Bajnokok Ligája
(BL 1. forduló)
Okt. 02. Vasárnap, 15:00
Kielce
Fantasztikus hangulatban kezdődött a mérkőzés a Hala Legionowban, de ebben a fanatikus szurkolók mellett jelentős szerepe volt a közel 200 fős vendégtábornak is.

Az MKB nagyon határozottan kezdte a meccset, a kiváló védelem mögött Alilovic is szenzációsan védett, az első hét kapura tartó lövésből hatot hárított. A jó védekezésből gyorsan indultunk, Iváncsik Gergő két góljával vezettünk. A Kielce csak a 6. percben lőtte első gólját, a Veszprém pedig folytatta a parádés játékot, fokozatosan növelte az előnyt, amely többször volt nyolc gólos is. Elöl Császár remekül irányította a csapatot, így a különbség a szünetre is alig csökkent (10:17).

A második félidő elején folytatódott az Alilovic parádé, három gyors góllal kezdtünk, így a 35. percben már tíz gól volt a különbség (10:20). Ezután a hazaiak még indítottak egy nagy rohamot, a félidő közepére felzárkóztak öt gólra, de utána ismét az MKB vette át az irányítást. Újra nyolc gól volt a különbség, amit a végjátékban hiába dolgozott le a Kielce négy gólra, a Veszprém győzelemmel kezdte meg a BL sorozatot (25:29).

Vive Targi Kielce - MKB Veszprém KC 25:29 (10:17)

Vive Targi Kielce: Szmal Slavomir - OLafsson Thorir 2, Buntic Denis 1, Tkaczyk Gregorz 3, Stojkovic Rastko 9 (2), Jurecki Michal 1, Tomczak Bartolomei 1.
Csere: Cleverly Marcus, Grabarczyk Piotr, Zaremba Mateusz, Kuchczynski Patryk, Jurasik Mariusz, Jachlewski Mateusz 5, Przyblynski Mateusz, Zorman Uros 2, Rosinski Tomas 1.

MKB Veszprém KC: Mirko Alilovic - Iváncsik Tamás 2,  Renato Sulic 5, Laluska Balázs, Ilyés Ferenc 1, Mirsad Terzics 2, Iváncsik Gergő 5.
Csere: Uros Vilovski, Marko Vujin 6 (4), Carlos Perez 2, Császár Gábor 5,  Gulyás Péter 1.

Hétméteres: 2/4 ill. 4/5
Kiállítás: 6 perc ill. 10 perc