37
Bajnokok Ligája
(BL csoportkör 2. forduló)
Okt. 03. Szerda, 19:00
Szépszámú közönség fogadta a pályára lépő csapatokat a Constanta ideiglenes otthonában Bukarestben, bár nem volt teltház.

Ezúttal Fazekas helyett Alilovic kezdett a kapuban, a kezdősor többi tagja változatlan maradt. Jól kezdtük a mérkőzést, a hazaiak csak a negyedik percben találtak be a kapunkba (2-1). A 6. percben utolérték csapatunkat (3-3), majd a 9. percben a vezetést is átvették (6-5).

Védekezésben és támadásban is átmeneti hullámvölgybe kerültünk, de ez szerencsére nem tartott sokáig, az első negyedóra végén újra döntetlent mutatott az eredményjelző (8-8).
Stanescu kapus a hatosról kijőve szabálytalankodott Ugaldeval szemben, piroslappal kiállították. Terzic, Nagy László hátára vette a csapatot és jöttek a szebbnél-szebb veszprémi gólok. A Veszprém egy hat-nullás rohammal lelépte ellenfelét, 19-12-es előnnyle vonult az öltözőbe.

A második félidőben növelte előnyét a csapat, győzelmét semmi sem vezsélyeztette. Ortega a szokott módon forgatta a gárdát, mindenki játéklehetőséget kapott és mindneki hozzá tudta tenni a magáét az újabb tízgólos győzelmünkhöz.

Csapatunk két mérkőzés után két győzelemmel, hibátlan mérleggel áll a Bajnokok Ligájában.

Folytatás jövő kedden a bajnokságban a Gyöngyös ellen, majd 14-én Madridban, a BL-ben.
Antonio Carlos Ortega:  Nagyon fontos mérkőzés volt, hiszen ez volt az első idegenbeli BL meccsünk. Egy jó rivális ellen játszottunk, az első félidei jó védekezésünk volt az, ami eldöntötte a mérkőzést. Az elején problémát okozott a román csapat gyors támadásainak, lerohanásainak semlegesítése, de ezt a problémát viszonylag rövid idő alatt megoldottuk.

Iváncsik Tamás: Fontos meccs volt. A mi játékunknak legfontosabb eleme a jó védekezés, ezt az első félidőben hoztuk is. Most két nagyon nehéz meccs következik, de mi mindenki ellen azért lépünk pályára, hogy győzzünk.

Zvonko Shundovski: Gratulálok a Veszprémnek! Nem féltünk tőlük, de tudtuk, hogy nagyon jó csapat, az viszont meglepett, hogy ennyire jók, nagyon magas szinten játszanak. A Veszprém a final Four egyik legnagyobb esélyese. Nekünk keményen kell dolgoznunk, hogy kiracoljuk a továbbjutást jelentő negyedik helyet.

Rudi Stanescu: Gratulálok az ellenfelünknek, elképesztően jól játszottak! A kiállításaom sajnos a meccs negatív fordulópontja volt, nagyon sajnálom, de jogos volt a piroslap. Mindent megteszünk azért, hogy továbbjussunk a csoportból!