CYEB Budakalász
17
(K&H Liga)
Feb. 12. Kedd, 18:00
A mérkőzés Kent Robin Tonnesen három góljával indult, míg a Budakalász első góljára a negyedik percig kellett várni. A nyolcadik percben már 6:1 volt az állás a Veszprémnek. A második kalászi gól a tizedik percben született. A tizenharmadikban Mirsad Terzic is betalált, ekkor már 8:4 állt az eredményjelzőn. A tizenötödik percben 10:4, míg a huszadik percben már 12:5 volt az állás. A huszonötödik percben Manuel Strlek már a sokadik szép gólját lőtte, amivel 17:5 lett az eredmény. A vendégek erőtlenek voltak támadásban, jelzi ezt az is, hogy szinte minden támadásuk passzívig húzódott, mivel nem tudtak helyzetig eljutni. A huszonkilencedik percben először tett közé tíz gólt a Veszprém, ami a félidőre még eggyel növekedett. Az állás a második játékrész előtt 18:7.

A második félidő Szuharev blokkal, majd fiatal játékosunk első NB1-es góljával indult. Rögtön utána Blaz Blagotinsek 200. gólját szerezte a harmincnegyedik percben. A következő percig hatalmas rohanás vette kezdetét, amire egy időkéréssel reagált a vendégedző. Ekkor 21:8 volt az állás. A negyvenedik percben 25:11, a negyvenötödikben pedig 27:13-ra vezetett a Veszprém. Az ötvenkettedik percben pályára lépett másik fiatal játékosunk Palasics Kristóf is, aki szép védéseket mutatott be a kapuban. A mérkőzés végére teljesen kifáradt Budakalász már nem tudta tartani a lépést, hibáztak támadásban, amit a hazaiak megbüntettek. A végeredmény 36:17 a Telekom Veszprémnek.
Telekom Veszprém – CYEB Budakalász 36:17 (18:7)

Telekom Veszprém: Mikler, Palasics – Manaskov 5, Ilic 2, Tonnesen 4, Nilsson, Nagy, Marguc 5, Strlek 4 (1), Terzic 2, Blagotinsek 5, Mahé, Szuharev 3, Mackovsek 5 (1), Szűcs, Lékai 1

CYEB Budakalász: Váczi D., Boros, Vasvári – Váczi M. 5 (1), Fekete, Czina, Nemes 2, Leimeter, Tóth Á. 2, Mazák, Tóth K. 1, Török 4 (1), Koller 1, Fazekas 1, Glück 1

Hétméteresek: 3/2 ill. 2/2
Kiállítások: 6 perc ill. 6 perc

David Davis: Szerettem volna, ha ismét játékba lendül a csapat, valamint, hogy a játékidőt megfelelően osszuk el. Ma azok a fiatalok is lehetőséget kaptak, akik egész héten keményen dolgoztak, mint Szűcs Bence és Szuharev Lev. Lev nagyon elhivatott, és remélem, hogy ez a hozzáállás sikert hoz majd neki. Próbáljuk felvenni a ritmust újra. Ez a legnehezebb hónap az évben. Tiszteltük az ellenfelünket, és ha ezt úgy tudjuk megmutatni, hogy tíz vagy több góllal nyerünk, akkor úgy teszünk. Elégedett vagyok a csapat ma elvégzett munkájával.

Szuharev Lev: Gratulálok a Budakalásznak. Köszönöm a játéklehetőséget az edzőmnek. Felemelő érzés ilyen játékosokkal egy térben lenni, nagyon segítőkészek. Jó mérkőzést játszottunk. Roli jól védett végig, és Kristóf is jól szállt be, aminek külön örülök. Jól érzem magam, köszönöm szépen.

Forgács Gyula: Gratulálok a Veszprémnek. Egyértelmű volt, hogy ez egy sima győzelem lesz nekik. Mi ezt a meccset túl akartuk élni, hogy ne legyen több sérültünk, mert abból már sok van. Próbáltam a fiatal játékosoknak szerepet adni, de ez egy más dimenzió. Olyan célunk sem volt, hogy maradjunk 10 gól alatt. Mondtam is nekik, hogy ne nézzék az eredményjelzőt, csak játsszanak. Nehéz volt, hogy nem volt balkezes átlövőnk. Szerettük volna a beálló körüli játékot erőltetni, ez működött is. Hibáztunk azért onnan is, ami nem fér bele sajnos egy ilyen csapat ellen. Nehéz úgy játszani, hogy nem elég hogy gyengébb a csapatod, és biztos a vereség, de még egy olyan játékvezetői játékfelfogást is tapasztalsz, ami talán túlzottan tiszteli a Veszprémet. Nálunk gyengébb teljesítményt csak a játékvezetők produkáltak ma.

Tóth Ádám: Nem tudok többet elmondani, mint az edzőm. Gyakorlásnak jó volt, és mindig élmény Veszprémben jászani. A mi célunk más, mint a Veszprémé. Arra jó volt a mai találkozó, hogy ha vannak kisebb játékelemek, amik itt működnek, az a mi szintünkön is működni fog majd.