(Budapest Bank Liga D1)
Máj. 03. Kedd, 18:00
Veszprém Aréna
Mocsai Lajosnak két klasszis lövőjét, Carlos Perezt és Marko Vujint, míg Skaliczki Lászlónak Katzirz Dávidot és Vadkerti Attilát kellett nélkülöznie sérülés miatt.

2-2-ig tartotta a Pick Szeged a lépést az MKB Veszprémmel, az ismét bombaformában védő Peric lehúzta a rolót, míg a támadósor Terzic vezérletével lőtte a szebbnél szebb dolgokat. Az első negyedóra végén 11:5-öt mutatott az eredményjelző. Folytatódott a veszprémi henger, a korábban a kiemelkedő védekezéséről híres Szeged védelme átjáróházzá vált, így jóval a félidő vége előtt már rászámolhatott a hazai publikum a vendégekre (19:9). Kilencgólos MKB előnynél vonultak a csapatok az öltözőbe (21:12). Veszprémi oldalon a hatgólos Terzic, a háromgólos Iváncsik Tamás és Császár Gábor volt a legeredményesebb, a másik oldalon a négygólos Sulc volt a gólkirály.

A második félidő elején tartotta előnyét a Veszprém (25:14). Biztos vezetése tudatában kiengedett a csapatunk, a Szeged ezt kihasználta és egy 6:0-s rohamot produkálva öt gólra zárkózott fel (25:20), sőt, 27:23-nál már csak négy gól volt a különbség. Ezután kicsit megrázta magát az MKB, a vége 33:26.

Remek első félidei teljesítménye után kicsit mérsékeltebb második félidei teljesítményével teljesen megérdemelten és magabiztosan nyert a csapatunk. A három nyert mérkőzésig tartó döntőben ezzel 1:0-re vezet az MKB Veszprém, folytatás vasárnap Szegeden.

MKB Veszprém KC - Pick Szeged 33:26 (21:12)

MKB Veszprém KC: Peric - Iváncsik T. 3, Laluska 2, Császár 3, Sulic 5, Terzic 9 (4), Iváncsik G. 5. Csere:Vilovski 2, Gulyás 1, Lushnikov, Eklemovics 1, Nagy 2.

Pick Szeged: Mikler - Stranovsky 1, Butenko 6, Zubai 3, Herbert, Beocanin, Törő 3.
Csere: Tatai, Lékai 5, Sulc 7 (3), Nagy R., Balaz 1, Bajorhegyi.

Hétméteres: 4/4 ill. 3/4
Kiállítás: 8 perc ill. 6 perc
Mocsai Lajos: A második félidő játékának nem örülhetünk. Szó sincs arról, hogy vasárnapra tartalékoltunk volna. A csapatot meglepte, hogy a bemelegítés után Vujin nem tudta vállalni a játékot. Bízunk benne, hogy vasárnapra mindkét sérültünk meggyógyul. Az első félidőben kiemelkedően játszottunk. A játék képe alapján reális eredmény született, gratulálok a csapatomnak, bízom benne, hogy Szegeden is sikerül nyernünk.

Skaliczki László: Gratulálok a Veszprémnek. Az elején teljesen megfogták a játékunkat, Peric bravúrosan védett, lehetett látni a játékosainkon, hogy tartottak a kapustól. Sulic játéka néhányszor nagyon durvának tűnt. A második félidőben örülök, hogy feljavult a játékunk. Azt gondolom a játék minden elemében sikerült kompenzálnunk a második félidőben a Veszprém előnyét. A hazaiak két átlövőjének hiányában elérhettünk volna jobb eredményt is, így az eredménnyel nem lehetek elégedett.

Iváncsik Gergő: A második félidőben sikerült egy kis gödörbe lépnünk, amiből nehezen kászálódtunk ki. Gratulálok azoknak a játékosainknak, akiknek a sérülteket kellett helyettesíteni, és természetesen gratulálok a szegedieknek is, hogy ilyen nagy gödörből sikerült felállniuk. Vasárnap nagyon oda kell figyelnünk, ha nyerni akarunk Szegeden.

Mikler Roland: Sajnálom, hogy az első félidőben nem tudtam segíteni a csapatnak. Féltem, hogy ismét beleszaladunk egy nagy vereségbe, de a második félidőben sikerült jobb teljesítményt nyújtanunk. Vasárnap igyekszünk sokkal jobb meccset produkálni, hazai pályán szeretnénk meglepni a Veszprémet.