(Bajnokok Ligája)
Feb. 26. Szombat, 16:15
Kolding
A rehabilitációs programot bonyolító Dejan Peric kivételével minden játékosunk elutazott Koldingba, Fazekas Nándor és Mirsad Terzic derékfájdalommal küszködött, azonban végül mindketten vállalni tudták a játékot.

A mérkőzés kezdetére a szurkolók - köztük mintegy 150 veszprémi - teljesen megtöltötték TRE-FOR Arénát. A közeli Flensburgból is érkezett - az MKB szurkolóival évek óta jó barátságban lévő -mintegy félszáz drukker, akik így korábbi kedvencükkel, Lars Christiansennel is találkozhattak.

Jól kezdett az MKB, három balkezes veszprémi gólra egy hazai válasz érkezett (1-3, 5. perc). A dánok technikai hibák sokaságát követték el, csapatunk ezeket Vujin vezérletével rendre kihasználta, Sulicot is egyre gyakrabban játszották meg társai (4-9, 15. perc).

Kettős emberhátrányban az amúgy végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtó Fazekas hetest hárított, aztán Charlie is beköszönt (5-10). A Veszprém is egyre több hibát vétett, a hazaiak az örökifjú Lars Christiansen góljaival egy gólra zárkóztak fel (10-11, 21. perc). Mocsai Lajos időt kért, aztán megint Christiansen köszönt be, ezzel egyenlített a Kolding. A félidő végén megrázta magát csapatunk, Császár Gábor trükkös góljaival a szünetben ötgólos vezetéssel vonult az öltözőbe (11:16).

Ideges, paprikás hangulatban kezdődött a második félidő, a Veszprém hol szimpla, hol kettős emberhátrányban játszott. A dánok szélsői mellett Erevik kapus is feljavult, a 7. percben 17-18-at mutatott az eredményjelző. Terzic gólja megnyugtatta a kedélyeket, a klasszis teljesítményt nyújtó Vujin sorozatban lőtte a gólokat, állandósult a csapatok között a 3-4 gólos különbség (20-23, 15. perc).

Kissé lanyhult a figyelmünk védekezésben, támadásban azonban maradt a jó teljesítmény, Vujin és Császár megállíthatatlanok voltak, az utolsó hajrára induló hazaiaknak csak arra volt ereje, hogy két gólra zárkózzanak fel (26:28).

A végén Nándi egy hetest a fejével hárított, Császár szépségdíjas találatokat szerzett, az MKB 29:34-re, öt góllal, végig vezetve, rendkívül magabiztosan nyert.

A csoportelsőség jövő héten Franciaországban, a Montpellier elleni rangadón dől el.

KIF Kolding Elite 29/45 1/3 4/6 2/2 10/16 12/18 - 4 3 - - 4 - 2

Kapus Össz Mezőny Hétm. Szdobás Táv. Rendezett v. Rzetlen v.

