(Magyar Bajnokság)
Nov. 06. Szombat, 19:30
Szeged
Bírók: Dobrovits, Tájok
Hatalmas várakozás előzte meg Szegeden a szezon első bajnoki rangadóját, a hazai szurkolók bíztak benne, hogy hosszú idő után megszakad a Veszprém elleni nyeretlenségi sorozatuk. Ennek megfelelően teltház és fergeteges hangulat fogadta a pályára lépő csapatokat.
A kezdő sípszó előtt a két szurkolótábor a Himnusz közös éneklésével tett hitet a Magyar Válogatott mellett.

Csapatunkban a régóta maródi Peric, Eklemovic mellett a gyomorfertőzéssel küszködő Sulic nem léphetett pályára.

Terzic lőtte az első gólt, jelentősebb különbség a 7. percre alakult ki, amikor Vujin góljával 6:3-ra vezetett az MKB. Tartotta 1-2 gólos előnyét a vendégcsapat, a 15. percben fordított a Pick Lékai góljával (10:9), Mocsai Lajos időt is kért.

Felváltva estek a gólok, Vujin és Lékai gólparádéját láthattuk, melyhez Perez, Zubai és Sulc is hozzászólt. A védekezéssel mindkét gárdának problémái voltak, a gólszüret végén 20:19-es állásnál vonultak az öltözőbe a csapatok.

Iváncsik Tamást Gulyás, Iváncsik Gergőt David Korazija váltotta a két szélen a szünetben. Az első gólt a Szeged szerezte a 2. félidőben, ezzel 21:19-re vezetett – először két góllal. Dávid és Gulyás, a két friss veszprémi egalizált. 23:23-nál Mocsai Lajos kapust cserélt, Fazekas helyett Liszkai állt a kapuba. Az első félidőben kicsit gyengébben teljesítő Vilovszki és ellenfélként az első szegedi meccsét játszó Laluska révén kettővel vezetett az MKB, a Pick kapust cserélt, Tatai jött be Mikler helyett. Az MKB belelendült, 25:28-nál a Szeged időt kért. A legnagyobb különbség 26:31-nél, Korazija hóljával alakult ki a 2. félidő 15. percében. Szívósan küzdött a Szeged, Liszkai fantasztikus teljesítménye ellenére fokozatosan felzárkózott. Vujin 2 hetest is hibázott, hatalmas izgalmak következtek, a végén újra helyén volt az MKB szíve, szoros végjátékot követően egy góllal, 35:36-ra nyert.

Emlékezetes összecsapás volt, melynek során mindkét csapat védekezésben a megszokottnál gyengébb teljesítményt nyújtott.