(Felkészülési mérkőzés)
Júl. 30. Péntek, 17:00
Márc. 15. u. Sportcsarnok
Bírók: Horváth Péter, Marton Balázs
Közel ötszáz néző volt kíváncsi az első hazai edzőmérkőzésre az új idényben, amit az Aréna foglaltsága miatt a régi sikerek helyszínén rendeztek meg.

Az első tizenöt percben a bankosokon látszott, hogy kemény felkészülés közepén vannak, hiszen hiányzott a frissesség a játékukból, a vendégek több góllal is vezettek (4:8). Ezután jobban összeállt a védekezés, Fazekas több bravúrt is bemutatott a kapuban, így gyorsan megfordult az eredmény (9:8), a megszerzett előnyt a szünetig fokozatosan növelt az MKB, különösen Sulic szórta a gólokat Eklemovics remek passzai után (17:11).

A második félidő elején a teljes csapatot lecserélte Mocsai Lajos, így mindenki lehetőséget kapott, a felforgatott csapat ellenére is fokozatosan nőtt az előny, amely 28:18-nál először érte el a tíz gólt. Perez első két lovése még zúgó kapufát eredményezett, de utána Ő is sorozatban lőtte a gólokat, de nem maradtak le az új igazolások sem, akik közül mindenki a kapuba talált. A vége fölényes győzelem lett (39:23).
MKB Veszprém KC - Balatonfüredi KC 39:23

MKB Veszprém KC:  Fazekas - Gulyás 2, Vujin 5 (3), Eklemovics, Sulic 7, Terzics 1, Iváncsik G. 4. Csere:Liszkai, Vilovszki 4, Császár 2, Iváncsik T. 4, Perez 5, Korazija 2, Laluska 2, Nagy K. 1, Lushnyikov.

Balatonfüredi KC: Szathmári - Lelkes, Bakos 1, Salamon 2, Heiczinger 6, Sandrik 7,  Pásztor 3.  Csere: Szabó, Bóka 2, Szöllősi Bence 3, Németh, Zdolik, Kemény, Kovács, Szöllősi Balázs.

Hétméteres: 3/3 ill. 1/0
Kiállítás: 8 perc ill. 2 perc
Mocsai Lajos: Első felkészülési mérkőzésünket játszottuk, amelyre két heti kemény felkészülés után került sor. A kemény munka hatása az első 15 percben érződött a játékunkon, emiatt szoros volt a meccs, sőt a nyáron megerősödött Füred még vezetett is ellenünk. Utána mi uraltuk a játékot, s az, hogy fizikailag jól bírtuk az összecsapást, azt jelzi, hogy jó úton járunk. Minden játékusunk pályára lépett, a szép számban megjelenő nézők láthatták az új tehetséges játékosainkat is. Jövő héten folytajuk a kemény munkát, pénteken pedig Tatabányán lépünk pályára.