29
Bajnokok Ligája
(6)
Okt. 28. Csütörtök, 18:45
Gasper Marguc szerezte a mérkőzés első gólját hétméteresből, azonban ezúttal nem tudtuk idejekorán magunkhoz ragadni a kezdeményezést, mint tettük a Porto vagy a Flensburg ellen. Sokáig fej-fej mellett szerezték a gólokat a csapatok, aztán a 22. percben, 11-8-nál meglépni látszott a Dinamo, Momir Ilic ki is kérte első idejét. A hajrához közeledve még nehezebb helyzetbe került csapatunk, mivel Sipos Adriánt kizárták egy szerencsétlen faultot követően (14-13).

A második félidő első félidejében a szerb duó, Nenadic és Cupara vezetésével fordítani tudtunk, de sajnos nem tartott sokáig az előny, a Bukarest gyorsan visszavette a vezetést. Amikor először négy gólra nőtt a hazaiak előnye (23-19), Momir Ilic kikérte második idejét. A folytatásban faragtunk ugyan a hátrányunkból, de az egyenlítésre egészen az 55. percig kellett várni. Sajnos az idegek harcát a Bukarest bírta jobban a hajrában, így ezúttal pont nélkül maradtunk.

Dinamo Bukarest - Telekom Veszprém 31:29 (14:13)

Dinamo Bukarest: Ghedbane, Heidarirad – Bannour 4, Ghionea 7, Gurbindo 2, Negru, Dissinger 1, Pascual 3, Gavriloaia 1, Nantes 6, Bizau, Mousavi, Mamdouh 3, Militaru, Nasralla 1, Sorhaindo 3.

Telekom Veszprém: Corrales, Cupara – Yahia 3, Nenadic 9, Maqueda 3, Nilsson, Ligetvári, Marguc 6, Lauge, Strlek 5, Lukács, Blagotinsek 2, Mahé 1, Ilic, Lékai, Sipos.

Kiállítások: 14 perc ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/5 ill. 6/5

Momir Ilic: − Gratulálok a Dinamónak! Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, erre készültünk, mégse tudtunk jól reagálni a pályán történtekre. Nagyon rossz napot fogtunk ki, elégedetlen vagyok a látottakkal. Eddig öt jó meccsünk volt a BL-ben, de ma egyszerűen semmi nem működött.

Manuel Strlek: − Én is gratulálok a Dinamónak! Ahogy a mester is elmondta, rosszul játszottunk, lassan kezdtük a mérkőzést, nem találtuk a ritmust. Ettől idegessé váltunk, elrontottuk a ziccereket, eladogattuk a labdát. A második félidőben nagyon okosan játszott a Bukarest, hosszan támadtak, teljesen megérdemelt a győzelmük.

Xavi Pascual: − Először is engedjék meg, hogy a mai győzelmet Marian Cozma édesapjának, Petrének ajánljam, különleges nap volt számára a mai. Gratulálok a Veszprémnek, nagy megtiszteltetés ellenük játszani a Bajnokok Ligájában. Rendkívül büszke vagyok a csapatomra, nagyon keményen megdolgoztak a győzelemért. Számomra ez a legfontosabb, hogy mindenki tegye a dolgát tisztességesen, akarjon játszani és nyerni minden alkalommal.

Mamdouh Ashem Shebib: − Remekül játszottunk, és talán a korábbi meccseinkkel ellentétben most igazán hittünk magunkban, így le tudtuk győzni az egyik legerősebb csapatot, a Telekom Veszprémet. Büszke vagyok a csapatra, keményen megküzdöttünk a két pontért.