(1. forduló)
Sze. 26. Vasárnap, 17:30
Metská Hala, Eperjes
Bírók: Aleksandar Pandzic, Ivan Mosorinski
Zuhogó eső, kellemes metal muzsika és egy vérbeli szocreál csarnok várta az Eperjesre látogató 300 veszprémi és 2500 hazai szurkolót. Szenzációra készült a szlovák csapat, a helyi újságok szalagcímben hirdették, hogy az év meglepetése fog születni az MKB Veszprém ellen.

Az első 12 perc kiegyenlített játéka után (6:6) Marko Vujin vezérletével elhúztak a Veszprémiek (8:11 – 19. perc). A hazaiak összekapták magukat, szurkolóik fergeteges bíztatása mellett 12:12-né érték utol az MKB-t. A játékrész vége a csapatunké volt, négygólos vezetéssel zárult a félidő (15:19). A kronológiához hozzátartozik, hogy az önmagához képest ezúttal kicsit gyengébben teljesítő Fazekas Nándort (33%) a sérülés után visszatérő Dejan Peric váltotta a kapuban. Terzic kitűnően fogta össze a csapatot az irányító poszton, védőfalunk kiemelkedően sokat blokkolt (5), míg Vujin pontosan és sokat lőtt (7/8).

A második félidő első negyedórájában a belelendülő Peric és a ’triplázó’ Iváncsik Tamás vezetésével eldöntötte a két pont sorsát a Veszprém (20:28). A sérülése után visszatért Eklemovics Nikola is, az Eperjes, az MKB teljesen felőrölte ellenfele erejét, tetszés szerint érték el a gólokat csapatunk játékosai.

Az idei első BL mérkőzésünk végén minden játékosunk játéklehetőséget kapott, aztán már csak az ünneplés volt hátra, melynek végén a hazai szurkolók a Veszprémet, míg a vendégek a Tatran Presovot éltették.

4 Labdaszerzés 8

Mocsai Lajos: „Nagyon feszes és célorientált felkészülésen vagyunk túl, meglepetés ezért nem ért bennünket, amíg erővel bírta az ellenfél, addig sem ért bennünket meglepetés. Bevált a taktikai tervünk, hogy rendezett fal elleni játékra kényszerítjük őket, míg mi tudtunk indulni, ezzel el is döntöttük a második félidő elején a mérkőzést. Nándi néhány jó védést bemutatott, de ma sajnos nem volt szerencsés a kapuban, ezért változtattam. Tipikusan olyan mérkőzés volt, amire az ember vágyik, egy jó ellenfél ellen, nagy tempóban, biztos győzelemmel. Az MKB Veszprém Eperjesen más kvalitást mutatott, mint az idén eddig itt pályára lépő magyar csapatok. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Fontos, hogy megnyertük az első meccset, aminek mindig különös jelentősége van. Köszönöm szurkolóinknak, hogy pénzt és időt nem kímélve ilyen sokan kísértek el bennünket.”

Iváncsik Tamás: „Tipikus első mérkőzés volt. Az első félidőben kicsit kapkodva játszottunk, a másodikban összeállt a védekezésünk, jó kapusteljesítményt nyújtott Peric, így sok kontrát tudtunk vezetni, úgy érzem ezzel dőlt el a mérkőzés. ”

Rastislav Trtík: „A sok klasszissal felálló, korrekten játszó veszprémi csapat megérdemelten nyert ellenünk. Gratulálok a győzelmükhöz!”

Jakub Krupa: „Az első félidőben jól játszottunk. A Veszprémet nagyon jó csapatnak tartjuk, amennyire tudtuk, tartottuk velük a lépést az első 30 percben. A közönség jó hangulatot teremtett, örülök, hogy ilyen nagy számban jöttek ki a csarnokba. A lövőerő különbség nagy a két csapat között, ez döntőnek bizonyult, gratulálok a Veszprémnek és sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.”