A mérkőzés alakulása:
0-1 (Marko Vujin - 2. p);1-1 (Christiansen Lars - 3. p);1-2 (Marko Vujin - 5. p);1-3 (Gulyás Péter - 5. p);1-4 (Renato Sulic - 6. p);1-5 (Marko Vujin - 8. p);2-5 (Spellerberg Bo - 8. p);2-6 (Mirsad Terzic - 9. p);3-6 (Toromanovic Muhamed - 10. p);4-6 (Lukas Karlsson - 12. p);4-7 (Renato Sulic - 12. p);4-8 (Iváncsik Gergő - 13. p);4-9 (Renato Sulic - 13. p);5-9 (Sarup Kasper Sondergaard - 14. p);5-10 (Carlos Perez - 17. p);6-10 (Forslund Mads - 17. p);6-11 (Marko Vujin - 17. p);7-11 (Forslund Mads - 18. p);8-11 (Sarup Kasper Sondergaard - 19. p);9-11 (Christiansen Lars - 20. p);10-11 (Christiansen Lars - 21. p);11-11 (Christiansen Lars - 22. p);11-12 (Marko Vujin - 23. p);11-13 (Carlos Perez - 23. p);11-14 (Császár Gábor - 26. p);11-15 (Császár Gábor - 27. p);11-16 (Marko Vujin - 29. p);12-16 (Spellerberg Bo - 31. p);13-16 (Jensen Edelberg Simon - 32. p);13-17 (Carlos Perez - 33. p);14-17 (Sarup Kasper Sondergaard - 34. p);15-17 (Christiansen Lars - 34. p);15-18 (Marko Vujin - 35. p);16-18 (Spellerberg Bo - 35. p);17-18 (Jensen Edelberg Simon - 36. p);17-19 (Mirsad Terzic - 38. p);17-20 (Marko Vujin - 40. p);17-21 (Marko Vujin - 41. p);18-21 (Spellerberg Bo - 42. p);19-21 (Oechsler Anders - 43. p);19-22 (Carlos Perez - 43. p);20-22 (Toromanovic Muhamed - 45. p);20-23 (Marko Vujin - 46. p);21-23 (Sarup Kasper Sondergaard - 46. p);21-24 (Marko Vujin - 46. p);21-25 (Császár Gábor - 48. p);22-25 (Sarup Kasper Sondergaard - 48. p);22-26 (Császár Gábor - 50. p);23-26 (Lukas Karlsson - 50. p);23-27 (Iváncsik Gergő - 51. p);23-28 (Iváncsik Tamás - 51. p);24-28 (Sarup Kasper Sondergaard - 52. p);25-28 (Toromanovic Muhamed - 52. p);26-28 (Christiansen Lars - 54. p);26-29 (Iváncsik Tamás - 54. p);26-30 (Uros Vilovski - 55. p);26-31 (Császár Gábor - 56. p);27-31 (Spellerberg Bo - 57. p);27-32 (Császár Gábor - 57. p);27-33 (Mirsad Terzic - 58. p);28-33 (Lukas Karlsson - 59. p);29-33 (Toromanovic Muhamed - 60. p);29-34 (Marko Vujin - 60. p)

KIF Kolding Elite - MKB Veszprém KC 29:34 (11:16)

KIF Kolding Elite: Erevik - Jensen 2, Garralda, Oechsler 1, Toromanovic 4, Spellerberg 5,  Christiansen 6 (1).
Csere: Petersen, Bols, Karlsson 3, Forslund 2, Sondergaard 6, Mikkelsen, Nikolic.

MKB Veszprém KC: Fazekas - Gulyás 1, Vujin 12 (1), Sulic 3, Császár 6, Terzic 3, Iváncsik G. 2.
Csere: Vilovski 1,Iváncsik T. 2, Perez 4, Laluska, Lushnikov.

Hétméteres: 1/3 ill. 1/1.
Kiállítás: 6 ill. 14 perc
Mocsai Lajos: Nagyon elégedettek vagyunk, végig kézben tartottuk a mérkőzést, megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok azoknak, akik sérülten is vállalták a játékot, ezért az orvosi stábnak is nagy köszönet jár. A dánok többször is megpróbáltak felzárkózni, de mindig sikerült megakadályozni, hogy fordítsanak. Vujin, Perez és a második félidőben Császár klasszis játékot nyújtott.

Marko Vujin: Jó volt ma itt játszani, magabiztos győzelmet arattunk. Úgy felkészültünk az ellenfél játékából, hogy nem tudtak semmi meglepetést okozni. Gratulálok a csapatnak a jó és tudatos játékhoz!

Ingemar Linnar: Hiába jöttünk fel többször is két gólra, nem volt erőnk kiegyenlíteni.

Anders Petersen: Remek hangulatú meccs volt, a hazai és a vendég szurkolók is fantasztikusan buzdították a csapatukat. Összességében nem voltunk rosszak, de a fontos pillanatokban sokat hibáztunk.