Bajnokok Ligája
(Bajnokok Ligája 1/8)
Már. 27. Vasárnap, 17:30
Barcelona
Szépen megtelt a Palau Blaugrana alsó karéja a legkiélezettebb BL negyeddöntő kezdetére, míg az üresen kongó felső lelátót a mintegy 150 veszprémi szurkoló uralta.

Felváltva estek a gólok az első negyedórában, Peric jól kezdett, megalapozta csapata jó teljesítményét, míg másik oldalon Saric gyengébben védett. Hősiesen küzdött az MKB, Lushnikov kiállítása után Vujin emberhátrányból is betalált. A 15. perc végére maradt a döntetlen, 6:6-os állás.

A Barca feltűnően sok technikai hibát vétett, a Veszprém sziklaszilárdan védekezett, Xavi Pascual át is szervezte csapatát, Nagy László helyére Igropulot küldte be, míg Saricot Söjstrand váltotta. Perke továbbra is fantasztikusan védett, Iváncsik Gerő találatával pedig átvette a vezetést az MKB (8:9)! A katalánok mindkét szélről tarthatatlanok voltak, ez sem akadályozta meg a hatalmas elánnal és motivációval játszó Sulicot, hogy két gólra növelje az előnyünket (10:12). Császár hetesből elért gólja után a Barcelona percei következtek, a félidő végén Ugalde állította be a 14:13-as eredményt.

A 2. félidő első szakaszában Sjöstrand felzárkózott Peric teljesítménye mellé, csapata pedig indításból egyre többször volt eredményes (19:16). Peric legszebb napjaira emlékeztetően védett továbbra is, azonban a támadásban nyújtott gyengébb teljesítmény miatt tovább növelték előnyüket a hazaiak (21:17), majd Perez belelendült, hármat hintett zsinórban (22:20).

A mérkőzés utolsó 13 perce maga volt a rémálom: Iváncsik gergő utolsó pillanatban szerzett találatán kívül nem szerzett gólt az MKB, a gránátvörös-kékek átrobogtak a csapatunkon, és nyolcra növelték az előnyüket (28:20). Tették ezt úgy, hogy Peric heroikusan küzdött és hatalmasakat védett.

Iváncsik Gergő a lefújás pillanatában betalált, ezzel 28:21 a vége. Visszavágó jövő szombaton Veszprémben.
Barcelona Borges - MKB Veszprém KC 28:21 (14:13)

Barcelona Borges: Saric - Tomas 6, Nagy L. 3, Sarmiento 1, Noddesbo 1, Rutenka 1, Garcia 6. Csere: Sjöstrand (kapus), Jernemyr, Sorhaindo 1, Entrerrios, Romero 4 (3), Igropulo 2, Ugalde 2, Rocas 1.

MKB Veszprém KC: Peric - Iváncsik T., Sulic 5, Laluska, Lusnyikov, Terzic 2, Iváncsik G. 4. Csere: Császár 4 (2), Vujin 3, Vilovski, Perez 3, Gulyás, Nagy K.

Hétméteres: 6/3 ill. 4/2
Kiállítás: 4 perc ill. 14 perc