THW Kiel – Telekom Veszprém 22:20 (14:9)

THW Kiel: Landin, Wolff – Firnhaber, Weinhold 2, Wiencek, Ekberg 7, Zeitz, Frend-Öfors, Rahmel, Dahmke 1, Zarabec 4 (3), Vujin, Bilyk 1, Nilsson 7, Santos

Telekom Veszprém: Mikler – Manaskov 4, Schuch, Ilic 5, Tonnesen 2, Nilsson 1, Nagy 1, Ugalde, Marguc 4 (3), Terzic, Blagotinsek, Nenadic 2, Jamali, Lékai 1

Kiállítások: 8 perc ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4 ill. 4/3

Ljubomir Vranjes: Gratulálok a Kielnek, megérdemelték a győzelmet. Nem játszottunk elég jól az első félidőben ahhoz, hogy itt nyerni tudjunk. Nem vagyok elégedett sem a védekezéssel, sem pedig a támadással. A könnyelmű hibáinkból könnyű gólokat szerezhettek, ezért is lehetett a nagy, 5 gólos különbség a szünetben. Természetesen ez még kezelhető lett volna, és majdnem sikerült is, de nagyon nehéz lett volna véghezvinni ezt. A második játékrész rendben volt, nem sűrűn esik meg, hogy a Kiel csak 8 gólt dobjon egy félidőben, ebben az arénában. Nagyon hiányoltam az első 30 percből azt, ami a másodikban megvolt. Valahogy nem volt meg az elsőben. Szerintem nem voltunk elég felkészültek, az első perctől kezdve felkészültnek kellett volna lennünk. Ezért veszíthettünk ma. Persze az utolsó 15 percben voltak jó lehetőségeink az egyenlítésre, de nem mentek be a ziccerek, egy az egyben a kapussal szemben. Azt gondolom, hogy tovább kell lépnünk, látható volt az első félidőben, hogy vannak időzítésbeli problémáink, ahogyan a másodikban is voltak Nenadiccsal a pályán. Összességében jó volt, hogy egy ilyen kemény meccset játszhattunk, így tudjuk, hogy emelnünk kell a szintet, ha az ehhez hasonló mérkőzéseket nyerni akarjuk.

Gasper Marguc: Túl sok hibával kezdtük a találkozót, ők pedig futottak, és könnyű gólokat lőttek. Az első félidőben hamar ugrott az eredmény 12:9-ről 14:9-re, így nem úgy fejeztük be a játékrészt, ahogyan azt akartuk. A második félidőben összeállt a védekezésünk, de amikor az egyenlítésért mentünk, amire volt 2-3 lehetőségünk is, nem sikerült betalálni. A végén ez lett a vereségünk oka.

Alfred Gislason: Tudtuk, hogy nagyon jól kell játszanunk, hogy megnyerjük a találkozót. Aggódtam a védelmünk miatt, mivel oda mindössze 2 emberem volt. Ehhez képest a védelem jó volt, emellé pedig remek kapusteljesítmény párosult. Landin és Wolff is jól fogtak ma. A támadásban persze örültünk az félidei 5 gólos különbségnek, hiszen a Veszprém egy fantasztikus és tapasztalt együttes, de tudtuk, hogy iszonyatosan jól kell tartani magunkat a második játékrészben is. Nekünk is voltak problémáink, de a végén egy jó védelemmel és a kapusainkkal vissza tudtunk zökkenni. Boldog vagyok, hogy mind a két pont itthon maradt.

Sebastian Firnhaber: Nagyot harcoltunk ma. Felkészültek voltunk a mai meccsre, de persze tudtunk, hogy nehéz lesz, mivel a Veszprém egy nagy csapat, nekünk pedig sok sérültünk van. A szurkolóink remek hangulatot teremtettek számunkra. Nagyon jó mérkőzés volt. Amikor a második félidőben kicsit szorosabb lett az eredmény, sikerült visszajönnünk a merkőzésbe. Nagyon szép teljesítmény volt részünkről a mai.