Bajnokok Ligája
(1. csoportmérkőzés)
Sze. 27. Szombat, 16:00
Sport Hall
 A Bajnokok Ligájában a tavalyi idényhez hasonlóan ismét ismét Oroszországban mutatkozott be az MKB-VM Veszprém csapata. Az ellenfél azonban nem a Szentpétervár, hanem a Csehovszki Medvegyi volt.

A csapat tegnap este kissé viszontagságos utazás után érkezett meg Csehovba. A moszkvai dugó után (állítólag azért kellett bemennünk az orosz fővárosba, mert vasútépítés miatt a másik útvonal le volt zárva - az két éve egy óra volt, ez most három), a késői érkezés miatta a tegnap esti edzés elmaradt.

A meccset jól kezdte a Veszprém, hamar elhúzott 3 góllal, de a 10. percre a hazaiak felzárkóztak (4:5). A védekezéssel sok baja volt mindkét csapatnak, rengeteg gól esett az első játékrészben. Az oroszok néha utolérték a vendégeket, de az első játékrész üldözőversenye végül a Veszprém vezetésével végződött (17:19).

A második félidőben 10 perc alatt eldőlt a meccs. Ekkor a Veszprém jól védekezett, Mikler sorozatban hozta a védéseket, elöl pedig Ilic vezérletével gyorsan nőtt a különbség a két csapat között (40. perc 20:27).

A folytatásban már nem összpontosítottak a vendégek, az utolsó 10 percben közelebb került hozzájuk a hazai csapat, de összességében magabiztosan nyerte meg első BL összecsapását a tavalyi BL. negyedik helyezett együttes.

A Veszprém holnap este érkezik haza, folytatás a BL-ben jövő héten a Rhein-Neckar Löwen ellen hazai pályán.

Chekhovskie Medvedi - MKB-MVM Veszprém KC 32:37 (17:19)

Chekhovskie Medvedi: Grams  (8 védés)- Kornev 1, Kovalev 4 (3), Kotov 6, Chernoivanov 5, Andreev 2, Pavlenko, Kuretko, Makarov, Dereven 9, Ostashchenko, Izmailov, Otrezov, Shelmenko 3, Zhitnikov 2.

MKB-MVM Veszprém KC: Mikler (14 védés), Alilovic (2 védés) - Gulyás, Iváncsik 1, Schuch, Ruesga 1, Ilic 11 (6), Nilsson 2, Nagy 1, Zeitz 1, Ugalde 8, Marguc 4, Chema 1, Terzic, Sulic 7.

Hétméteres: 5/3 ill. 6/6
Kiállítás: 8 perc ill. 8 perc
Antonio Carlos Ortega:  Gratulálok a Medvegyinek, jól, játszottak, különösen támadásban. Volt néhány játékosa  Medvegyinek amelyről nem volt információnk, ők ma kifejezetten jól játszottak. Jól játszottunk támadásban, de nem mutattuk meg az erőnket, tudásunkat védekezésben. A semleges nézőknek ez jó meccs volt, mert sok gól esett.

Iváncsik Gergő: Mindkét együttesnek  gratulálok. Ez volt az első BL meccsünk idén, tudtuk, hogy nem lesz könnyű itt játszani. Jó és fiatal csapat ellen léptünk pályára, akik kiemelkedően teljesítettek támadásban. Az első félidőben voltak problémáink a védekezéssel, de a második félidőben jobban játszottunk.

Vladimir Maksimov: Sok fiatal játékosunk van, akiknek nincs sok tapasztalatuk a BL-ben.  Nagyon jó volt, hogy az első meccset erős csapat ellen játszottuk. Szerintem a Veszprém az egyik legnagyobb esélyes a BL négyes döntőjébe jutásra. Amikor védekezést váltott a Veszprém, a mi támadásaink akadoztak. Nagyon sok jó játékosuk van védekezésben, nekünk ebben sajnos komoly hiányosságaink vannak. Sokat kell dolgoznunk a sikeres BL meccsek érdekében.

Dereven Aleksander: Gratulálok a Veszprémnek és a saját csapatomnak a jó játékhoz. Sok csapattársam ma játszott először a BL-ben. Az első félidőben jól játszottunk, a másodikban sok hibát ejtettünk, ezt az ellenfél könyörtelenül kihasználta, Az utolsó 10 percben tudtunk kozmetikázni az eredményen, de a győzelemtől messze voltunk.