Bajnokok Ligája
(Bajnokok Ligája 7. forduló)
Nov. 18. Szerda, 18:45
Jutlander Bank Arena
Tonnesen idei első Bajnokok Ligája góljával kezdte a mérkőzést a Telekom a Veszprém az Aalborg ellen. A Veszprém kicsit sürgette a támadások befejezését, amikből sok hiba született. Nem is csoda, hogy a hazaiak 5:2-re vezettek a 6. percben. Az Aalborg villámgyors támadásokkal tartotta háromgólos előnyét még a 13. percben is, 8:5. David Davis időt kért a 16. percben, 11:6-os hazai vezetésnél. A beszéd jól hatott a csapatra, zsinórban négy veszprémi gól esett után, 11:10-re módosítva az állást. Öt perccel a félidő vége előtt 16:13-ra vezetett az Aalborg. A Veszprémnek sikerült két gólra csökkenteni a hátrányt a szünetre. Félidőben: 18:16

Csodálatosan kezdődött a második játékrész, 3 perc alatt egyenlített a Veszprém 19:19-re, sőt Tonnesen révén a vezetést is megszerezte. A 40. percre már a hazaiak futottak az eredmény után, 20:22. Amint három gólra nőtt a veszprémi előny, időt kért az Aalborg. Nenadic a második félidőre felszívta magát, és hatodik gólját lőtte a 43. percben, 21:24. Egy több mint 6 perces gólcsend után feljött egy gólra az Aalborg az 50. percben, 24:25. Cupara kiválóan védett a mérkőzésen, több mint 40%-os volt az hatékonysága. A Veszprém végül 9 gólt engedve a második félidőben nyerte a meccset idegenben. A végeredményt: Aalborg – Veszprém 27:33.
Aalborg Handbold – Telekom Veszprém 27:33 (18:16)

Aalborg Handbold: Aggefors, Gade – Jakobsen, Samuelsson 2, Barthold 1, Claar 3, Sandell 4, Christensen 3, Jensen M. 2, Jensen A., Marcher 3, Christiansen, Mollgaard 6, Antonsen 2, Juul-Lassen 1 (1)

Telekom Veszprém: Cupara 1 – Manaskov 3 (3), Yahia 6 (3), Moraes 1, Tonnesen 3, Nilsson 4, Ligetvári, Marguc 3, Lauge 5, Nenadic 6, Borozan 1

Hétméteresek: 3/1 ill. 7/6
Kiállítások:  4 perc ill. 8 perc
David Davis: Kemény összecsapás volt, de ezt tudtuk is. Az első félidőben támadásban és védekezésben is szenvedtünk. Gratulálok a csapatomnak, mert remekül harcoltak egy nehéz ellenféllel szemben. Összességében elégedett lehetek.

Rasmus Lauge: Tudtuk, hogy nehéz lesz, hiszen az Aalborg jól helyt állt a nagyokkal szemben a csoportban. Azt is tudtuk, hogy nagyon jó játékosai vannak a dánoknak, ezt pedig meg is mutatták az első félidőben. Nem álltunk készen. Végül sikerült megfordítani a találkozót a második játékrészben. Cupara ellenállhatatlan volt a kapuban, ami a támadásunknak is új lendületet adott.

Stefan Madsen: Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez. Megpróbáltuk meglepni őket ma. Az első félidőben nagyon jó és kompakt volt a védelmünk. Megpróbálkoztunk az 5-1-es védekezéssel, de a Veszprém jól játszott ellene. Támadásban problémák voltak a jó döntéshozatallal. Reméltük, hogy a végén a 7 a 6 elleni támadás segíthet. Sajnos nem sikerült meglepnünk az ellenfelünket, de majd jövőhéten újra próbálkozunk.

Lukas Sandell: Gratulálok a Veszprémnek. Nehéz mérkőzés volt, hatalmas sebességgel. Jövőhéten találkozunk.