmutattuk, hogy ezt a szintet kell képviselni. A Veszprém jó csapat, úgy jöttek ide, hogy megverték a Barcelonát, a Vardart és nagy csapatokat. Mi ma úgy működtünk, mint egy igazi csapat. Gratulálok a szurkolóinknak, hiszen segítették a munkánkat, és egyszerűbb előre lépnünk így. Most jönnek az egyenes kieséses meccsek, ahol ezt a szintet kell hozni, különben nincs esélyünk. Dolgoznunk kell továbbra is. Azért játszottunk jobban, mert sok időnk volt készülni. Csak a munkában bízok, és hiszek. Fontos az alázat, és a munka fogja megadni ezt. Köszönöm a szép szavakat Davidtól.

Bánhidi Bence: Hatalmas hangulatot varázsoltak a szurkolók itt Szegeden. Köszönjük nekik. Magasszintű mérkőzést tudtunk játszani. Fontos volt ez számunkra, hiszen ebben az évben nem úgy játszottunk eddig, ahogyan az várta a mester. Sok tét nélküli meccsünk volt, alább esett a motivációnk, de msot megmutattuk, hogyan is tudunk játszani. Jövőhéten megyünk Plockba, élet halál találkozók következnek számunkra.