(5. forduló)
Nov. 21. Vasárnap, 15:15
Scandinavium Arena
Bírók: Nikolov, Nacsevszki
Nem igazán hozta lázba az MKB elleni BL mérkőzés a svéd szurkolókat, a szurkolók az impozáns Scandinavium Aréna fekete lepellel szűkített nézőterét sem töltötték meg, hangjukat pedig simán elnyomta a mintegy 100 veszprémi szurkoló hangja.

Mint arról folyamatosan bővülő útinaplónkban beszámoltunk, nem tartott a csapattal a térdműtét után lábadozó Dejan Peric és a vállsérüléssel küszködő Nikola Eklemovic.

Vujin hétméteresből szerzett góljával kezdett az MKB, melyre Stenbacken válaszolt (1:1). Ez volt az utolsó alkalom, amikor döntetlen állást mutatott az eredményjelző. Terzic vezérletével hármat lőtt zsinórban a Veszprém (1:4). Sokat hibázott a Savehof, technikai hibák, kaput elkerülő lövések jellemezték játékukat, ha pedig lövéseik utat találtak a veszprémi kapuig, azokat jórészt Fazekas Nándor hárította. A hazai edző már a 11. percben kénytelen volt kikérni az idejét (5:10), ez és a kapuscsere sem rázta fel csapatát, Gulyás és Vujin remek átlövésével 13:6-ra vezetett a Veszprém az első negyedóra végén. Csapatunknak a beállós Fritzon okozta a legnagyobb problémát, Mocsai Lajos időkérése során (10:17 – 21. perc) az ellene való védekezésre hívta fel a figyelmet. A játékrész végén 7 gólos előnnyel vonult az öltözőbe az MKB (15:22).

A második félidő elején úgy tűnt, mintha a Veszprém fejben az öltözőben maradt volna: Fritzon, Johansson, Stenbaken vezérletével 23:25-re zárkóztak fel. Védekezésben váltottak, nyitott védekezésük megzavarta csapatunkat, megszerzett labdáikból vezetett gyors támadásaikból eredményesek voltak. Magára talált az MKB, fokozatosan törte meg az egyre lelkesebb hazaiak ellenállását. A végén már csak a különbség volt a kérdés, Perez góljával alakult ki a 31:41-es végeredmény.

Megérdemelten nyert az MKB Veszprém, győzelmével megerősítette az első helyét csoportjában és továbbra is a BL egyetlen százszázalékos csapata. Visszavágó jövő szombaton a Veszprém Arénában.
IK Savehof - MKB Veszprém KC 31:41
Mocsai Lajos: „Felkészültünk a hazai csapat játékából, tudtuk, hogy mire képesek, így az sem lepett meg bennünket, hogy egy nagyon motivált társasággal találtuk szembe magunkat. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, volt egy időszak, amikor a hazaiak felzárkóztak. A folytatásban szerencsére ismét növelni tudtuk az előnyünket.

Mikael Franzén: „A Veszprém egy nagyon jó csapat. Mindent megpróbáltunk, de a végére elfáradtunk és a vendégek ezt kihasználták.”