Bajnokok Ligája
(4. csoportmérkőzés)
Okt. 18. Szombat, 20:30
Dvorana Zlatorog (Celje, SLO)
Ahogy azt az utóbbi években már megszokhattuk, rengeteg szurkoló kísérte el a csapatot Celjébe a BL csoportkör negyedik fordulójában. Most is több mint 1000 veszprémi szurkoló zsúfolódott össze a Zlatorog Aréna vendég szektorában.

A meccs elején mindkét csapat nagyon jó védekezéssel indított.  A10. percben még csupán 2:2 volt az állás. A hazaiak eleinte csak hetesből voltak képesek gólt lőni a kiválóan védekező Veszprémnek, ahol a zárt hatosfal mögött Mikler a szokásos formáját hozta.

A kemény védekezésnek köszönhetően fokozatosan nőtt a vendégek előnye, akik közül Ilic, Chema és Nilsson emelkedett ki támadásban. Volt már 6 gól is az előny (5:11), ebből egy gólnyi különbséget tudtak ledolgozni a hazaiak a félidő végére (9:14).

A második félidőben a remekül küzdő hazaiak lépésről lépésre közelítették meg a Veszprémet (40. perc 14:18). A Veszprém játékába egyre több hiba csúszott, 19:20-nál több labdája is volt a hazaiaknak az egyenlítéshez, de Mikler szenzációsan védett, kritikus pillanatokban két nagyon fontos hetest is hárított, ellöl pedig Gulyás játszott nagyon jól. A végjátékba két gólos veszprémi előnnyel fordultak a csapatok, a sok ziccert hibázó veszprémi játékosok izgalmassá tették a meccs utolsó perceit, de végül Ilic utolsó pillanatban szerzett kínai góljával összességében megérdemelt győzelmet arattak (21:24)

RK Celje Pivovarna Lasko - MKB-MVM Veszprém KC 21:24 (9:14)

RK Celje Pivovarna Lasko: Skok (11 védés) - Blagotinsek 2, Ivic 3, Janc 1, Razgor 3, Poteko 1, Miklavcic, Sliskovic 3 (1), Zarabec 5 (4), Kodrin 1, Pesic, Kasal, Zvizej 2.

MKB-MVM Veszprém KC:  Mikler (13 védés), Alilovic - Gulyás 6, Iváncsik, Schuch, Ruesga 1, Ilic 7 (1), Nilsson 5, Zeitz 1, Ugalde, Marguc 2, Terzic, Sulic 1, Chema 1.

Hétméteres: 7/5 ill. 2/1
Kiállítás: 10 perc ill. 10 perc
 Antonio Carlos Ortega: Először is gratulálok a Celjének. Jól, gyorsan és keményen játszottak. Tudtuk, hogy ez vár ránk, számítottunk arra, hogy nehéz meccsünk lesz. Védekezésben sikerült jól visszazárnunk, a hatosfalunk pedig végig nagyon erős volt. Ez volt a kulcsa a győzelmünknek.

Gasper Marguc: Szoros meccs volt végig, első félidőben jól játszottunk. A másodikban akadtak problémáink, de Mikler Roland nagyon jól védett.

Tamse Branko: Izgalmas meccs volt. Köszönöm a játékosoknak és a szurkolóknak a hozzáállást. Elégedett vagyok a teljesítményünkkel, sajnos a kettő-kettő elleni párharcokban sokat hibáztunk. Jól védekeztünk, de a támadásunkban nem volt elég átütőerő.

Matevz Skok: Sok technikai hibát vétettünk. Meg tudom érteni a csapattársaimat, akik nem voltak elégedettek a bírókkal. Előre kell néznünk, kikell  használnunk a következő meccsen a esélyeinket a továbbjutás kiharcolásához