Okt. 22. Szombat, 16:15
Veszprém Aréna
MKB Veszprém KC-Csehovszki Medvegyi 24:22 (10:10)

A mérkőzés kezdetére megteltek a Veszprém Aréna lelátói.

Jól kezdte a meccset az MKB (3:1), azonban az orosz bajnok sziklakemény védekezéssel és hosszú lefolyású támadásaival megzavarta az MKB-t, hat gól lőtt zsinórban. Harbok bombái ellen nem volt ellenszer (15. perc 3:7).

Küzdött a Veszprém, Vujint Perez váltotta a jobbátlövő posztján. A csere bevált, vezérletével és Császár Gábor időntúli hetesével döntetlenre mentette az első félidőt. A vendégektől Starykh a kiállítás sorsára jutott. (félidő: 10:10).

A második félidő elején lendületesen kezdett az MKB, azonban a Medvék a frissen beállt Shiskarev triplájával és Schelmenkó két góljával újra előnyt szereztek (45. perc 15:17).
A szünetben az MKB Veszprém KC és az Euronics aláírta a szponzori szerződés meghosszabbításáról szóló szerződést.

Pokoli izgalmak következtek, kétes bírói ítéletek borzolták a pályán és a nézőtéren a kedélyeket. Mirko rendkívül fontos védéseket mutatott be, az örökifjú Carlos Carlos Perez a vállára vette csapatát és a legnehezebb szituációkban is a helyén volt a szíve. Csapatunk az 57. percben Iváncsik Gergő révén vette át a vezetést (22:21), a csapat a közönséggel eggyé forrva küzdött és nyert (24:22).

Győzelmével immár hatpontos az MKB, továbbra is versenyben van a csoport első két helyének megszerzéséért.

Folytatás a bajnokságban kedden a Tata ellen, szombaton rangadó Szegeden, míg a BL
küzdelmei november közepén folytatódnak.

MKB Veszprém KC - Csehovszki Medvegyi 24:22 (10:10)

MKB Veszprém KC: Mirko Alilovic - Iváncsik Tamás, Marko Vujin 1, Ilyés Ferenc, Renato Sulic 1, Mirsad Terzics 3, Iváncsik Gergő 3.
Csere: Uros Vilovski 3, Gulyás Péter 1, Scuch Timuzsin, Császár Gábor 4 (2), Carlos Perez 7, David Korazija, Laluska Balázs 1.

Csehovszki Medvegyi: Grams Oleg - Kovalev Dmitry, Shelmenko Sergei 7, Chernoivanov Alexander, Dibirov Timur 2, Rastvortsev Alexey, Ivanon Vitaly.
Csere: Erokhin Dmitry, Aslanyan Samvel 1, Koksharov Eduard 1, Chipurin Mikhail 3,  Shishkarev Daniil 3, Harbok Sergei 5, Filippov Vaszilij, Starykh Andrey.

Hétméteres: 2/4 ill. 1/1.
Kiállítás: 8 perc ill. 10 perc
Mocsai Lajos: A felkészülés során is látszott, hogy a moszkvai csapat nagyon erős. A mérkőzés ezt igazolta, két nagyon jól felkészített csapat nagy meccset játszott. Ilyen taktikával játszó csapattal ritkán találkozunk Európában, így a mérkőzés folyamán kellett megtanulnunk az ellene való játékot. A végjátékot Carlos Perez vezetésével, a szerencsét sem nélkülözve nyertük meg. Köszönet a közönségnek, hogy végig mellettünk állt és bízott bennünk. Gratulálok mindkét csapatnak! Boldog vagyok, hogy egy ilyen magasan kvalifikált csapat ellen győzni tudtunk.

Császár Gábor: Nagy tisztelettel tudok csak beszélni az ellenfelünkről, gratulálok ahhoz az építő jellegű munkához, amit végeznek. A mai meccsen támadásban nem játszottunk jól, de a közönség és a csapat egysége meghozta a győzelmet. Carlos Perezről én sem feledkezhetek meg, példaképünk volt mindig is, de a mai napon egy szinttel feljebb emelkedett. Sok sikert kívánunk az ellenfelünknek, mi pedig megpróbálunk továbbra is sikeresen szerepelni.

Vlagyimir Maximov: Jó esélyünk volt nyerni, de támadásban elkövetett hibáink miatt nem tudtunk ezzel az eséllyel élni. Sok labdát adtunk el, több ziccert hibáztunk, és a kubai kézilabda 40 éves gyémántjával nem tudtunk mit kezdeni. Jó meccsen nyert a Veszprém, gratulálok a győzelmükhöz. Az utolsó pillanatig küzdeni fogunk a továbbjutásért, efelől senkinek ne legyen kétsége.

Sergei Schelmenko: Csatlakozni tudok a két edző által elmondottakhoz. Carlos Perez volt az, aki meghozta a győzelmet a Veszprémnek. Csodálatos volt a hangulat az arénában, elragadó az itteni kézilabda kultúra és szurkolás! Szeretném, ha egyszer nálunk is hasonló szurkolás lenne.