DVTK-Eger
31
(K&H Liga)
Feb. 26. Kedd, 18:00
Az első félidő technikai hibákkal indult, de aztán Strlek törte meg a gólcsendet. Az 5. percben kisebb aggodalomra adott okot, hogy Sterbik Árpád bevonult az öltözőbe, és helyére Palasics Kristóf állt be. Szintén ebben a minutumban az első kiállítás is megszületett, Kiss ülhetett le két percre. A 7. percben Gajic találatával már nálunk volt az előny, majd a 10. percben kétgólos volt a veszprémi vezetés. A gólok egyébként folyamatosan születtek mindkét oldalon. A 10. percben, 10:7-es állásnál Nenadic, Ilic és Nilsson is pályára lépett, utóbbi első labdaérintéséből be is talált. A 20. percben a fiatalok is lehetőséget kaptak, Hornyák és Szuharev érkezett. Az Egerben Rédei húzta csapatát, veszprémi oldalon pedig Strlek szerezte sorban a gólokat. Mindkét játékos 7-7 góllal vonult le a félidei szünetre, 21:15-ös állásnál.

A második játékrész rohanósan indult, itt is, ott is potyogtak a gólok. A 35. percben 23:18 volt az állás, egy perccel később Takács hibázott büntetőt. A 40. percben Blagotinsek zsinórban két góllal alakította 26:20-ra az állást. Rédei továbbra is elemében volt, a 45. percben már a tizedik gólját lőtte. A különbség időközben kilencre nőtt, a 48. percben 34:25-re álltak a felek. A 49. percben az Eger kikérte harmadik idejét is, de ez sem segített közelebb férkőzni a Veszprémhez. Ahogyan fáradtak a vendégek, úgy nőtt egyre nagyobbra a különbség. A vége egy tizennégy gólos, 45:31-es Veszprém győzelem.
Telekom Veszprém – DVTK-Eger 45:31 (21:15)

Telekom Veszprém: Sterbik, Palasics – Manaskov 2, Ilic 2, Tonnesen 8, Gajic 5 (1), Nilsson 6, Strlek 7, Terzic, Blagotinsek 3, Nenadic 6, Mahé 5 (1), Szuharev, Mackovsek 1, Hornyák

DVTK-Eger: Lorger, Repóth – Molnár 2, Kiss, Szepesi I., Vaskó 1, Füzi 2, Lezák 1, Szepesi N., Tóth 5 (1), Rédei 10, Takács 3, Dobó, Hegedűs 2, Schmid 5

Hétméteresek: 2/2 ill. 2/1
Kiállítások: 0 perc ill. 8 perc

David Davis: Jó meccs volt, és lenyűgözött, hogy az Eger ilyen jól játszott egész mérkőzés alatt. Nekünk is remekül jött ez a mérkőzés. Az ötödik percben Sterbik Árpit le kellett cserélni egy kisebb problémával. A védekezésünk elég jó volt, és sokat tudunk futni, pont, mint az ellenfelünk. Jól jött, mert így olyan volt, mint egy Bajnokok Ligája találkozó. Mindenki kapott játéklehetőséget, és komolyan is vette a társaság a meccset, ezt szeretem. Ezt is kértem tőlük, így elégedett lehetek.

Andreas Nilsson: Köszönjük az Egernek a mai meccset, jól játszottak, és megnehezítették a dolgunkat. Sokat tudtunk ma futni, és gyakorolni a hét a hat elleni védekezést. Örömmel tölt el, hogy a csapattársaim keményen harcoltak ma.

Tóth Edmond: Gratulálok a Veszprémnek. Közönségszórakoztató mérkőzés volt sok góllal és jó tempóval. Támadásban szép játékokokat vezettünk, és szép gólokat lőttünk. A védekezés megfáradt a második félidőre. Ettől függetlenül pozitívan értékelem a meccset, tudunk tanulni belőle. Sok sikert a Veszprémnek.

Schmid Péter: Gratulálok én is a Veszprémnek, és sok sikert nekik a továbbiakban. Örülök, hogy jó játékkal sikerült előrukkolnunk. Élmény volt itt játszani, hiszen sok minden fűz ide, a szülővárosomhoz. Nekünk ez jó felkészülés volt a Mezőkövesd elleni meccsre.