6
  4
2021. Dec. 16. Csütörtök, 09:33

VISSZAPILLANTÓ – szeptember hónap történései

Szeptember 3-án a horvátországi Zadarban rendezett SEHA-liga Final Fourban elsőként a Motor Zaporozzsija várt Momir Ilic együttesére. Az elődöntő félidejében már magabiztos, hatgólos előnynek örülhetett a Telekom Veszprém, amelyet a második játékrészben még eggyel meg is toldott, így végül 36-29-es győzelmet aratott. Az elődöntő legeredményesebb játékosa a 9 gólt szerző Gasper Marguc volt.

Alig két nappal később, szeptember 5-én a PPD Zagrebbel csaptunk össze a fináléban. A találkozó elképesztő izgalmakat hozott: bár a mérkőzés nagy részében többnyire a mieink akarata érvényesült a pályán, Leimeter Csabáék a hajrában ledolgozták hátrányukat, így 27-27-tel ért véget a rendes játékidő. A mindent eldöntő büntetőpárbajt a Telekom Veszprém bírta jobban idegekkel, így a klub története során negyedszer is elhódította a SEHA-liga trófeáját.

Szeptember  9-én már a Csurgói KK ellen játszottuk szezonbeli második bajnoki mérkőzésünket a Veszprém Arénában. Ezúttal is hat gól volt a mieink fórja a szünetben, amely a második félidőben még tovább hízott, 34-21-es hazai győzelemmel ért véget a találkozó. A Telekom Veszprém legeredményesebb játékosa az egyaránt öt-öt gólig jutó Gasper Marguc és Ligetvári Patrik volt.

Szeptember 16-án a sztárokkal teletűzdelt Paris Saint-Germain ellen játszottuk első mérkőzésünket az EHF Bajnokok Ligájában. A találkozót a francia együttes kezdte jobban, 30 perc játék után 17-13-ra vezettek Raul Gonzalez tanítványai. A második játékrészben azonban hatalmasat hajrázott csapatunk, és az 50. percre ledolgozta hátrányát (26-26). Sőt, a folytatásban fölé tudtunk kerekedni ellenfelünknek, és végül 34-31-es győzelmet arattunk! Csapatunk legeredményesebb játékosa a 10 gólt jegyző Omar Yahia volt.

Kevesebb mint 48 órával később, szeptember 18-án már az FTC otthonában volt jelenésünk. A zöld-fehérek mindig kellemetlen ellenfélnek bizonyulnak, és ez ezúttal sem volt másként: a szünetben 16-12-még Horváth Attila tanítványai vezettek, de a hajrához közeledve ezúttal is fordítani tudtunk, és végül el tudtuk hozni a két pontot (27-30). A Telekom Veszprém legeredményesebb játékosa az egyaránt 5-5 gólt jegyző Omar Yahia és Dejan Manaskov volt.

Szeptember 23-án a Lomza Vive Kielce otthonában lépett pályára csapatunk. Az amúgy is rendkívül erős B-csoport listavezetője rendkívüli tempót diktált már az első perctől kezdve, így hiába produkált 37%-os védési hatékonyságot Rodrigo Corrales, illetve hiába Petar Nenadic 10 gólja, Talant Dujsebajev tanítványai otthon tartották a két pontot (32-29).

Utolsó szeptemberi mérkőzésünket 29-én játszottuk: a BL-címvédő Barca látogatott a Veszprém Arénába. A találkozó hatalmas küzdelmet és thrillerbe illő izgalmakat hozott: kevesebb mint két perccel a mérkőzés vége előtt Rasmus Lauge góljával szereztünk vezetést, majd a vendégek időntúli szabaddobását védte Rodrigo Corrales, és végül 29-28-ra legyőztük Carlos Ortega tanítványait.