(4. forduló)
Okt. 16. Szombat, 16:15
Veszprém Aréna
Bírók: Muro San Jose Gregorio, Rodriguez Murcia Alonso
Az elmúlt két hétvégén két hatalmas győzelmet aratott az MKB Veszprém a Bajnokok Ligájában Európa két topcsapata ellen, a szurkolósereg ismét megtöltötte az Arénát és újabb győzelmet várt, egy újabb klassziscsapat ellen.

Jól kezdett a Kolding, Lars Christiansen vezérletével uralták a játékot. Negyed óra elteltével Sulic egalizált, a második negyedóra azonban újra a vendégeké volt, így 3 gólos előnnyel vonultak az öltözőbe (13:16).

A második félidő első 8 perce hasonló volt, mint a múlt heti utolsó 8: sebességet váltott a Veszprém, amit a vendégek nem tudtak lereagálni. 7:0-s rohanással 20:16-ra vezettünk, a dánok első góljukat a 39. percben szerezték Spellerberg révén. Elkezdődött a szokásos fieszta, 29:22-nél Marko Vujin góljával már hét góllal vezettünk. A végén csökkentette hátrányát a Kolding, háromgólos veszprémi győzelem a vége: 31:28.

Négy forduló után veretlenül, 8 ponttal vezeti a BL ’B’ csoportját az MKB, folytatás novemberben, Svédországban.

MKB Veszprém KC 31/55 3/4 1/1 3/4 15/22 9/24 - 3 6 - - 2 6 4

Kapus Össz Mezőny Hétm. Szdobás Táv. Rendezett v. Rzetlen v.

A mérkőzés alakulása:
1-0 (Császár Gábor - 2. p);1-1 (Christiansen Lars - 3. p);1-2 (Christiansen Lars - 4. p);1-3 (Toromanovic Muhamed - 5. p);2-3 (Renato Sulic - 5. p);2-4 (Christiansen Lars - 6. p);2-5 (Christiansen Lars - 7. p);3-5 (Marko Vujin - 8. p);4-5 (Marko Vujin - 9. p);5-5 (Mirsad Terzic - 10. p);5-6 (Christiansen Lars - 12. p);6-6 (Renato Sulic - 16. p);6-7 (Lukas Karlsson - 17. p);6-8 (Jensen Edelberg Simon - 18. p);6-9 (Toromanovic Muhamed - 19. p);6-10 (Christiansen Lars - 20. p);7-10 (Carlos Perez - 21. p);8-10 (Carlos Perez - 22. p);8-11 (Spellerberg Bo - 22. p);9-11 (Marko Vujin - 25. p);9-12 (Oechsler Anders - 25. p);10-12 (Mirsad Terzic - 26. p);11-12 (Carlos Perez - 27. p);11-13 (Christiansen Lars - 28. p);12-13 (Mirsad Terzic - 28. p);12-14 (Spellerberg Bo - 29. p);13-14 (Iváncsik Gergő - 29. p);13-15 (Spellerberg Bo - 29. p);13-16 (Garralda Mateo - 30. p);14-16 (Carlos Perez - 31. p);15-16 (Carlos Perez - 32. p);16-16 (Iváncsik Gergő - 33. p);17-16 (Gulyás Péter - 34. p);18-16 (Iváncsik Gergő - 35. p);19-16 (Gulyás Péter - 36. p);20-16 (Marko Vujin - 37. p);20-17 (Spellerberg Bo - 39. p);20-18 (Lukas Karlsson - 40. p);21-18 (Mirsad Terzic - 41. p);22-18 (Renato Sulic - 42. p);23-18 (Marko Vujin - 43. p);23-19 (Oechsler Anders - 43. p);23-20 (Jensen Edelberg Simon - 45. p);24-20 (Renato Sulic - 47. p);24-21 (Oechsler Anders - 48. p);25-21 (Carlos Perez - 49. p);26-21 (Carlos Perez - 51. p);26-22 (Oechsler Anders - 52. p);27-22 (Marko Vujin - 52. p);28-22 (Renato Sulic - 53. p);29-22 (Marko Vujin - 54. p);29-23 (Oechsler Anders - 54. p);29-24 (Spellerberg Bo - 55. p);29-25 (Christiansen Lars - 57. p);30-25 (Iváncsik Gergő - 58. p);31-25 (Iváncsik Gergő - 58. p);31-26 (Jensen Edelberg Simon - 59. p);31-27 (Jensen Edelberg Simon - 59. p);31-28 (Christiansen Lars - 60. p)
Mocsai Lajos: „Teljesen ellentétes felfogásban játszottuk le a két félidőt. Az első félidőben rendkívül statikus volt a védekezésünk, az ellenfél sok könnyű gólt ért el. 30 perc kellett ahhoz, hogy elérjük a megfelelő hőfokot és ráhangolódjunk az ellenfél játékára. Az első félidőben a támadójátékunk csalódást okozott, nagyon megkönnyítettük védekezésben a dolgukat. A második félidőben ilyen szinten ritkán látható negyedórát tudtunk produkálni, beváltak az elképzeléseink. Az utolsó három percben több könnyű gólt kaptunk, ezzel nagyon elégedetlen vagyok. Nagy lépést tettünk a megfelelő helyezés eléréséhez a csoportban.”

Fazekas Nándor: „Az első félidőben nem volt ellenszerünk a dánok gyors játéka ellen, idő kellett ahhoz, hogy felvegyük a ritmust. Szerencsénk sem volt, szerencsétlen gólokat kaptunk, de ehhez természetesen a mi hibáink is kellettek. Örülök, hogy a második félidőben a csapat megmutatta mire is képes, a jövőben hatvan percig így kellene játszanunk. A gólkülönbség a csoportkörben szerintem nem olyan fontos, én boldog vagyok, ha egy ellenfelet itthon és idegenben is egy góllal le tudunk győzni. Fantasztikus három hetünk volt, három jó csapatot láttunk vendégül Veszprémben, ez hozzájárul ahhoz, hogy fejlődjünk.”

Ingemar Linnen: „Voltunk már korábban Veszprémben, tudtuk mi vár ránk. Gratulálok a Veszprémnek a győzelemhez és a fantasztikus hangulathoz. A meccs elején vezettünk, de a második félidő elején elhúzott az MKB, a végén kapaszkodtunk, de ez nem volt elég a jobb eredményhez. Hatalmas nyomás nehezedett ránk az Arénában, a 2. félidő elején meg is roppantott bennünket.”

Bo Spellerberg: „A Veszprém erős mind védekezésben, mind támadásban. Az első félidővel nagyon elégedett voltam, a 2. félidő elején sajnos volt egy rossz periódusunk. Lehetett volna sokkal rosszabb is az eredmény.”