Bajnokok Ligája
(5)
Okt. 21. Csütörtök, 18:45
Veszprém Aréna
A Telekom Veszprém a német Flensburg együttesével mérkőzött meg hazai közönség előtt. Az Építők hozta játékba a labdát, Nenadic lövése mellé ment, azonban Corrales rögtön bravúrral indított. 8 perc játék után gól nélkül állt a Flensburg, nagyon jól védekezett a Veszprém (4-0). Nagyon hamar, már a 10. percben kénytelen volt időt kérni a vendég együttes, mert a Veszprém 5 góllal elhúzott. A védekezés továbbra is feszes volt, ebből jöttek a gyors gólok és a félidő közepére már 7 gólos volt a különbség (10-3). A 20. percben Ilic is kikérte első időkérését és azt követően szép akcióból talált be Marguc a szélről. Corrales ismét remek napot fogott ki, számtalan nagy védéssel segítette csapatát. Ilic forgatta a csapatát, szinte mindenki pályára került már az első félidőben. Ligetvári is bemutatkozott egy hatalmas bombagóllal és a Veszprém dupla annyit gólt jegyzett, mint ellenfele (14-7). A szünetben 6 gólos volt a hazai előny.

A második félidőben az első gólt a remekül védekező Sipos szerezte. A Flensburg csak nagy nehezen tudta feltörni a veszprémi reteszt, míg a másik oldalon könnyen jöttek a szebbnél-szebb gólok és 9 góllal vezetett a Veszprém (35. perc 18-9). Lauge és Nenadic remekül mozgatták a csapatot és szépségdíjas gólokat is szereztek mellé. A 40. percben a vendég mester elhasználta utolsó időkérési lehetőségét is, egyáltalán nem lehetett elégedett csapata teljesítményével. Strlek nagyon gólerősen játszott, a túloldalon pedig Einarsson volt elemében (45. perc 23-16). Pár perces veszprémi kihagyás elég volt és a Flensburg máris 5 gólra zárkózott, de Ilic cserélt és visszaállt a magabiztos előny. A hajrának megnyugtató, 7 gólos előnnyel vágott neki az Építők (27-20) és a fiatal játékosok is pályára kerültek. Végül a remek védelem és kapusteljesítménynek köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Veszprém.
Telekom Veszprém – SG Flensburg-Handewitt 28:23 (14:8)

Telekom Veszprém:
 Corrales, Cupara – Yahia 3, Nenadic 3, Maqueda 1, Nilsson 1, Ligetvári 2, Marguc 3, Lauge 4, Strlek 7, Lukács, Blagotinsek 2, Mahé, Ilic, Lékai, Sipos 2

SG Flensburg-Handewitt: Buric, Möller – Golla 2, Hald Jensen 2, Svan 2, Von Oettingen, Wanne 3, Meyer-Siebert, Steinhauser, Mensah Larsen 1, Gottfridsson 2, Müller, Jakobsen 2, Mensing 4, Einarsson 5, Lindskog

Kiállítások: 0 perc ill. 10 perc
Hétméteresek: 2/2 ill. 1/1
Maik Machulla

A mester először is gratulált a Veszprémnek, elismerte, hogy most egy nagyon nehéz időszakon megy keresztül a klub és a csapat. Nem bíztak igazán a győzelemben a mai estén, hiszen rengeteg sérültjük van. A Veszprém kiválóan játszott, már az előkalkulációban az egyik legnehezebb idegenbeli meccsnek titulálták. Rosszul kezdték a mérkőzést, főleg védekezésben, hiányzott a kellő agresszivitás és emiatt a Veszprém könnyű gólokat tudott szerezni. Próbálkoztunk 7 a 6 elleni játékkal, de nem igazán működött. A második félidei teljesítménnyel már sokkal elégedettebb volt, feljavult a játék. Sok sikert kíván a Veszprémnek! Találkozunk Flensburgban.

Anton Lindskog

Gratulálok a Veszprémnek, megérdemelték a győzelmet, mi nem voltunk elég jók védekezésben. Sok problémánk volt támadásban is, de a második félidőben feljavultunk. Fontos meccs vár ránk vasárnap, arra készülünk mostantól.

Momir Ilic

Momir Ilic, először is gratulált a Flensburgnak, nagy tisztelettel fogadtuk őket. Az első félidőben rendben volt a védekezést, a kapusteljesítmény is, támadásban is jó döntéseket hoztunk. A második félidőben volt egy kis visszaesés, több hibát vétettünk, de örülök, hogy a fiataloknak tudtunk játékperceket adni a végén, továbbá nagyon köszönjük a támogatást a szurkolóinknak.

Blaz Blagotinsek

Jó mérkőzést játszottunk, elégedettek lehetünk. Nagyon jól kezdtünk, azonban a második félidőben volt egy gyengébb periódusunk. Jövő héten Bukarestbe látogatunk, az is hasonlóan fontos mérkőzés lesz számunkra.